Recenze a test Amica SKZ 62BB | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Amica SKZ 62BB

13. místo
73,6 % Celkové hodnocení
 • Dobré osvětelní
 • Nižší provozní náklady
 • Zajímavý design
 • Třída učínnosti filtrace tuků E
 • Nižší výkon
3 000 Kč Orientační cena
 • 7,1/10
  Základní parametry a ovládání
 • 7,6/10
  Odsávání a spotřeba
 • 73,6 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Amica SKZ 62BB patří mezi komínové digestoře, kterou můžete využívat jak k odtahu mimo budovu, tak i pouze v režimu recirkulace, pokud si dokoupíte uhlíkový filtr. Kvůli nižšímu výkonu se hodí spíše do menších kuchyní. Ten můžete navíc regulovat pomocí tří rychlostních stupňů, stejně jako u většiny digestoří. Se svou hlučností 63 dB se řadí k průměru v rámci námi hodnocených produktů. To znamená, že o ní při spuštěném odsávání sice budete vědět, ale nemusíte se bát, že by vás nějak výrazně rušila. Ve svém černém provedení může navíc tvořit zajímavý designový prvek místnosti.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Amica

21 % Mora, 13 % Beko, 13 % Cata, 8 % Guzzanti, 8 % Whirlpool, 8 % Electrolux, 8 % Amica, 4 % Zanussi, 4 % Bosch, 4 % Gorenje, 4 % Candy, 4 % Neuvedeno
Typ

Komínová

46 % Komínová, 17 % Vestavná + výsuvná, 13 % Podvěsná, 13 % Výsuvná, 8 % Vestavná, 4 % Ostrůvková
Odvádění par

Kombinované (odtah a recirkulace)

100 % Kombinované (odtah a recirkulace)
Hlučnost (dB)

63

63,21
Výkon (m3/hod)

280

454,79
Počet rychlostí

3

3,21
Displej

Ne

83 % Ne, 17 % Ano
Dotykové ovládání

Ne

79 % Ne, 21 % Ano
Dálkové ovládání

Ne

88 % Ne, 13 % Ano
Hmotnost (kg)

11,4

10,48

Hodnocení odsávání a spotřeby

S třídou účinnosti filtrace tuků E tato digestoř nepatří k těm nejlepším a řadí se spíše k horšímu průměru, co se týče tohoto parametru v našem porovnání. Osvětlení zajišťují dvě LED žárovky a Amica SKZ 62BB spadá to třídy účinnosti osvětlení A a jedná se tak o nejlepší třídu v této kategorii. S přehledem ji tak můžete používat jako primární osvětlení varné desky. Digestoř není náročná ani na provoz, co se spotřeby energie týče. Roční provoz vás bude stát zhruba 240 Kč a řadí se tak k lepšímu průměru v našem srovnání.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Třída účinnosti filtrace tuků

E

38 % D, 21 % E, 17 % B, 13 % C, 8 % F, 4 % A
Třída účinnosti osvětlení

A

58 % A, 25 % G, 8 % E, 4 % F, 4 % D
Třída účinnosti proudění vzduchu

E

21 % F, 21 % E, 17 % D, 17 % A, 13 % B, 8 % G, 4 % C
Roční spotřeba energie (kWh)

60

69,43
Roční náklady na provoz (Kč)

240

277,68
Energetická třída

C

29 % D, 21 % B, 17 % E, 17 % A, 17 % C
Šířka (cm)

60

61,92
Hloubka (cm)

35,5

38,08
Minimální výška nad plynovou deskou (cm)

65

66,52
Minimální výška nad elektrickou deskou (cm)

45

52,52

Naše hodnocení a závěr

Porovnáme-li dostupné parametry vzhledem k relativně nízké pořizovací ceně této digestoře, můžeme ji označit za dobrou volbu, pokud hledáte spotřebič do menší kuchyně. S klidným svědomím ji ovšem nemůžeme doporučit do větších místností, protože se svým podprůměrným výkonem by nezvládla spolehlivě odstraňovat všechny páry a pachy. Slabinu vidíme také v účinnosti filtrace tuků a proudění vzduchu. Chlubit se naopak může dobrým osvětlením. Za zmínku stojí také její designové provedení. Digestoř se nesnaží být nenápadným prvkem, jako většina ostatních, ale naopak může dobře doladit celkový vzhled vaší kuchyně.

Pokud sháníte podobně vzhledovou digestoř, ale požadujete lepší výkon a zároveň by vám nevadilo si za vyšší kvalitu připlatit, můžete se podívat také na AEG DVB5960HB.

3 000 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová, Kamila Lorenzová | Datum: | Produkt: Amica SKZ 62BB | Hodnocení: 73,6 %
Veronika Vyskočilová se v naší redakci už několik let věnuje srovnávání kuchyňských spotřebičů a pomocníků. Na této stránce se zaměřila na digestoře, které jsou nedílnou součástí kuchyně. Vysvětlí vám, na jaké zásadní parametry se zaměřit při výběru, co najdete na energetickém štítku a osvětlí, zda musíte mít vždy k dispozici vývod vzduchu ve zdi. Jako autorku ji najdete i u dalších kuchyňských témat, jako jsou klasické a americké lednice, různé druhy mixérů a také rýžovary.
Redaktorka
Kamila Lorenzová je součástí našeho redakčního týmu už více než rok. U digestoří pravidelně sleduje novinky na trhu a stará se o to, aby byla tahle stránka neustále aktuální. Vybírá i doporučuje jednotlivé modely tak, aby si v testu mohl každý najít to své. Zastává názor, že žádný produkt není vyloženě špatný, pouze se hodí pro jiné uživatele. Vedle digestoří má na starosti například také akumulátorové vysavače nebo sporáky na tuhá paliva.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Amica SKZ 62BB

Amica SKZ 62BB

13. místo  v porovnání
3 000 Kč Orientační cena