Recenze DeWALT DCF887D2 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test DeWALT DCF887D2

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší poměr cena/výkon v kategorii Rázové utahováky

Klady

  • Malý, ale poměrně silný
  • Velmi dobře padne do ruky
  • Svítilna s LED diodami
  • Dva akumulátory

Zápory

  • Pro někoho stále vyšší cena
  • Nižší krouticí moment
  • Baterie se po může hýbat
6 100 Kč Orientační cena

„Jsem malej, ale silnej.“ Tak by mohl sám sebe představit rázový utahovák DeWALT DCF887D2. Jedná se o akumulátorové zařízení, takže k jeho provozu není třeba přítomnost elektrické sítě. Musíte se ovšem starat o stav baterie. Na druhou stranu dostanete s tímto zařízením hned dva akumulátory, takže zatímco jeden používáte, druhý se může nabíjet.

Základní charakteristiky

DeWALT DCF887D2 má nižší krouticí moment (pouze 205 Nm), na druhou stranu vyniká počtem otáček (až 3 250 otáček za minutu) a počtem rázů (až 3 800 úderů za minutu). Navíc umožňuje využít tři převodové stupně a nastavení momentu, a to díky režimu PrecisionDrive. Ten má kladný vliv na celkovou ovladatelnost. Praktický je rovněž držák nástrojů 1/4“ typu „drop in“, který dává možnost upnutí nástroje rychle a jen jednou rukou.

Daný rázový utahovák lze používat i za zhoršených podmínek, neboť má kompaktní rozměry a nízkou hmotnost, takže nebude překážet ani ve stísněných prostorách. Navíc je opatřen kruhovou svítilnou tvořenou třemi LED diodami, tudíž nemusí vadit ani nedostatek světla. Součástí balení jsou nejen dvě výše zmíněné baterie s kapacitou 2 Ah, ale také univerzální nabíječka XR či magnetický držák nástrojů. Vše přitom dostanete v praktickém kufříku.

Obrázek zobrazuje balení DeWALT DCF887D2

Součástí balení jsou dvě baterie či nabíječka XR

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Rázový utahovák DeWALT DCF887D2 je obecně považován za kvalitní výrobek. Kvitováno je jeho tříbodové LED osvětlení, jakož i kompaktní rozměry a nízká hmotnost, čili perfektně padne do ruky. Dle mnohých uživatelů je též pevný a vyvážený, což zvyšuje ergonomii. Ačkoli se nejedná ani zdaleka o nejdražší zařízení na trhu, některým uživatelům stále připadá poněkud drahý. Dle některých zkušeností se navíc baterie po nasazení hýbe.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

DeWALT DCF887D2 je kvalitní aku rázový utahovák, který je poměrně silný, přesto má kompaktní rozměry a nízkou hmotnost. Pracuje se s ním tedy velmi snadno. Praktické je rovněž tříbodové LED osvětlení, případně dvě baterie, které jsou součástí balení. Díky tomu je pořizovací cena skutečně dosti příznivá, ač se někomu zdá stále vysoká. Za zápor je možné považovat nižší krouticí moment, stejně jako možnost pohybu baterie po nasazení.

Porovnání s alternativami

DeWALT DCF887D2 není nejlevnější, přesto nepatří ani zdaleka k nejdražším výrobkům tohoto typu. Zvlášť, když společně s ním dostanete hned dva akumulátory. Pokud už však nějaké aku zařízení s baterií DeWALT řady 18 V XR vlastníte, lze si koupit výrazně levnější variantu recenzovaného produktu DeWALT DCF887NT, případně ještě lacinější alternativu DeWALT DCF887N. Ve druhém případě ovšem už v balení nedostanete ani nabíječku.

Závěrečné shrnutí

Akumulátorový rázový utahovák DeWALT DCF887D2 je vhodný pro řemeslníky, kteří potřebují podobné zařízení častěji. Díky přítomnosti dvou baterií jej lze totiž používat prakticky nepřetržitě. Akumulátory přitom nejsou samy o sobě nejlevnější, takže v tomto ohledu je cena daného zařízení skutečně zajímavá. Produkt je kvalitní také při práci, byť se minimálně z hlediska krouticího momentu nejedná ani zdaleka o nejlepší řešení na trhu.

 

Parametr Tento produkt
Typ pohonu

Akumulátorový

Krouticí moment (Nm)

205

Počet otáček (ot/min.)

3 250

Počet rázů (ú/min.)

3 800

Napětí (V)

18

Kapacita baterie (Ah)

2

Hmotnost (kg)

1,56

Kufr

Ano

6 100 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: DeWALT DCF887D2 | Hodnocení: Velmi dobré
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je dlouholetý redaktor, který se zaměřuje na srovnávání produktů z různých oblastí lidské činnosti. Sám si přitom v minulosti vyzkoušel práci s rázovými utahováky, takže si dobře uvědomuje, jak mohou usnadnit utahování či povolování spojovacích materiálů. Do styku navíc přišel s různými variantami, které se lišily typem pohonu, krouticím momentem a dalšími vlastnostmi. Proto se i nyní snažil zaměřit na co nejširší spektrum produktů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze DeWALT DCF887D2

DeWALT DCF887D2

6 100 Kč Orientační cena