Recenze a porovnání Syma X5C | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Syma X5C

Doporučujeme Při nákupu v kategorii dronů do 3 000 Kč

Datum doporučení: Únor 2018

73,4 % Celkové hodnocení
  • Jednoduché ovládání
  • Vysoká rychlost
  • Slušná kvalita obrazu v cenové hladině
  • Kratší doba letu
  • Nemá GPS a Wi-Fi
  • Slabší konstrukce krytek vrtulí
1 600 Kč Orientační cena

Hodnocení natáčení a baterie

Dron Syma X5C disponuje kamerou s rozlišením 1280 x 720 (HD), což je na zařízení v podobných cenových relacích zhruba standardní hodnota, která umožní pořízení záznamů v průměrné kvalitě. Kamera pořizuje nahraný záznam na paměťovou kartu.

Baterie nabízí kapacitu pouze 500 mAh, což je hodnota, která na první pohled evokuje pocit, že výdrž v letu bude u tohoto dronu velmi krátká. V realitě se pohybuje okolo 7 minut, což je sice nižší hodnota, nicméně v konkurenci zařízení podobných cenových relací se nejedná o žádnou katastrofu. Doba nabíjení akumulátoru se pak pohybuje okolo 100 minut, což je hodnota, která je naprosto běžná i u dražších kousků.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Syma

Rozlišení (px)

1280 x 720

Doba nabíjení dronu (min.)

100

Kapacita baterie (mAh)

500

Maximální doba letu (min.)

7

Počet rotorů

4

Slot na paměťové karty

Ano

Hodnocení ovládání a funkcí

Dron je ovládán dálkovým ovladačem na frekvenci 2,4 GHz, který se stará o silný signál a slušný dosah. V praxi se projevují tyto hodnoty do dosahu vysílačky asi 80 metrů a velmi slušné stability ovládání. Relativním problémem je paradoxně nízká hmotnost dronu, která sice dává prostor pro lehké a pohotové ovládání, nicméně v horších povětrnostních podmínkách je velmi snadné ztratit nad dronem kontrolu.

Dron nedisponuje GPS lokací ani připojením Wi-Fi, což je ale u zařízení s takto nízkou cenou naprosto běžné. Na druhou stranu je schopen vyvinou na svou kategorii zcela nadstandardní rychlost až 40 km/h.

Parametr Tento produkt
Maximální rychlost (km/h)

40

Maximální vzdálenost přenosu obrazu dle CE (m)

80

GPS

Ne

Wi-Fi

Ne

Hmotnost (g)

200

Hodnocení dalších uživatelů

Spokojení zákaznici na dronu Syma X5C velice kladně hodnotí především jednoduché ovládání a výborný poměr ceny ku kvalitě. Naopak za slabou stránku považují hlavně slabší výdrž baterie a problémy v horších povětrnostních podmínkách se kterými si dron neumí příliš poradit vzhledem k nízké váze své konstrukce.

Naše hodnocení a závěr

Dron Syma X5C se řadí mezi levnější zařízení, které jsou na trhu k dostání. Přesto však odvádí za nižší pořizovací cenu velmi slušné výkony. Jeho největší doménou je jednoduchost ovládání, která ho předurčuje pro začátečníky nebo mírně pokročilé uživatele. Za hlavní slabinu lze pravděpodobně považovat nízkou výdrž baterie, která je ale u dronů v této ceně běžná. Pokud hledáte dron s delší výdrží baterie, podívejte se na Ryze Tello.

1 600 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec, Daniel Černý | Datum: | Produkt: Syma X5C | Hodnocení: 73,4 %
Jakub Gulec je v naší kanceláři redaktorem s technickým zaměřením. Spolupracuje s námi více než rok a postupně přebral témata po původních autorech. Problematiku dronů a legislativy s nimi spojené má dobře zvládnutou a snadno vám přiblíží, jaké jsou podmínky provozu těchto zařízení v ČR. Na jeho recenze narazíte také u fotoaparátů, kamer a celé řady další elektroniky.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Syma X5C

Syma X5C

1 600 Kč Orientační cena