Menu

Motorola MBP 16 – Recenze, testy a srovnání

64,8 % Celkové hodnocení

v kategorii Dětské chůvičky

Jednotlivá hodnocení

 • 7,7/10
  Přenos signálu a napájení
 • 6,8/10
  Možnosti nastavení a upozornění
 • 3,6/10
  Hodnocení funkcí

Klady

 • Dobré vybavení funkcemi
 • Nízká cena
 • Šifrování DECT

Zápory

 • Nutnost připojení dětské jednotky do sítě
 • Nemá ECO mód ani VOX
1 600 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Chůvička Motorola MBP 16 přenáší zvuk pomocí digitální technologie. Ta se vyznačuje kvalitním přenosem signálu na úkor dlouhého dosahu. Tato chůvička s dosahem 300 metrů ve volném prostranství není výjimkou. Přístroj ladí automaticky mezi deseti kanály. Najde si tak ten nejvhodnější kanál. Díky šifrovací technologii DECT máte jistotu, že váš signál nikdo nezachytí jiným přístrojem, například bezdrátovým telefonem nebo jinou chůvičkou. V našem srovnání má tuto funkci většina modelů. Nevýhodou této chůvičky je nutnost mít dětskou jednotku neustále připojenou do sítě pomocí kabelu. Oproti většině srovnávaných výrobků tak není možné s chůvičkou cestovat, nebo ji použít například u miminka spícího na zahradě. Pokud by pro vás byla možnost používat chůvičku mimo dosah elektrické sítě důležitá, doporučujeme podívat se na chůvičku Babymoov Easy Care Digital Green.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Motorola

21 % Vtech, 21 % Truelife, 14 % Bayby, 14 % Philips, 7 % Badabulle, 7 % Bravo, 7 % Beurer, 7 % Babymoov
Typ

Audio

64 % Audio, 36 % Video
Technologie přenosu signálu

Digital

79 % Digital, 21 % Analog
Šifrovací technologie DECT nebo A-FHSS

Ano

64 % Ano, 36 % Ne
Počet kanálů

10

29 % 2, 7 % -, 7 % 32, 7 % 120, 50 % Neuvedeno
Automatické ladění

Ano

64 % Ano, 14 % Ne, 21 % Neuvedeno
Dosah ve volném prostranství (m)

300

397,86
Možnost použití mimo zásuvku

Ne

57 % Ano, 21 % Ne, 21 % S powerbankou

Hodnocení nastavení a upozornění

Přístroj vás upozorní jak v případě vybití baterie, tak v případě, že se ocitnete mimo dosah dětské jednotky. Nestane se vám tak, že byste ztratili kontrolu nad tím, co se s vaším spícím dítětem děje. Rodičovská jednotka při upozornění nevibruje. Tuto funkci měla ale v našem srovnávacím testu jen čtvrtina modelů. Úroveň hlasitosti zvuku signalizuje 5 diod, což je u porovnávaných chůviček maximum. Nevýhodou je podle našeho názoru nepřítomnost možnosti nastavení citlivosti mikrofonu. Nemůžete tak ovlivnit úroveň zvuků, na které chůvička reaguje. Nastavit můžete pouze hlasitost, jakou budou zvuky vycházet z vaší rodičovské jednotky. Za výhodu ale považujeme funkci obousměrné komunikace. Můžete tak skrz vaši jednotku mluvit na své dítě a utišit ho tak.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Signalizace ztráty signálu

Ano

100 % Ano
Signalizace vybití baterie

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Vibrace rodičovské jednotky

Ne

50 % Ne, 43 % Ano, 7 % Neuvedeno
Světelná indikace zvuku

Ano

79 % Ano, 21 % Ne
Počet diod

5

3,38
Nastavitelná citlivost mikrofonu

Ne

57 % Ano, 43 % Ne
Nastavitelná hlasitost

Ano

100 % Ano
Obousměrná komunikace

Ano

64 % Ano, 36 % Ne

Hodnocení funkcí

Vybavenost funkcemi je proti výrobkům ve stejné cenové kategorii nadprůměrná. Chůvička má noční lampičku, kterou ocení rodiče dětí, které se bojí tmy, ale také všichni rodiče při nočním krmení. Tato chůvička vám také pomůže s utišením dítěte prostřednictvím přehrávání přednastavených ukolébavek. Co ale chůvička neumí, je přehrávání mp3 souborů a promítání noční oblohy. Nevýhodu vidíme v nepřítomnosti funkcí na úsporu elektrické energie a snižování elektromagnetických emisí. Podmínky ve kterých se dítě nachází, za vás bude sledovat integrovaný teploměr. Chybí však senzor vlhkosti, ten ale není u chůviček běžný.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Noční lampička

Ano

50 % Ne, 50 % Ano
Ukolébavky

Ano

57 % Ano, 43 % Ne
Přehrávání mp3 souborů

Ne

100 % Ne
Promítání noční oblohy

Ne

93 % Ne, 7 % Ano
Eco mód

Ne

64 % Ne, 36 % Ano
VOX systém

Ne

50 % Ne, 50 % Ano
Senzor teploty

Ano

57 % Ano, 43 % Ne
Senzor vlhkosti

Ne

100 % Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé na webu hodnotí chůvičku pozitivně. Klady vidí zejména v dobré citlivosti mikrofonu, dobrém dosahu, nočním světle a funkci obousměrné komunikace. Zmiňují také cenovou dostupnost. Negativně hodnotí nutnost připojení dětské jednotky do elektrické sítě a malou výdrž baterií v rodičovské jednotce.

Naše hodnocení a závěr

Chůvička Motorola MBP 16 je vhodná pro uživatele, kterým vyhovuje průměrné vybavení funkcemi za dobrou cenu. Výhodou je šifrovaný signál, obousměrná komunikace, noční lampička a teploměr. Nevýhodou naopak nutnost připojení dětské jednotky do elektrické sítě. Snižuje se tak mobilita chůvičky. Pokud je pro vás možnost bateriového provozu důležitá a zároveň chcete chůvičku vybavenou více funkcemi, doporučujeme vám prohlédnout si chůvičku Philips Avent SCD560/00.

1 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Motorola MBP 16 | Hodnocení: 64,8 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana je redaktorka, která jde při zpracování tématu do hloubky a rešerším se věnuje velice pečlivě. Informace týkající se dětských chůviček se snažila načerpat důkladným průzkumem trhu a pročtením odborné literatury. Výsledkem je přehledný text, ve kterém vám představí typy dětských chůviček a doporučí tu nejvhodnější pro vás. Z témat týkající se péče o dětí má na starosti ještě dudlíky a kojenecká mléka.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Motorola MBP 16

Motorola MBP 16

1 600 Kč Orientační cena