Menu

Recenze a srovnání Deutsch.info

80,2 % Celkové hodnocení

Zcela zdarma v kategorii Online jazykové kurzy němčiny

Klady

  • Zcela zdarma
  • Výuka v češtině
  • Nahrávky s rodilými mluvčími
  • Specializace pro studenty a pracující

Zápory

  • Chybí kurzy NJ na úrovni C
  • Nenabízí možnost lektora
  • Nemá mobilní aplikaci
  • Spíše základní nabídka
Zdarma Orientační cena

Seznámení s portálem

Deutsch.info je portál s výukou německého jazyka, který běží zdarma a naprosto bez omezení. Nabízí výuku pouze němčiny, jiný jazyk zde nenajdete. Pro jazykové začátečníky bude jistě benefitem výuka i rozhraní v češtině, což není u všech kurzů němčiny samozřejmostí. Kromě výuky němčiny se na portálu můžete také dozvědět užitečné informace o životě v Německu a Rakousku.

Nabídka úrovní němčiny

Na výběr máte na platformě Deutsch.info ze čtyř kurzů němčiny, které jsou rozděleny podle oficiálních jazykových úrovní. Zvolit můžete level A1, A2, B1 nebo B2, výhodou je, že si úroveň vybíráte sami a můžete ji měnit dle libosti. Pro pokročilé uživatele není ale stavěn žádný z kurzů. Kromě kurzů dle úrovní a odborných specializací si zde můžete také zvlášť procvičovat gramatiku.

Najdete zde rovnou několik specializací ve výuce, nebo spíše rozšíření. Portál se zaměřuje především na studenty a ty z vás, kteří se německy chcete naučit z profesních důvodů. Na stránkách totiž můžete najít nejrůznější praktické informace o životě v německy mluvících zemích, mezi které například patří odkazy na portály s nabídkami pracovních pozic. Co se týče profesních kurzů, najdete zde odvětví IT, technika, pečovatelství nebo turismus.

Úroveň Němčiny
A1
A2
B1
B2
C1 x
C2 x
Balíčky slovíček x
Odborné specializace

Služby ke kurzu

Co se týče služeb okolo jazykového kurzu, jsou na portálu Deutsch.info pouze základní. Máte volnou ruku při výběru úrovně, v případě nesnází zde ale chybí rozřazovací test, který by s určením mohl pomoci. Budete si tak muset sami určit, zda vám obsah lekcí svou náročností vyhovuje. Benefitem je, že úroveň můžete kdykoli změnit, zkrátka si vyberete jinou.

Deutsch.info zprostředkovává výuku pouze němčiny, a to bez dalších vedlejších služeb. Nenabízí oficiální přípravu na certifikát a ani po dokončení některého z kurzů nedostanete výstupní listinu.

Parametr Tento produkt
Počet nabízených jazyků

1

Možnost volby úrovně

Ano

Rozřazovací test

Ne

Oficiální příprava na certifikát

Ne

Výstupní certifikát

Ne

Podoba výuky

Deutsch.info poskytuje ve svých kurzech němčiny kromě mluvení všechny metody výuky. Mluvení není u všech kurzů samozřejmostí, najdou se ale i také, které jeho procvičování umožňují například odposlechem řeči a jejím následným vyhodnocením. Ke zlepšení výslovnosti zde však můžou pomoci nahrávky s mluvou rodilých mluvčích, ve kterých můžete kromě často používaných frází odposlouchat také německý přízvuk. Tato platforma však, jako většina v našem srovnání, nenabízí možnost online lektora.

Parametr Tento produkt
Výuka v češtině

Ano

Různé metody učení

Ano

Čtení

Ano

Psaní

Ano

Poslech

Ano

Mluvení

Ne

Možnost lektora

Ne

Výuka dle rodilých mluvčí

Ano

Další funkce

Ne

Kompatibilita jazykového kurzu

Deutsch.info nabízí své kurzy němčiny jako většina kurzů v našem srovnání v říjnu 2022 v internetovém prohlížeči. Kurzy je tedy možné absolvovat na počítači, notebooku, ale i tabletu a telefonu, pouze však ve webovém rozhraní. Aplikaci ke stažení Deutsch.info nemá, na menších zařízeních tak může být orientace v kurzu nepohodlná.

Parametr Tento produkt
Počítačová verze

Ano

Mobilní aplikace

Ne

Aplikace pro Android

Ne

Aplikace pro iOS

Ne

Aplikace v češtině

Nerelevantní

Funguje i offline

Ne

Cena a licence jazykového kurzu

Kurzy němčiny na Deutsch.info jsou jako jedny z mála kurzů v našem srovnání zcela zdarma. Po zaregistrování také nabízí možnost časově neomezeného vedení účtu. Výuka navíc probíhá v češtině, takže se hodí i pro ty z vás, kteří se studiem cizích jazyků obecně teprve začínáte a nedomluvíte se jinak než česky. Pokud byste se ale chtěli na portálu Deutsch.info kromě němčiny naučit i jiné jazyky, bohužel by se vám nepoštěstilo. Jak již název napovídá, tato stránka je zaměřená pouze na německý jazyk.

Parametr Tento produkt
Slevový kód

Nerelevantní

Možnost zakoupení

Zdarma

Zakoupení po balíčcích

Nerelevantní

Cena za jednu úroveň

Zdarma

Cena doplňkových balíčků

Zdarma

Předplatné na určitou dobu

Nerelevantní

Varianty předplatného

Nerelevantní

Cena předplatného

Zdarma

Možnost doživotní licence

Ano

Zkušební verze

Ano

Přístup k více jazykům najednou

Nerelevantní

Zakoupení jako dárek

Nerelevantní

Naše hodnocení a závěr

Díky rozdělení kurzů na portálu Deutsch.info podle oficiálních jazykových úrovní si můžete přesně zvolit, na jaký znalostní level se v němčině chcete dostat. Úroveň si volíte sami a můžete ji měnit. Kurzy jsou zde navíc vedeny v češtině a zcela zdarma. Díky rozšířením o praktické informace ohledně života v německy mluvících zemích jsou vhodné i pro ty z vás, kteří se německy chcete učit ze studijních či profesních důvodů. Deutsch.info však nedokáže oficiálně připravit na mezinárodní certifikáty.

Deutsch.info ve svých kurzech němčiny neumožňuje procvičování mluvení. Pokud se chcete naučit dobře komunikovat, k čemuž se tato metoda výuky hodí, doporučujeme kurz němčiny na portálu OnlineJazyky, kde najdete výuku rovnou několika cizích jazyků. Kurzy zde se hodí pro náročnější uživatele, kteří chtějí jazyk opravdu dobře ovládat a nevadí jim si za kurzy zaplatit.

Zdarma Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Deutsch.info | Hodnocení: 80,2 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína dokáže poznat, jak má vypadat kvalitní jazykový kurz, všechny parametry má totiž nastudované do hloubky. Dokáže tedy stanovit doporučený obsah jednotlivých jazykových úrovní nebo nezbytné výukové metody. S ohledem na online kurzy němčiny ví, jak je důležité, aby kurz nabízel také procvičování mluvy. Najdete ji podepsanou i pod jinými online jazykovými kurzy či pod výběrem nejlepších destinací na dovolenou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Deutsch.info

Deutsch.info

Zdarma Orientační cena