Recenze DJI Mini 3 Pro - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test DJI Mini 3 Pro

93,2 % Celkové hodnocení

Top cena-výkon v kategorii Drony

Klady

  • Vylepšené letové vlastnosti a dolet
  • Výborná kvalita kamery
  • Není nutno registrovat (pod 250 gramů)

Zápory

  • Menší odolnost větru (nižší hmotnost)
  • Pomalejší Wi-Fi ve srovnání s Mavicem
22 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Recenzovaný model DJI Mini 3 Pro byl v době psaní této recenze (březen 2023) tím nejlepším běžně dostupným malým dronem na trhu. Protože se jedná o zařízení s hmotností pod 250 gramů, není jej potřeba složitě registrovat. Ve srovnání s předchozími generacemi a nižšími verzemi se u tohoto modelu dočkáte již poloprofesionální kvality videozáznamu.

Hodnocení natáčení

Běžně se nestává, že by se o malém dronu dalo říci, že je vhodný i pro poloprofesionální videa, a nebylo tomu tak ani u generací DJI Mini a DJI Mini 2. Tentokrát však výrobce zvolil dosti agresivní přístup a na model DJI Mini 3 Pro nainstaloval vysoce kvalitní gimbalovou kameru se snímačem o velikosti 1/1,3″. Ta se sice nevyrovná podstatně dražšímu modelu DJI Mavic 3, ale s ohledem na pořizovací cenu Mini 3 Pro je mu až překvapivě blízko.

Snímač má rozlišení 48 megapixelů a umožňuje natáčet až v rozlišení 4K, a to při plných 60 snímcích za sekundu. Nechybí podpora 2,7K videa a 60 snímků a také možnost natáčení zpomalených záběrů při FullHD rozlišení a 120 snímcích. Objektiv má úhel záběru 82,1 stupňů, což v praxi znamená poměrně široký záběr.

Parametr Tento produkt
Výrobce

DJI

Maximální kvalita videa (rozlišení/fps)

4K/60

Snímková frekvence při 4K videu (fps)

60

Snímková frekvence při 2,7K videu (fps)

60

Snímková frekvence při FullHD videu (fps)

120

Snímková frekvence při HD videu (fps)

Nerelevantní

Počet rotorů

4

Maximální doba letu (min.)

34

Doba nabíjení dronu (min.)

64

Kapacita baterie (mAh)

2 453

Slot na paměťové karty

Ano

Hodnocení baterie

Kapacita baterie 2 453 mAh asi nikomu nic moc neřekne, důležitější je výrobcem přislíbená výdrž 34 minut v bezvětří. S touto hodnotou recenzovaný model DJI Mini 3 Pro spadá do čistého průměru. Základní verze DJI Mini 3 sice vydrží na jedno nabití ještě o 4 minuty déle, ale disponuje také méně pokročilým vybavením. Baterie by se měla nabít během 64 minut.

Hodnocení ovládání a funkcí

S rychlostí to společnost DJI v řadě Mini nepřehání. Model DJI Mini 3 Pro zvládá v ideálních podmínkách maximálně 57,6 km/h. Nejedná se tedy rozhodně o závodního drona, na druhou stranu je i tato rychlost relativně vysoká. Dron zvládá v EU přenášet obraz maximálně na 8 km a dostoupat dovede do výšky 4 km.

Parametr Tento produkt
Maximální rychlost (km/h)

57,6

Maximální vzdálenost přenosu obrazu dle CE (m)

8 000

Maximální výška (m n. m.)

4 000

GPS

Ano

Wi-Fi

Ano

Hmotnost (g)

249

Ani jednu z těchto hodnot bez zvláštního povolení samozřejmě na území ČR s ohledem na platnou legislativu nemůžete využít. Běžně je totiž maximální výška definována 120 metry nad zemí a pilot nesmí s dronem letět dále, než kam na dron dohlédne pouhým okem. Neschází také podpora Wi-Fi a GPS.

