Recenze a porovnání Syma X5UWPRO | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Syma X5UWPRO

73,6 % Celkové hodnocení

Hračka pro děti v kategorii Drony

Klady

  • Poměr ceny a výkonu
  • Snadné ovládání
  • Slušná kvalita záběrů

Zápory

  • Menší kapacita baterie
  • Nemá GPS
  • Složitější výměna akumulátoru
2 200 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Syxma X5UWPRO je základní dron pro nenáročné, který ovšem disponuje také jednoduchou kamerou. Nedočkáte se sice kvalitní stabilizace obrazu či solidních videí, ale jako létající hračka bohatě postačí. Dron je dobrou volbou pro začínající letce, kteří nechtějí hned zprvu riskovat rozbití drahého modelu od DJI.

Hodnocení natáčení a baterie

Dron Syma X5UWPRO disponuje kamerou s rozlišením 1280 x 720 pixelů (HD), což je hodnota, která přináší dobrou kvalitu pořízeného záznamu a řadí tak kameru mezi průměr v podobných cenových kategoriích. Kapacita baterie činí u tohoto zařízení 500 mAh a promítá se do reálné výdrže 10 minut létání na jedno nabití. Toto číslo vás možná na první pohled neoslní, ale na dron v podobné cenové kategorii se jedná o velmi slušný parametr, který vám dává nadprůměrné možnosti.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Syma

Maximální kvalita videa (rozlišení/fps)

720p

Snímková frekvence při 4K videu (fps)

Nerelevantní

Snímková frekvence při 2,7K videu (fps)

Nerelevantní

Snímková frekvence při FullHD videu (fps)

Nerelevantní

Počet rotorů

4

Maximální doba letu (min.)

10

Doba nabíjení dronu (min.)

90

Kapacita baterie (mAh)

500

Slot na paměťové karty

Ano

Hodnocení ovládání a funkcí

Dron je ovládán dálkovým ovladačem s dosahem 100 metrů, takže můžete při jeho provozu počítat se slušnými možnostmi manipulace i na relativně dlouhou vzdálenost. Ukládání pořízeného záznamu se realizuje prostřednictvím vložené paměťové karty. Dron disponuje Wi-Fi připojením, které umožňuje streamování přenosu z kamery přímo na telefon nebo tablet. Naopak ve výbavě nemá funkci GPS, která umožňuje snadnější a přesnější ovládání.

Parametr Tento produkt
Maximální vzdálenost přenosu obrazu dle CE (m)

100

GPS

Ne

Wi-Fi

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Spokojení majitelé dronu si chválí především velmi dobrý poměr ceny ku výkonu a snadné ovládání, které umožní i méně pokročilým uživatelům pohodlně manévrovat. Naopak jako slabinu vnímají uživatelé především méně odolnou konstrukci, která je náchylná na větrné poryvy.

Naše hodnocení a závěr

Dron Syma X5UWPRO je zařízením se základním vybavením se kterým cílí především na začátečnické uživatele a méně pokročilé. Přestože se však svoji cenou řadí mezi nejdostupnější, může konkurovat některými funkcemi mnohem dražším kouskům, a tak se jedná o vhodnou volbu o všechny, kteří hledají vysokou kvalitu za nízkou cenu. Pokud hledáte kvalitnější model s větší výdrží baterie za podobnou cenu, podívejte se na Ryze Tello.

2 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Syma X5UWPRO | Hodnocení: 73,6 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je v naší kanceláři redaktorem s technickým zaměřením. Problematiku dronů a legislativy s nimi spojené má dobře zvládnutou a snadno vám přiblíží, jaké jsou podmínky provozu těchto zařízení v ČR. Na jeho recenze narazíte také u fotoaparátů, kamer a celé řady další elektroniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Syma X5UWPRO

Syma X5UWPRO

2 200 Kč Orientační cena