Menu

Vtech BM1000 – Recenze, testy a srovnání

55,8 % Celkové hodnocení

Top 13 v kategorii Dětské chůvičky

Jednotlivá hodnocení

 • 7,7/10
  Přenos signálu a napájení
 • 6,8/10
  Možnosti nastavení a upozornění
 • 2,0/10
  Hodnocení funkcí

Klady

 • Nízká cena
 • Šifrování signálu
 • Nastavení hlasitosti poslechu

Zápory

 • Téměř žádné funkce
 • Připojení dětské jednotky do sítě
 • Není obousměrná
 • Bez úsporného módu
1 300 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Dětská chůvička Vtech BM1000 přenáší zvuk pomocí digitální technologie, která zajistí čistý zvuk. Druhou používanou technologií jsou analogové chůvičky, ty mají delší dosah, ale snadno dochází k rušení signálu. Proti analogovým ale mají digitální chůvičky kratší dosah. Mimo budovu má tato chůvička dosah 300 metrů. V interiéru by měl být podle výrobce 50 metrů. Záleží ale na typu a počtu překážek, kterými musí signál projít. Šifrovací technologie zajistí, aby nikdo nemohl slyšet zvuky z vaší chůvičky na svém bezdrátovém zařízení. Stejně jako u většiny srovnávaných produktů, je tak vaše soukromí v bezpečí. Díky automatickému ladění mezi 120 kanály se chůvička sama nastaví a spáruje. Vy tedy nemusíte nic nastavovat. Nutnost připojení dětské jednotky do zásuvky znemožňuje její používání například na zahradě či tam, kde není zásuvka.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Vtech

21 % Vtech, 21 % Truelife, 14 % Bayby, 14 % Philips, 7 % Badabulle, 7 % Bravo, 7 % Beurer, 7 % Babymoov
Typ

Audio

64 % Audio, 36 % Video
Technologie přenosu signálu

Digital

79 % Digital, 21 % Analog
Šifrovací technologie DECT nebo A-FHSS

Ano

64 % Ano, 36 % Ne
Počet kanálů

120

29 % 2, 7 % -, 7 % 32, 7 % 120, 50 % Neuvedeno
Automatické ladění

Ano

64 % Ano, 14 % Ne, 21 % Neuvedeno
Dosah ve volném prostranství (m)

300

397,86
Dosah v budově (m)

50

29 % 50, 14 % 100, 7 % 75, 50 % Neuvedeno
Možnost použití mimo zásuvku

Ne

57 % Ano, 21 % Ne, 21 % S powerbankou

Hodnocení nastavení a upozornění

Chůvička vás sama upozorní, jestliže se dostanete mimo signál vysílače nebo se vám začne vybíjet akumulátor rodičovské jednotky. Můžete si tak být jisti, že budete mít svoje dítě vždycky na doslech. Stejně jako polovina námi srovnávaných výrobků neumí tato chůvička vibrovat při příchozím upozornění. Zaznamenaný zvuk indikuje 5 LED diod, které se postupně rozsvěcují podle úrovně hlasitosti zvuku. Citlivost mikrofonu není možné nijak nastavit. Touto funkcí byla vybavena polovina srovnávaných modelů. Samozřejmostí je možnost nastavení hlasitosti rodičovské jednotky. Můžete si tak hlasitost nastavit podle hluku v okolí. Tuto chůvičku ale nemůžete používat k obousměrné komunikaci. Nelze tedy mluvit na dítě a tím ho utišit. Tuto funkci měla více než polovina srovnávaných výrobků.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Signalizace ztráty signálu

Ano

100 % Ano
Signalizace vybití baterie

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Vibrace rodičovské jednotky

Ne

50 % Ne, 43 % Ano, 7 % Neuvedeno
Světelná indikace zvuku

Ano

79 % Ano, 21 % Ne
Počet diod

5

3,38
Nastavitelná citlivost mikrofonu

Ne

57 % Ano, 43 % Ne
Nastavitelná hlasitost

Ano

100 % Ano
Obousměrná komunikace

Ne

64 % Ano, 36 % Ne

Hodnocení funkcí

Jelikož se jedná o základní model, není chůvička Vtech BM1000 vybavena žádnými přídavnými funkcemi. Chybí jí tedy noční lampička, přehrávání přednastavených ukolébavek, přehrávání mp3 souborů i promítání noční oblohy. Nemá ani žádnou funkci šetřící energii a neměří teplotu, ani vlhkost vzduchu v místnosti.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Noční lampička