Hodnocení uživatelů a odborníků

Asi jen těžko byste hledali vychvalovanější drony, než jakými jsou ty od DJI, speciálně z řady Mini. Uživatelé nejčastěji zmiňují dobrou ovladatelnost, vysoce kvalitní videozáznam i fotografie a nízkou hlučnost ve srovnání s DJI Mavicem. Kritika směřuje spíše jen k ceně, objevují se ale také informace o možném přehřívání dronu při stahování videí do počítače. Více recenzí uživatelů najdete na Heurece.

Při psaní recenzí se nezaměřujeme pouze na naše vlastní zkušenosti, zkušenosti uživatelů či nastudování problematiky. Zohledňujeme také názory jiných odborníků. Ti nejčastěji chválí nově instalovaný snímač fotoaparátu pro jeho vylepšenou schopnost natáčet a fotit v šeru a ve tmě. U dronu DJI Mini 3 Pro Pro si cení také vylepšených senzorů a automatického letového módu. Na videu níže můžete vidět ukázku profesionálních záběrů z tohoto dronu.

Hlavní klady a zápory

Asi jako tu největší přednost zmíníme u modelu DJI Mini 3 Pro jeho vylepšené letové vlastnosti. Na mysli nemáme jen stabilitu ve vzduchu, ale zejména větší počet senzorů pro prevenci nárazu. Instalovaná kamera používá velký a kvalitní snímač, daří se tak natáčet i za zhoršených světelných podmínek. S ohledem na nízkou hmotnost do 250 gramů není potřeba dron registrovat (ale legislativní požadavky samozřejmě existují pro pilota).

Ve srovnání s většími modely s vyšší hmotností se samozřejmě dočkáte menší stability při poryvech větru, ale to je konec konců fyzika. Nelze očekávat, že by lehký dron odolával větru tak dobře, jako dron 3x těžší. Ve srovnání s modelem DJI Mavic má model DJI Mini 3 Pro pomalejší připojení přes Wi-Fi, a samozřejmě také kratší letový čas.

Porovnání s alternativami

Jako zajímavou alternativu DJI Mini 3 Pro vidíme zejména jeho levnější základní verzi DJI Mini 3. Ta disponuje stejně velkým snímačem, takže si ve tmě povede podobně, ale o stejný snímač se nejedná. Jeho rozlišení je nižší a umožní natáčet 4K video maximálně při 30 snímcích za sekundu.

Schází také kinematografický režim (D-Cinelike) a bitrate videa je limitován na 100 Mbps oproti 150 Mbps u modelu DJI Mini 3 Pro. Chybí i některé snímače bránící nárazu dronu do překážek, když náhodou zmizí z dohledu a některé inteligentní funkce, jako je Hyperlapse či ActiveTrack. Letový čas modelu DJI Mini 3 je ovšem o 4 minuty delší. Jestliže jste limitováni rozpočtem, doporučujeme volit DJI Mini 3, pokud ale chcete malý dron s maximálními možnostmi, DJI Mini 3 Pro je lepší volbou.

Naše hodnocení a závěr

DJI Mini 3 Pro byl v době psaní recenze (březen) jedním z nejlepších, ba možná i ten vůbec nejlepší malý dron do 250 gramů, jaký bylo možné zakoupit. Dron nabízí díky výbornému a dosti velkému fotosnímači vysoce kvalitní videozáznam, a to jak ve dne, tak i za šera. Natáčet lze ve 4K rozlišení až při 60 snímcích za sekundu a neschází filmařský mód.

Ve srovnání se základní verzi DJI Mini 3 má lepší systém proti srážkám. Pokud ale hledáte levnější alternativu s podobně kvalitní kamerou a nízkou hmotností do nejnižší kategorie, doporučujeme DJI Mini 3.

22 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: DJI Mini 3 Pro | Hodnocení: 93,2 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je v naší kanceláři redaktorem s technickým zaměřením. Problematiku dronů a legislativy s nimi spojené má dobře zvládnutou a snadno vám přiblíží, jaké jsou podmínky provozu těchto zařízení v ČR. Na jeho recenze narazíte také u fotoaparátů, kamer a celé řady další elektroniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze DJI Mini 3 Pro

DJI Mini 3 Pro

22 500 Kč Orientační cena