Recenze a test Motorola MBP 16

Hodnocení:

66,4 %

Klady:

Dobré vybavení funkcemi

Nízká cena

Zápory:

Nutnost připojení dětské jednotky do sítě

1 200 Kč
orientační cena

Přenos signálu a napájení
(max. 10)
Možnosti nastavení a upozornění
(max. 10)
Hodnocení funkcí
(max. 10)
Celkové
hodnocení
7,4 6,8 3,6 66,4 %

Souhrnné údaje 

Chůvička Motorola MBP 16 přenáší zvuk pomocí digitální technologie. Ta se vyznačuje kvalitním přenosem signálu na úkor dlouhého dosahu. Tato chůvička s dosahem 300 metrů ve volném prostranství není výjimkou. Přístroj ladí automaticky mezi deseti kanály. Najde si tak ten nejvhodnější kanál. Díky šifrovací technologii DECT máte jistotu, že váš signál nikdo nezachytí jiným přístrojem, například bezdrátovým telefonem nebo jinou chůvičkou. V našem srovnání má tuto funkci většina modelů. Nevýhodou této chůvičky je nutnost mít dětskou jednotku neustále připojenou do sítě pomocí kabelu. Oproti většině srovnávaných výrobků tak není možné s chůvičkou cestovat, nebo ji použít například u miminka spícího na zahradě. Pokud by pro vás byla možnost používat chůvičku mimo dosah elektrické sítě důležitá, doporučujeme podívat se na chůvičku Babymoov Easy Care Digital Green.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Motorola 38 % Philips, 13 % Vtech, 13 % Truelife, 6 % Bravo, 6 % Beurer, 6 % Babymoov, 6 % Smarton, 6 % Motorola, 6 % Bayby
Typ  Audio 75 % Audio, 25 % Video
Technologie přenosu signálu  Digital 88 % Digital, 13 % Analog
Šifrovací technologie DECT nebo A-FHSS  Ano 69 % Ano, 31 % Ne
Počet kanálů  10 47,67
Automatické ladění  Ano 81 % Ano, 13 % Ne, 6 % Neuvedeno
Dosah ve volném prostranství 300 379,38
Možnost použití mimo zásuvku  Ne 56 % Ano, 25 % Ne, 19 % S powerbankou

Hodnocení nastavení a upozornění

Přístroj vás upozorní jak v případě vybití baterie, tak v případě, že se ocitnete mimo dosah dětské jednotky. Nestane se vám tak, že byste ztratili kontrolu nad tím, co se s vaším spícím dítětem děje. Rodičovská jednotka při upozornění nevibruje. Tuto funkci měla ale v našem srovnávacím testu jen čtvrtina modelů. Úroveň hlasitosti zvuku signalizuje 5 diod, což je u porovnávaných chůviček maximum. Nevýhodou je podle našeho názoru nepřítomnost možnosti nastavení citlivosti mikrofonu. Nemůžete tak ovlivnit úroveň zvuků, na které chůvička reaguje. Nastavit můžete pouze hlasitost, jakou budou zvuky vycházet z vaší rodičovské jednotky. Za výhodu ale považujeme funkci obousměrné komunikace. Můžete tak skrz vaši jednotku mluvit na své dítě a utišit ho tak. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Signalizace ztráty signálu  Ano 100 % Ano
Signalizace vybití baterie Ano 94 % Ano, 6 % Ne
Vibrace rodičovské jednotky  Ne 56 % Ne, 38 % Ano, 6 % Neuvedeno
Světelná indikace zvuku  Ano 81 % Ano, 19 % Ne
Počet diod  5 3,25
Nastavitelná citlivost mikrofonu  Ne 63 % Ano, 38 % Ne
Nastavitelná hlasitost  Ano 100 % Ano
Obousměrná komunikace  Ano 69 % Ano, 31 % Ne

Hodnocení funkcí

Vybavenost funkcemi je proti výrobkům ve stejné cenové kategorii nadprůměrná. Chůvička má noční lampičku, kterou ocení rodiče dětí, které se bojí tmy, ale také všichni rodiče při nočním krmení. Tato chůvička vám také pomůže s utišením dítěte prostřednictvím přehrávání přednastavených ukolébavek. Co ale chůvička neumí, je přehrávání mp3 souborů a promítání noční oblohy. Nevýhodu vidíme v nepřítomnosti funkcí na úsporu elektrické energie a snižování elektromagnetických emisí. Podmínky ve kterých se dítě nachází za vás bude sledovat integrovaný teploměr. Chybí však senzor vlhkosti, ten ale není u chůviček běžný. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Noční lampička  Ano 56 % Ano, 44 % Ne
Ukolébavky  Ano 56 % Ano, 44 % Ne
Přehrávání mp3 souborů  Ne 94 % Ne, 6 % Ano
Promítání noční oblohy  Ne 88 % Ne, 13 % Ano
Eco mód  Ne 56 % Ano, 44 % Ne
VOX systém  Ne 56 % Ne, 44 % Ano
Senzor teploty  Ano 56 % Ano, 44 % Ne
Senzor vlhkosti  Ne 94 % Ne, 6 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé na webu hodnotí chůvičku pozitivně. Klady vidí zejména v dobré citlivosti mikrofonu, dobrém dosahu, nočním světle a funkci obousměrné komunikace. Zmiňují také cenovou dostupnost. Negativně hodnotí nutnost připojení dětské jednotky do elektrické sítě a malou výdrž baterií v rodičovské jednotce. 

Naše hodnocení a závěr

Chůvička Motorola MBP 16 je vhodná pro uživatele, kterým vyhovuje průměrné vybavení funkcemi za dobrou cenu. Výhodou je šifrovaný signál, obousměrná komunikace, noční lampička a teploměr. Nevýhodou naopak nutnost připojení dětské jednotky do elektrické sítě. Snižuje se tak mobilita chůvičky. Pokud je pro vás možnost bateriového provozu důležitá a zároveň chcete chůvičku vybavenou více funkcemi, doporučujeme vám prohlédnout si chůvičku Philips Avent SCD560/00.

Datum:
Produkt: Motorola MBP 16
Hodnocení: 66,4 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test