Menu

Recenze a test Candy CBT6130/3X

2. místo
75,2 % Celkové hodnocení
 • Nízká cena
 • Levný provoz
 • Slabý výkon
 • Třída účinnosti filtrace tuků E
2 000 Kč Orientační cena
 • 6,8/10
  Základní parametry a ovládání
 • 8,0/10
  Odsávání a spotřeba
 • 75,2 %
  Celkové
  hodnocení

Upozornění: Tato recenze je ze starší verze testu digestoří, na tomto odkazu najdete aktuální srovnání digestoří.

Souhrnné údaje 

Candy CBT6130/3X patří mezi vestavné odsavače par. Konstrukčně se jedná o výsuvnou digestoř, takže ji lze umístit například pod vrchní kuchyňskou skříňku nad sporák. Nabízí možnost odtahu par i recirkulace, což bývá standardem téměř u všech digestoří na trhu. Můžete si tak vybrat, zda ji napojíte na odtahový komín, nebo ji budete využívat pouze pro recirkulaci. V takovém případě si přičtěte k ceně ještě uhlíkový filtr, ten totiž není součástí balení.

Maximální výkon odsavače dosahuje 157 m3/hod, což bylo v době zařazení do našeho srovnání (srpen 2021) výrazně pod průměrem. Znamená to, že digestoř zvládne pouze menší místnosti a kuchyně, na větší prostory je její výkon silně nedostačující. Během chodu lze volit ze dvou různých rychlostí, u většiny ostatních digestoří z našeho srovnání můžete ale přepínat alespoň mezi třemi rychlostmi. Vše ovládáte pomocí tlačítek, displej či dotykové ovládání zde nenajdete.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Candy

23 % Cata, 23 % Mora, 15 % Beko, 8 % Guzzanti, 8 % Zanussi, 8 % Electrolux, 8 % Amica, 8 % Candy
Typ

Výsuvná

31 % Komínová, 23 % Vestavná + výsuvná, 23 % Podvěsná, 15 % Výsuvná, 8 % Vestavná
Odvádění par

Kombinované (odtah a recirkulace)

100 % Kombinované (odtah a recirkulace)
Hlučnost (dB)

64

65,00
Výkon (m3/hod)

157

321,85
Počet rychlostí

2

2,92
Displej

Ne

92 % Ne, 8 % Ano
Dotykové ovládání

Ne

100 % Ne
Dálkové ovládání

Ne

85 % Ne, 15 % Ano
Hmotnost (kg)

7,3

7,27

Hodnocení odsávání a spotřeby

Už z nízkého výkonu odsávání lze poznat, že digestoř v tomto ohledu nebude patřit k těm nejlepším. Platí to i pro třídu účinnosti filtrace tuků, kde se řadí do třídy E. Některé kousky v našem srovnání na tom sice byly ještě hůře, i tak ji ale můžeme označit za podprůměrnou. To se ovšem nedá říct o třídě účinnosti osvětlení, tam si vede dobře a získala označení A. Třída účinnost proudění vzduchu se zde drží na stupni D, níže v tabulce si můžete prohlédnout, jak jsou na tom ostatní odsavače v našem srovnání.

Celkově se digestoř Candy řadí do energetické třídy B. Za jeden rok provozu spotřebuje zhruba 26,4 kWh. Odhadované roční náklady se tak pohybují kolem stokoruny, což považujeme za výhodu. Provozem patří v našem srovnání k těm nejlevnějším. Při montáži si pohlídejte doporučené umístění nad varnou deskou. Nad plynovým sporákem to musí být minimálně 75 cm, minimální výška nad elektrickou varnou deskou je pak 65 cm.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Třída účinnosti filtrace tuků

E

46 % D, 23 % C, 15 % E, 8 % F, 8 % B
Třída účinnosti osvětlení

A

38 % G, 38 % A, 8 % E, 8 % F, 8 % D
Třída účinnosti proudění vzduchu

D

38 % F, 23 % E, 15 % G, 15 % D, 8 % C
Roční spotřeba energie (kWh)

26,4

72,15
Roční náklady na provoz (Kč)

105,6

288,55
Energetická třída

B

31 % E, 31 % D, 23 % C, 15 % B
Šířka (cm)

60

59,98
Hloubka (cm)

28

35,24
Minimální výška nad plynovou deskou (cm)

75

69,55
Minimální výška nad elektrickou deskou (cm)

65

53,18

Hlavní výhody a nevýhody

Hlavní výhoda této digestoře je jasná hned na první pohled, spočívá totiž v nízké pořizovací ceně. Patří k těm nejlevnějším digestořím na trhu. Má navíc nízkou spotřebu, takže i za její následný provoz zaplatíte ročně pouze zanedbatelnou částku. Na druhou stranu musíte počítat s tím, že se nízká cena odrazila na určitých vlastnostech i parametrech. V první řadě musíme zmínit slabý výkon a nízkou třídu účinnosti filtrace tuků. Nedočkáte se ani žádných pokročilejších funkcí, jak tomu bývá u dražších modelů. Nabízí pouze naprostý základ a kromě odtahu a recirkulace vlastně nic jiného neumí.

Naše hodnocení a závěr

Jak již bylo řečeno, tento odsavač par od výrobce Candy patří k těm nejlevnějším na trhu, proto od něj nelze očekávat žádné zázraky. Svůj primární úkol plní do jisté míry dobře, má ovšem velmi slabý výkon, takže tento model doporučujeme pouze do malých kuchyní, větší prostory už by nestíhal. Pokud u vás při výběru hraje největší roli cena, pak po této digestoři klidně sáhněte, mimo nízkou počáteční investici vás potěší i malé roční náklady na provoz. Nic jiného od ní ovšem čekat nemůžete, budete odkázáni na ruční přepínání pouze dvou rychlostí a nelze využívat ani žádné další funkce.

Hledáte-li výsuvnou digestoř v podobné cenové kategorii, pak si přečtěte také recenzi Mora OT 651 X. Ta i přes nízkou pořizovací cenu nabídne přece jen o něco vyšší výkon.

 

 

2 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Candy CBT6130/3X | Hodnocení: 75,2 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Candy CBT6130/3X

Candy CBT6130/3X

2. místo  v porovnání
2 000 Kč Orientační cena