Menu

Recenze a srovnání Ryze Tello

79,2 % Celkové hodnocení

Levná zábava v kategorii Drony

Klady

  • Nízká hmotnost
  • Slušná výdrž
  • Jednoduché ovládání

Zápory

  • Nižší rychlost
  • Bez slotu pro paměťovou kartu
  • Náhradní baterie až ve vyšší verzi
2 900 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Ryze Tello je dron spadající spíše do nižší cenové kategorie. Ryze Tech je levnější značka společnosti DJI, která už je na trhu etablovaná a nabízí velmi kvalitní produkty – například DJI Mavic 2 Pro. Tento model se řadí do skupiny k levným zařízením, ale v rámci ní nabízí slušné letové parametry. Důležité je i snadné ovládání a dobrá výdrž v kategorii základních dronů.

Hodnocení natáčení a baterie

Maximální rozlišení videa z kamery tohoto dronu 1 280 x 720 pixelů (HD) odpovídá produktům s nižší cenovkou, obecně je ale spíše slabší.

Kapacita baterie 1 100 mAh je v dané skupině dronů nadprůměrná (červenec 2021) a nabízí také dobrou výdrž letu až 13 minut. Nabíjení akumulátoru zabere podle výrobce až 90 minut a u tohoto modelu nejsou dodávány automaticky náhradní baterie v balení, toho se dočkáte až ve verzi Ryze Tello Boost Combo, která nabízí rozšířené příslušenství, ale zároveň je dražší.

Jedná se o kvadrokoptéru, čtyřvrtulové provedení je v současné době na trhu nejčastější. Negativum je nemožnost vložení paměťového média.

Parametr Tento produkt
Výrobce

DJI

Maximální kvalita videa (rozlišení/fps)

720p/30

Snímková frekvence při 4K videu (fps)

Nerelevantní

Snímková frekvence při 2,7K videu (fps)

Nerelevantní

Snímková frekvence při FullHD videu (fps)

Nerelevantní

Snímková frekvence při HD videu (fps)

30

Počet rotorů

4

Maximální doba letu (min.)

13

Doba nabíjení dronu (min.)

90

Kapacita baterie (mAh)

1 100

Slot na paměťové karty

Ne

Hodnocení ovládání a funkcí

Z pohledu ovládání nabízí tento přístroj nadstandardní provozní vzdálenost v rámci kategorie, a to 100 metrů. Samozřejmě ve srovnání s dražšími drony jde o výrazně nižší hodnotu. Ovládá se pomocí smartphonu přes Wi-Fi. S GPS navigací uživatel počítat nemůže, vzhledem k charakteru dronu ale není zásadní.

Hmotnost 87 gramů je opravdu nízká, počítat ale musíte s náchylností k nestabilitě v poryvech větru. Maximální rychlost dronu se blíží 30 km/h, což není na takto malý model špatné.

Parametr Tento produkt
Maximální rychlost (km/h)

28,8

Maximální vzdálenost přenosu obrazu dle CE (m)

100

GPS

Ne

Wi-Fi

Ano

Hmotnost (g)

87

Hodnocení uživatelů a odborníků

Mezi uživateli jde o oblíbený produkt pro děti a začátečníky, protože je celkem levný a nabízí spoustu zábavy. Lidé na něm chválí slušné záběry, velmi dobrou stabilitu a ovladatelnost, nebo například i skladnost a nízkou váhu. Ta ale občas může být problémová, pokud zafouká silnější vítr. Někomu vadí kratší dolet, protože dron nemá samostatný ovladač, v rámci levnějších dronů jde ale naopak spíše o premianta v dosahu i výdrži.

Když se podíváme, jak hodnotí tento dron recenzenti a odborníci, často jej považují za velmi dobrou volbu pro začínající piloty a děti. Cenová investice není tak zásadní a za ni dostanete dost „muziky“. Chválí letové vlastnosti i intuitivní ovládání. Jde o minimalistické řešení, takže nemůžete čekat srovnatelné záběry jako z velkého dronu nebo například dlouhý dosah, základní parametry ale obstojí.

Hlavní klady a zápory

Mezi hlavní pozitiva tohoto čtyřvrtulového dronu patří jeho slušná výdrž a také velmi jednoduché ovládání, které se provádí pouze smartphonem (bez ovladače). Také hmotnost je poměrně nízká. Najdete sice i levnější drony, ty vám většinou ale nenabídnou takové parametry jako Ryze Tech Tello.

Cena je tedy poměrně slušná a jde o dobrou volbu pro mladší a začínající piloty. Mezi negativa jde zařadit nižší rychlost, nebo třeba absence náhradních baterií, které dostanete až u vyšší verze. Do dronu se navíc nedá vložit další paměťové médium v podobě karty.

Naše hodnocení a závěr

Jestliže sháníte dron z kategorie levných, ale stále požadujete poměrně kvalitní parametry, Ryze Tello je velmi dobrá volba. Nemůže se měřit se zařízeními za desetitisíce, ale základní úkony zvládne dobře. Jde o levnou modelovou řadu od osvědčeného výrobce DJI. Ryze Tello nabízí nahrávání videa v rozlišení HD (1 280 x 720 pixelů). Kapacita baterie je v rámci kategorie nadprůměrných 1 100 mAh, výdrž dosahuje 13 minut (doba nabíjení okolo 90 minut).

Do této kvadrokoptéry bohužel nemůžete vložit paměťovou kartu. Ovládá se pomocí smartphonu přes Wi-Fi, na GPS zde zapomeňte. Maximální provozní vzdálenost je 100 metrů, což je v této skupině dronů dobré. Nejvyšší rychlost letu se blíží 30 km/h. Nízká hmotnost 87 gramů je většinou výhoda, avšak uživatel si musí dávat větší pozor na poryv větru, v nichž je dron nestabilní. Alternativou je levnější Syxma X5UWPRO.

2 900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Ryze Tello | Hodnocení: 79,2 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je v naší kanceláři redaktorem s technickým zaměřením. Problematiku dronů a legislativy s nimi spojené má dobře zvládnutou a snadno vám přiblíží, jaké jsou podmínky provozu těchto zařízení v ČR. Na jeho recenze narazíte také u fotoaparátů, kamer a celé řady další elektroniky.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Ryze Tello

Ryze Tello

2 900 Kč Orientační cena