Menu

Recenze a srovnání Syma X5C

Doporučujeme Při nákupu v kategorii dronů do 3 000 Kč

Datum doporučení: Únor 2018

71,3 % Celkové hodnocení
  • Jednoduché ovládání
  • Nízká cena
  • Slušná kvalita obrazu v cenové hladině
  • Kratší doba letu
  • Nemá GPS a Wi-Fi
  • Slabší konstrukce krytek vrtulí
1 400 Kč Orientační cena

Hodnocení natáčení a baterie

Dron Syma X5C disponuje kamerou s rozlišením 1280 x 720 (HD), což je na zařízení v podobných cenových relacích zhruba standardní hodnota, která umožní pořízení záznamů v průměrné kvalitě. Kamera pořizuje nahraný záznam na paměťovou kartu. Baterie nabízí kapacitu pouze 500 mAh, což je hodnota, která na první pohled evokuje pocit, že výdrž v letu bude u tohoto dronu velmi krátká. V realitě se pohybuje okolo 7 minut, což je sice nižší hodnota, nicméně v konkurenci zařízení podobných cenových relací se nejedná o žádnou katastrofu. Doba nabíjení akumulátoru se pak pohybuje okolo 100 minut, což je hodnota, která je naprosto běžná i u dražších kousků.

Parametr Tento produkt
Výrobce Syma
Rozlišení (px) 1280 x 720
Doba nabíjení dronu (min.) 100
Kapacita baterie (mAh) 500
Maximální doba letu (min.) 7
Počet rotorů 4
Slot na paměťové karty Ano

Hodnocení ovládání a funkcí

Dron je ovládán dálkovým ovladačem na frekvenci 2,4 GHz, který se stará o silný signál a slušný dosah. V praxi se projevují tyto hodnoty do dosahu vysílačky asi 100 metrů a velmi slušné stability ovládání. Relativním problémem je paradoxně nízká hmotnost dronu, která sice dává prostor pro lehké a pohotové ovládání, nicméně v horších povětrnostních podmínkách je velmi snadné ztratit nad dronem kontrolu. Dron nedisponuje GPS lokací ani připojením Wi-Fi, což je ale u zařízení s takto nízkou cenou naprosto běžné.

Parametr Tento produkt
Maximální provozní vzdálenost (m) 100
GPS Ne
Wi-Fi Ne
Hmotnost (g) 200

Hodnocení dalších uživatelů

Spokojení zákaznici na dronu Syma X5C velice kladně hodnotí především jednoduché ovládání a výborný poměr ceny ku kvalitě. Naopak za slabou stránku považují hlavně slabší výdrž baterie a problémy v horších povětrnostních podmínkách se kterými si dron neumí příliš poradit vzhledem k nízké váze své konstrukce.

Naše hodnocení a závěr

Dron Syma X5C se řadí mezi levnější zařízení, které jsou na trhu k dostání. Přesto však odvádí za nižší pořizovací cenu velmi slušné výkony. Jeho největší doménou je jednoduchost ovládání, která ho předurčuje pro začátečníky nebo mírně pokročilé uživatele. Za hlavní slabinu lze pravděpodobně považovat nízkou výdrž baterie, která je ale u dronů v této ceně běžná.

1 400 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý | Datum: | Produkt: Syma X5C | Hodnocení: 71,3 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Syma X5C

Syma X5C

1 400 Kč Orientační cena