Ne

50 % Ne, 50 % Ano
Ukolébavky

Ne

57 % Ano, 43 % Ne
Přehrávání mp3 souborů

Ne

100 % Ne
Promítání noční oblohy

Ne

93 % Ne, 7 % Ano
Eco mód

Ne

64 % Ne, 36 % Ano
VOX systém

Ne

50 % Ne, 50 % Ano
Senzor teploty

Ne

57 % Ano, 43 % Ne
Senzor vlhkosti

Ne

100 % Ne
Noční vidění

Nerelevantní

64 % Nerelevantní, 36 % Ano
Otočná kamera

Nerelevantní

64 % Nerelevantní, 29 % Ne, 7 % Ano
Zoom

Nerelevantní

64 % Nerelevantní, 21 % Ne, 14 % Ano

Hodnocení ostatních uživatelů

Současní majitelé chůvičky jsou si vědomi její nízké pořizovací ceny, proto jsou také shovívaví k absenci funkcí. Ve většině ji popisují jako vhodný produkt pro nenáročné uživatele, který dobře plní své základní funkce. Konkrétní pochvaly směřují k jednoduchosti ovládání, nastavitelné hlasitosti a dobrému zvuku. Na druhou stranu však uživatelé přiznávají, že je omezují horší možnosti nabíjení, nelíbí se jim tenké kabely nabíječek a několika z nich dokonce dorazil vadný kus.

Klady a zápory

Hlavním benefitem chůvičky je bezpochyby její nízká cena. V době srovnání (srpen 2021) se dala sehnat za méně než 1 000 Kč, takže patřila k nejlevnějším produktům na trhu. Přesto nabízí šifrovaný signál a automatické ladění mezi 120 kanály. Díky nastavitelné hlasitosti poslechu ji můžete přizpůsobit situaci, ve které se právě nacházíte, pomůže tak překřičet okolní hluk nebo naopak v tichém prostředí co nejméně rušit.

Nevýhod bychom mohli najít víc, a to jak v oblasti mobility, tak i funkcí. Dětskou jednotku je nutné mít zapojenou v zásuvce, což znamená, že ji s sebou nevezmete třeba na zahradu nebo kamkoliv do terénu. Chůvičce také chybí doplňkové funkce, to je však vzhledem k ceně pochopitelné. Dosah v interiéru i ve volném prostranství je mírně podprůměrný, avšak nezaostává nijak výrazně.

Naše hodnocení a závěr

Chůvička Vtech BM1000 je základní model za dostupnou cenu. Využijí ji hlavně nenároční uživatelé, kteří chtějí slyšet, co jejich dítě dělá, nevyžadují ale žádné přídavné funkce. Výhodou je šifrovaný signál, který nelze zachytit jiným přístrojem, automatické ladění, světelná indikace zvuku a slušný dosah. Nevýhodou je nutnost připojení dětské jednotky do sítě, absence možnosti nastavení citlivosti zvuku a málo funkcí. Záleží ale na vašich potřebách a preferencích. Pokud byste chtěli dostupnou chůvičku s lepším vybavením a více funkcemi, doporučujeme Vtech DM1211.

1 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Vtech BM1000 | Hodnocení: 55,8 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana je redaktorka, která jde při zpracování tématu do hloubky a rešerším se věnuje velice pečlivě. Informace týkající se dětských chůviček se snažila načerpat důkladným průzkumem trhu a pročtením odborné literatury. Výsledkem je přehledný text, ve kterém vám představí typy dětských chůviček a doporučí tu nejvhodnější pro vás. Z témat týkající se péče o dětí má na starosti ještě dudlíky a kojenecká mléka.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Vtech BM1000

Vtech BM1000

1 300 Kč Orientační cena