Menu

Recenze a test Motorola MBP 16

7. místo
66,4 % Celkové hodnocení
 • Dobré vybavení funkcemi
 • Nízká cena
 • Šifrování DECT
 • Nutnost připojení dětské jednotky do sítě
 • Nemá ECO mód ani VOX
1 600 Kč Orientační cena
 • 7,4/10
  Přenos signálu a napájení
 • 6,8/10
  Možnosti nastavení a upozornění
 • 3,6/10
  Hodnocení funkcí
 • 66,4 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Chůvička Motorola MBP 16 přenáší zvuk pomocí digitální technologie. Ta se vyznačuje kvalitním přenosem signálu na úkor dlouhého dosahu. Tato chůvička s dosahem 300 metrů ve volném prostranství není výjimkou. Přístroj ladí automaticky mezi deseti kanály. Najde si tak ten nejvhodnější kanál. Díky šifrovací technologii DECT máte jistotu, že váš signál nikdo nezachytí jiným přístrojem, například bezdrátovým telefonem nebo jinou chůvičkou. V našem srovnání má tuto funkci většina modelů. Nevýhodou této chůvičky je nutnost mít dětskou jednotku neustále připojenou do sítě pomocí kabelu. Oproti většině srovnávaných výrobků tak není možné s chůvičkou cestovat, nebo ji použít například u miminka spícího na zahradě. Pokud by pro vás byla možnost používat chůvičku mimo dosah elektrické sítě důležitá, doporučujeme podívat se na chůvičku Babymoov Easy Care Digital Green.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Motorola 27 % Philips, 20 % Truelife, 13 % Bayby, 7 % Bravo, 7 % Beurer, 7 % Babymoov, 7 % Motorola, 7 % Badabulle, 7 % Vtech
Typ Audio 73 % Audio, 27 % Video
Technologie přenosu signálu Digital 80 % Digital, 20 % Analog
Šifrovací technologie DECT nebo A-FHSS Ano 67 % Ano, 33 % Ne
Počet kanálů 10 24,29
Automatické ladění Ano 73 % Ano, 13 % Ne, 13 % Neuvedeno
Dosah ve volném prostranství 300 393,33
Dosah v budově Neuvedeno 67,86
Možnost použití mimo zásuvku Ne 60 % Ano, 20 % Ne, 20 % S powerbankou

Hodnocení nastavení a upozornění

Přístroj vás upozorní jak v případě vybití baterie, tak v případě, že se ocitnete mimo dosah dětské jednotky. Nestane se vám tak, že byste ztratili kontrolu nad tím, co se s vaším spícím dítětem děje. Rodičovská jednotka při upozornění nevibruje. Tuto funkci měla ale v našem srovnávacím testu jen čtvrtina modelů. Úroveň hlasitosti zvuku signalizuje 5 diod, což je u porovnávaných chůviček maximum. Nevýhodou je podle našeho názoru nepřítomnost možnosti nastavení citlivosti mikrofonu. Nemůžete tak ovlivnit úroveň zvuků, na které chůvička reaguje. Nastavit můžete pouze hlasitost, jakou budou zvuky vycházet z vaší rodičovské jednotky. Za výhodu ale považujeme funkci obousměrné komunikace. Můžete tak skrz vaši jednotku mluvit na své dítě a utišit ho tak.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Signalizace ztráty signálu Ano 100 % Ano
Signalizace vybití baterie Ano 93 % Ano, 7 % Ne
Vibrace rodičovské jednotky Ne 53 % Ne, 40 % Ano, 7 % Neuvedeno
Světelná indikace zvuku Ano 73 % Ano, 27 % Ne
Počet diod 5 3,21
Nastavitelná citlivost mikrofonu Ne 60 % Ano, 40 % Ne
Nastavitelná hlasitost Ano 100 % Ano
Obousměrná komunikace Ano 67 % Ano, 33 % Ne

Hodnocení funkcí

Vybavenost funkcemi je proti výrobkům ve stejné cenové kategorii nadprůměrná. Chůvička má noční lampičku, kterou ocení rodiče dětí, které se bojí tmy, ale také všichni rodiče při nočním krmení. Tato chůvička vám také pomůže s utišením dítěte prostřednictvím přehrávání přednastavených ukolébavek. Co ale chůvička neumí, je přehrávání mp3 souborů a promítání noční oblohy. Nevýhodu vidíme v nepřítomnosti funkcí na úsporu elektrické energie a snižování elektromagnetických emisí. Podmínky ve kterých se dítě nachází, za vás bude sledovat integrovaný teploměr. Chybí však senzor vlhkosti, ten ale není u chůviček běžný.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Noční lampička Ano 67 % Ano, 33 % Ne
Ukolébavky Ano 60 % Ano, 40 % Ne
Přehrávání mp3 souborů Ne 100 % Ne
Promítání noční oblohy Ne 93 % Ne, 7 % Ano
Eco mód Ne 60 % Ne, 40 % Ano
VOX systém Ne 53 % Ne, 47 % Ano
Senzor teploty Ano 60 % Ano, 40 % Ne
Senzor vlhkosti Ne 100 % Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé na webu hodnotí chůvičku pozitivně. Klady vidí zejména v dobré citlivosti mikrofonu, dobrém dosahu, nočním světle a funkci obousměrné komunikace. Zmiňují také cenovou dostupnost. Negativně hodnotí nutnost připojení dětské jednotky do elektrické sítě a malou výdrž baterií v rodičovské jednotce.

Naše hodnocení a závěr

Chůvička Motorola MBP 16 je vhodná pro uživatele, kterým vyhovuje průměrné vybavení funkcemi za dobrou cenu. Výhodou je šifrovaný signál, obousměrná komunikace, noční lampička a teploměr. Nevýhodou naopak nutnost připojení dětské jednotky do elektrické sítě. Snižuje se tak mobilita chůvičky. Pokud je pro vás možnost bateriového provozu důležitá a zároveň chcete chůvičku vybavenou více funkcemi, doporučujeme vám prohlédnout si chůvičku Philips Avent SCD560/00.

1 600 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová, Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Motorola MBP 16 | Hodnocení: 66,4 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Motorola MBP 16

Motorola MBP 16

7. místo  v porovnání
1 600 Kč Orientační cena