Recenze DeWALT DCF899P2 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test DeWALT DCF899P2

Výborné Celkové hodnocení

Top produkt v kategorii Rázové utahováky

Klady

  • Opravdu velmi silné zařízení
  • Obdivuhodný výkon baterie
  • Kvalitní LED svítilna
  • Velice dobrá ergonomie

Zápory

  • Vyšší pořizovací cena
  • Vyšší hmotnost
  • Přepínání levý/pravý chod
7 800 Kč Orientační cena

DeWALT DCF899P2 patří mezi nejoblíbenější rázové utahováky současnosti. Ačkoli se nejedná právě o nejlehčí zařízení, neboť váží 3,3 kg, jde o velmi silný stroj, který si poradí prakticky se všemi šrouby. Díky své síle totiž skvěle utahuje, a navíc dokáže povolit i velice utažené spojovací materiály.

Základní charakteristiky

Aku rázový utahovák DeWALT DCF899P2 disponuje výkonným motorem, který je chlazený účinným ventilátorem. Poskytuje přitom maximální krouticí moment až 950 Nm, což je dobré i pro náročnější provoz. Navíc zaručuje 1 200 otáček a 2 400 rázů za minutu. Lze jej tedy použít i pro náročné práce. Utahovák zároveň umožňuje bezproblémové používání i za zhoršených světlených podmínek, neboť je opatřen LED diodou se zpožďovací funkcí.

Dané zařízení je velmi ergonomické. Umožňuje snadno nastavit tři převodové stupně i hodnotu krouticího momentu, stejně jako levý či pravý chod. Rukojeť rázového utahováku DeWALT DCF899P2 má navíc gumový povrch, což má pozitivní vliv nejen na komfort při práci, ale také na její zvýšenou bezpečnost. Produkt navíc dostanete v praktickém kufříku, a to společně s univerzální nabíječkou XR i samotnou baterií, jež potěší svou výdrží (viz níže).

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

DeWALT DCF899P2 uživatelé doporučují kvůli jeho opravdu brutální síle při práci. Navíc kvitují obdivuhodnou výdrž baterie (kapacita 5 Ah), neboť dle zkušeností vydrží i celý den používání při intenzivním provozu. Pozitivně hodnocena je i svítilna či ergonomie. Nižší spokojenost panuje s vyšší hmotností, která se nepříjemně projeví při práci v jedné ruce, to je ovšem daň za jeho funkčnost. Některým jedincům pak nevyhovuje ani umístění přepínání pro pravý a levý chod.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Akumulátorový rázový utahovák DeWALT DCF899P2 zaujme především svou brutální silou a perfektní výdrží baterie, takže se hodí i do náročnějších provozů. Potěší rovněž přítomností LED diody, stejně jako svou ergonomičností a bezpečností při práci. Hůře hodnocena je vyšší hmotnost nebo umístění přepínání pro levý a pravý chod. Za určité negativum by šlo považovat rovněž vyšší cenu, jež asi nepotěší každého. Za danou částku ovšem zjevně stojí.

Porovnání s alternativami

V současné době si můžete pořídit desítky rázových utahováků se značkou DeWALT. K dispozici přitom máte i modely DeWALT DCF899NT a DeWALT DCF899N, což jsou levnější alternativy recenzovaného produktu. V prvním případě nicméně není součástí balení akumulátor ani nabíječka a ve druhém navíc ani kufr. Především bez prvních dvou položek se přitom u akumulátorového zařízení v žádném případě neobejdete.

Závěrečné shrnutí

DeWALT DCF899P2 je akumulátorový rázový utahovák, který patří v této kategorii produktů k naprosté špičce. Má opravdu velkou sílu, a navíc umožňuje pracovat na jedno nabití po celý den, což platí i pro náročnější provozy. Potěší i další prvky jako např. přítomnost LED diody. Vyšší cena a hmotnost jsou přitom pouze důsledkem jeho vlastností, je s tím ovšem třeba počítat. V každém případě lepší produkt budete aktuálně shánět jen dosti těžko.

Parametr Tento produkt
Typ pohonu

Akumulátorový

Krouticí moment (Nm)

950

Počet otáček (ot/min.)

1 200

Počet rázů (ú/min.)

2 400

Napětí (V)

18

Kapacita baterie (Ah)

5

Hmotnost (kg)

3,3

Kufr

Ano

7 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: DeWALT DCF899P2 | Hodnocení: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je dlouholetý redaktor, který se zaměřuje na srovnávání produktů z různých oblastí lidské činnosti. Sám si přitom v minulosti vyzkoušel práci s rázovými utahováky, takže si dobře uvědomuje, jak mohou usnadnit utahování či povolování spojovacích materiálů. Do styku navíc přišel s různými variantami, které se lišily typem pohonu, krouticím momentem a dalšími vlastnostmi. Proto se i nyní snažil zaměřit na co nejširší spektrum produktů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze DeWALT DCF899P2

DeWALT DCF899P2

7 800 Kč Orientační cena