Recenze a test Beurer BY 84

Hodnocení:

43,8 %

Klady:

Velký dosah

Provoz na baterie

Zápory:

Málo funkcí

1 400 Kč
orientační cena

Přenos signálu a napájení
(max. 10)
Možnosti nastavení a upozornění
(max. 10)
Hodnocení funkcí
(max. 10)
Celkové
hodnocení
5,2 5,3 1,1 43,8 %

Souhrnné údaje 

Analogová audio chůvička značky Beurer má nadprůměrný dosah 800 metrů ve volném prostranství. Analogové chůvičky se proti digitálním vyznačují velkým dosahem, ale větší možností rušení přenosu signálu. V našem srovnání je jich menšina.  Dosah chůvičky v interiéru je to méně v závislosti na počtu a typu překážek (zdi, dveře, další elektromagnetické přístroje). Při ručním ladění přístroje si můžete vybrat ze dvou kanálů. To je u analogových chůviček standart. Nezaručí to však čistý a nerušený zvuk, může být rušen nebo zachycen ostatními přístroji. Jelikož signál není šifrovaný, může se stát, že zvuky z vaší chůvičky zachytí někdo další jiným přístrojem – například bezdrátovým telefonem. Pokud vám záleží na soukromí a nechcete, aby zvuky někdo zachytil, je pro vás vhodnější chůvička Philips Avent DECT SCD501/00, která  šifrovací technologií disponuje. Výhodou je bateriový provoz obou jednotek, který vám umožní chůvičku používat i mimo zdroj elektrické energie. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Beurer 38 % Philips, 13 % Vtech, 13 % Truelife, 6 % Bravo, 6 % Beurer, 6 % Babymoov, 6 % Smarton, 6 % Motorola, 6 % Bayby
Typ  Audio 75 % Audio, 25 % Video
Technologie přenosu signálu  Analog 88 % Digital, 13 % Analog
Šifrovací technologie DECT nebo A-FHSS  Ne 69 % Ano, 31 % Ne
Počet kanálů  2 47,67
Automatické ladění  Ne 81 % Ano, 13 % Ne, 6 % Neuvedeno
Dosah ve volném prostranství 800 379,38
Možnost použití mimo zásuvku  Ano 56 % Ano, 25 % Ne, 19 % S powerbankou

Hodnocení nastavení a upozornění

Chůvička vás upozorní, pokud se dostanete mimo signál dětské jednotky. Neupozorní vás ale na vybíjející se baterii. Může se vám tedy stát, že se vám bez vašeho vědomí vybije baterie a vy ztratíte kontrolu nad dítětem. Co také chůvičce Berurer BY84 chybí, je světelná indikace zvuku a obousměrná komunikace mezi jednotkami. Nebudete tak moct mluvit na své dítě skrz rodičovskou jednotku. Tu měla v našem srovnávacím testu více než polovina chůviček.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Signalizace ztráty signálu  Ano 100 % Ano
Signalizace vybití baterie Ne 94 % Ano, 6 % Ne
Vibrace rodičovské jednotky  Ne 56 % Ne, 38 % Ano, 6 % Neuvedeno
Světelná indikace zvuku  Ne 81 % Ano, 19 % Ne
Počet diod  0 3,25
Nastavitelná citlivost mikrofonu  Ano 63 % Ano, 38 % Ne
Nastavitelná hlasitost  Ano 100 % Ano
Obousměrná komunikace  Ne 69 % Ano, 31 % Ne

Hodnocení funkcí

Vybavení funkcemi je v případě chůvičky Beurer BY84 poměrně slabé. Jedinou funkci, kterou v našem hodnocení měla, je EKO Smart. Díky této funkci šetří přístroj elektrickou energii tím, že využívá méně energie na přenos signálu na krátkou vzdálenost. Tím se omezí také množství elektromagnetických vln. Největší negativum je podle našeho názoru nepřítomnost dětské lampičky, kterou lze využít jak k utišení dítěte, tak například při nočním kojení či kontrole miminka. Další chybějící funkcí je uspávací mód a senzory teploty a vlhkosti zvuku. Nebudete mít tedy přehled o podmínkách, v jakých je vaše dítě. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Noční lampička  Ne 56 % Ano, 44 % Ne
Ukolébavky  Ne 56 % Ano, 44 % Ne
Přehrávání mp3 souborů  Ne 94 % Ne, 6 % Ano
Promítání noční oblohy  Ne 88 % Ne, 13 % Ano
Eco mód  Ano 56 % Ano, 44 % Ne
VOX systém  Ne 56 % Ne, 44 % Ano
Senzor teploty  Ne 56 % Ano, 44 % Ne
Senzor vlhkosti  Ne 94 % Ne, 6 % Ano

Naše hodnocení a závěr

Chůvička Beurer BY 84 je vhodná spíše pro nenáročné uživatele. Její výhodou je bateriový provoz, malé jednotky a velký dosah. To hodnotí jako pozitivum také uživatelé na webu. Nevýhodou je velmi malá vybavenost funkcemi, absence světelné indikace zvuku a obousměrné komunikace. Pokud je pro vás vybavení funkcemi důležité a přesto do chůvičky nechcete investovat více než 2000 Kč, zvažte nákup chůvičky Motorola MBP 16. 

Datum:
Produkt: Beurer BY 84
Hodnocení: 43,8 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test