Menu

Recenze a srovnání Syma X5HW

Doporučujeme Při nákupu v kategorii dronů do 3 000 Kč

Datum doporučení: Říjen 2018

70,7 % Celkové hodnocení
  • Jednoduché ovládání
  • Slušná cena
  • Vhodný pro naučení
  • Průměrná kvalita záznamu
  • Nemá GPS
  • Kratší dosah
1 800 Kč Orientační cena

Hodnocení natáčení a baterie

Syma X5HW disponuje rozlišením 1 280 x 720 pixelů, které zařídí dostatečnou kvalitu pořízeného přenosu. Jedná se o zhruba průměrnou kvalitu, která by měla vystačit pro neprofesionální využití dronu všem méně náročným jedincům. Podle výrobce by měla baterie vydržet až 8 minut letu na jedno nabití, což je slušný průměr. Doba nabíjení by pak měla činit zhruba hodinu a půl. Dron disponuje také možností zapojení paměťové karty.

Parametr Tento produkt
Výrobce Syma
Rozlišení (px) 1280 x 720
Doba nabíjení dronu (min.) 90
Kapacita baterie (mAh) 500
Maximální doba letu (min.) 8
Počet rotorů 4
Slot na paměťové karty Ano

Hodnocení ovládání a funkcí

Dron je možné ovládat dálkovým ovladačem. Jeho dosah by se měl pohybovat kolem 70 metrů. To je v porovnání s drony v podobných cenových relacích průměrná hodnota, stačící pro běžný provoz. Dron umožňuje nahrávání obsahu na paměťovou kartu nebo i přímý přenos na obrazovku vašeho chytrého telefonu či jiného zařízení. Bohužel dronu chybí funkce GPS, která usnadňuje jeho manipulaci a ovládání.

Parametr Tento produkt
Maximální rychlost (km/h) 30
Maximální provozní vzdálenost (m) 70
GPS Ne
Wi-Fi Ano
Hmotnost (g) 200

Hodnocení dalších uživatelů

Vlastníci dronu jsou spokojení především s jeho dobrým poměrem ceny a výkonu. Chválí si také jednoduchost konstrukce a snadné ovládání. Naopak jako slabinu zmiňují problémy dronu v horších povětrnostních podmínkách, kdy podle nich není příliš možné ho dobře ovládat.

Naše hodnocení a závěr

Zařízení Syma X5HW necílí na nejnáročnější zákazníky, ale spíše hobby piloty, kteří se chtějí naučit létat s dronem. Je vhodný pro začátečníky nebo pokročilé s menšími nároky. Jeho hlavní doménou je dostupnost za dobrou cenu a snadné ovládání jednoduché konstrukce. Naopak za slabinu považujeme horší vlastnosti v silnějším větru a rozlišení kamery. Pokud hledáte dron s lepší kvalitou záběru, doporučujeme vám například DOBBY Selfie Drone.

1 800 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý | Datum: | Produkt: Syma X5HW | Hodnocení: 70,7 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Syma X5HW

Syma X5HW

1 800 Kč Orientační cena