Menu

Recenze a srovnání Ryze Tello

Doporučujeme Při nákupu v kategorii dronů do 3 000 Kč

Datum doporučení: Listopad 2020

74,0 % Celkové hodnocení
  • Nízká hmotnost
  • Slušná výdrž
  • Jednoduché ovládání
  • Nižší rychlost
  • Bez slotu pro paměťovou kartu
  • Náhradní baterie až ve vyšší verzi
3 000 Kč Orientační cena

Hodnocení natáčení a baterie

Ryze Tello je dron spadající spíše do nižší cenové kategorie, avšak nabízí stále dobré parametry. Ryze Tech je levnější značka společnosti DJI, která už je na trhu etablovaná a nabízí velmi kvalitní produkty. Maximální rozlišení videa 1 280 x 720 pixelů (HD) odpovídá dronům s nižší cenovkou, obecně je ale spíše slabší.

Kapacita baterie 1 100 mAh je v dané skupině dronů nadprůměrná (listopad 2020) a nabízí také dobrou výdrž letu až 13 minut. Nabíjení akumulátoru zabere podle výrobce až 90 minut a u tohoto modelu nejsou dodávány automaticky náhradní baterie v balení, toho se dočkáte až ve verzi Ryze Tello Boost Combo, která nabízí rozšířené příslušenství, ale zároveň je dražší.

Jedná se o kvadrokoptéru, čtyřvrtulové provedení je v současné době na trhu nejčastější. Negativum je nemožnost vložení paměťového média.

Parametr Tento produkt
Výrobce DJI
Rozlišení (px) 1280 x 720
Doba nabíjení dronu (min.) 90
Kapacita baterie (mAh) 1 100
Maximální doba letu (min.) 13
Počet rotorů 4
Slot na paměťové karty Ne

Hodnocení ovládání a funkcí

Z pohledu ovládání nabízí tento přístroj nadstandardní provozní vzdálenost v rámci kategorie, a to 100 metrů. Samozřejmě ve srovnání s dražšími drony jde o výrazně nižší hodnotu. Ovládá se pomocí smartphonu přes Wi-Fi. S GPS navigací uživatel počítat nemůže, vzhledem k charakteru dronu ale není zásadní.

Hmotnost 80 gramů je opravdu nízká, počítat ale musíte s náchylností k nestabilitě v poryvech větru. Maximální rychlost dronu se blíží 30 km/h, což není na takto malý model špatné.

Parametr Tento produkt
Maximální rychlost (km/h) 28,8
Maximální provozní vzdálenost (m) 100
GPS Ne
Wi-Fi Ano
Hmotnost (g) 80

Naše hodnocení a závěr

Jestliže sháníte dron z kategorie levných, ale stále požadujete poměrně kvalitní parametry, Ryze Tello je velmi dobrá volba. Nemůže se měřit se zařízeními za desetitisíce, ale základní úkony zvládne dobře. Jde o levnou modelovou řadu od osvědčeného výrobce DJI. Ryze Tello nabízí nahrávání videa v rozlišení HD (1 280 x 720 pixelů). Kapacita baterie je v rámci kategorie nadprůměrných 1 100 mAh, výdrž dosahuje 13 minut (doba nabíjení okolo 90 minut). Do této kvadrokoptéry bohužel nemůžete vložit paměťovou kartu. Ovládá se pomocí smartphonu přes Wi-Fi, na GPS zde zapomeňte. Maximální provozní vzdálenost je 100 metrů, což je v této skupině dronů dobré. Nejvyšší rychlost letu se blíží 30 km/h. Nízká hmotnost 80 gramů je většinou výhoda, avšak uživatel si musí dávat větší pozor na poryv větru, v nichž je dron nestabilní.

3 000 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý | Datum: | Produkt: Ryze Tello | Hodnocení: 74,0 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Ryze Tello

Ryze Tello

3 000 Kč Orientační cena