Recenze a porovnání Syma X5HW | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Syma X5HW

71,6 % Celkové hodnocení

Hračka pro děti v kategorii Drony

Klady

  • Jednoduché ovládání
  • Slušná cena
  • Rychlé nabíjení

Zápory

  • Podprůměrná kvalita záznamu
  • Nemá GPS
  • Kratší dosah
1 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Syma X5HW byl v březnu 2023 jedním z těch vůbec nejlevnějších dronů, který bylo ještě možné uživatelům doporučit. Jedná se o zajímavou variantu pro ty, kdo hledají jednoduchý model s nízkou pořizovací cenou a chtějí si létání s dronem spíše jen vyzkoušet. Nejlépe přitom model Syma X5HW vyhoví jako pouhá hračka, jeho kamera je spíše jen do počtu.

Hodnocení natáčení a baterie

Syma X5HW disponuje rozlišením 640 x 480 pixelů, které je zcela podprůměrné. Pro orientaci v prostoru při letu dronu však méně náročným uživatelům vystačí. Podle výrobce by měla baterie vydržet až 8 minut letu na jedno nabití, což je slušný průměr. Doba nabíjení by pak měla činit zhruba hodinu. Dron disponuje také možností zapojení paměťové karty.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Syma

Maximální kvalita videa (rozlišení/fps)

480p

Snímková frekvence při 4K videu (fps)

Nerelevantní

Snímková frekvence při 2,7K videu (fps)

Nerelevantní

Snímková frekvence při FullHD videu (fps)

Nerelevantní

Snímková frekvence při HD videu (fps)

Nerelevantní

Počet rotorů

4

Maximální doba letu (min.)

8

Doba nabíjení dronu (min.)

60

Kapacita baterie (mAh)

500

Slot na paměťové karty

Ano

Hodnocení ovládání a funkcí

Dron je možné ovládat dálkovým ovladačem. Jeho dosah by se měl pohybovat kolem 100 metrů v ideálních podmínkách bez stínění. To je v porovnání s drony v podobných cenových relacích průměrná hodnota, stačící pro běžný provoz. Dron umožňuje nahrávání obsahu na paměťovou kartu nebo i přímý přenos na obrazovku vašeho chytrého telefonu či jiného zařízení. Bohužel dronu chybí funkce GPS, která usnadňuje jeho manipulaci a ovládání.

Parametr Tento produkt
Maximální rychlost (km/h)

30

Maximální vzdálenost přenosu obrazu dle CE (m)

100

GPS

Ne

Wi-Fi

Ano

Hmotnost (g)

200

Hodnocení dalších uživatelů

Vlastníci dronu jsou spokojení především s jeho dobrým poměrem ceny a výkonu. Chválí si také jednoduchost konstrukce a snadné ovládání. Naopak jako slabinu zmiňují problémy dronu v horších povětrnostních podmínkách, kdy podle nich není příliš možné ho dobře ovládat.

Naše hodnocení a závěr

Zařízení Syma X5HW necílí na nejnáročnější zákazníky, ale spíše hobby piloty, kteří se chtějí naučit létat s dronem. Je vhodný pro začátečníky nebo pokročilé s menšími nároky. Jeho hlavní doménou je dostupnost za dobrou cenu a snadné ovládání jednoduché konstrukce. Naopak za slabinu považujeme horší vlastnosti v silnějším větru a rozlišení kamery. Pokud hledáte dron s lepší kvalitou záběru, doporučujeme vám například Syma X5C.

1 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Syma X5HW | Hodnocení: 71,6 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je v naší kanceláři redaktorem s technickým zaměřením. Problematiku dronů a legislativy s nimi spojené má dobře zvládnutou a snadno vám přiblíží, jaké jsou podmínky provozu těchto zařízení v ČR. Na jeho recenze narazíte také u fotoaparátů, kamer a celé řady další elektroniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Syma X5HW

Syma X5HW

1 500 Kč Orientační cena