Recenze a porovnání Syma X5UWPRO | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Syma X5UWPRO

73,6 % Hodnocení
redakce

Hračka pro děti

Drony

Klady a zápory

Klady

  • Poměr ceny a výkonu
  • Snadné ovládání
  • Slušná kvalita záběrů

Zápory

  • Menší kapacita baterie
  • Nemá GPS
  • Složitější výměna akumulátoru
2 200 Kč Orientační cena

Hodnocení natáčení a baterie

Dron Syma X5UWPRO disponuje kamerou s rozlišením 1280 x 720 pixelů (HD), což je hodnota, která přináší dobrou kvalitu pořízeného záznamu a řadí tak kameru mezi průměr v podobných cenových kategoriích. Kapacita baterie činí u tohoto zařízení 500 mAh a promítá se do reálné výdrže 10 minut létání na jedno nabití. Toto číslo vás možná na první pohled neoslní, ale na dron v podobné cenové kategorii se jedná o velmi slušný parametr, který vám dává nadprůměrné možnosti.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Syma

Maximální kvalita videa (rozlišení/fps)

720p

Snímková frekvence při 4K videu (fps)

Nerelevantní

Snímková frekvence při 2,7K videu (fps)

Nerelevantní

Snímková frekvence při FullHD videu (fps)

Nerelevantní

Počet rotorů

4

Maximální doba letu (min.)

10

Doba nabíjení dronu (min.)

90

Kapacita baterie (mAh)

500

Slot na paměťové karty

Ano

Hodnocení ovládání a funkcí

Dron je ovládán dálkovým ovladačem s dosahem 100 metrů, takže můžete při jeho provozu počítat se slušnými možnostmi manipulace i na relativně dlouhou vzdálenost. Ukládání pořízeného záznamu se realizuje prostřednictvím vložené paměťové karty. Dron disponuje Wi-Fi připojením, které umožňuje streamování přenosu z kamery přímo na telefon nebo tablet. Naopak ve výbavě nemá funkci GPS, která umožňuje snadnější a přesnější ovládání.

Parametr Tento produkt
Maximální vzdálenost přenosu obrazu dle CE (m)

100

GPS

Ne

Wi-Fi

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Spokojení majitelé dronu si chválí především velmi dobrý poměr ceny ku výkonu a snadné ovládání, které umožní i méně pokročilým uživatelům pohodlně manévrovat. Naopak jako slabinu vnímají uživatelé především méně odolnou konstrukci, která je náchylná na větrné poryvy.

Naše hodnocení a závěr

Dron Syma X5UWPRO je zařízením se základním vybavením se kterým cílí především na začátečnické uživatele a méně pokročilé. Přestože se však svoji cenou řadí mezi nejdostupnější, může konkurovat některými funkcemi mnohem dražším kouskům, a tak se jedná o vhodnou volbu o všechny, kteří hledají vysokou kvalitu za nízkou cenu. Pokud hledáte kvalitnější model s větší výdrží baterie za podobnou cenu, podívejte se na Ryze Tello.

2 200 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Syma X5UWPRO | Hodnocení: 73,6 %
Jakub Gulec je v naší kanceláři redaktorem s technickým zaměřením. Problematiku dronů a legislativy s nimi spojené má dobře zvládnutou a snadno vám přiblíží, jaké jsou podmínky provozu těchto zařízení v ČR. Na jeho recenze narazíte také u fotoaparátů, kamer a celé řady další elektroniky.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Syma X5UWPRO

Syma X5UWPRO

2 200 Kč Orientační cena