Recenze a srovnání Syma X5HW

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii dronů do 3000 Kč

Datum doporučení: Říjen 2018

Klady:

Jednoduché ovládání

Zápory:

Průměrná kvalita záznamu

1 600 Kč
orientační cena

Hodnocení natáčení a baterie

Syma X5HW disponuje rozlišením HD 720 pixelů, které zařídí dostatečnou kvalitu pořízeného přenosu. Jedná se o zhruba průměrnou kvalitu, která by měla vystačit pro neprofesionální využití dronu všem méně náročným jedincům. Podle výrobce by měla baterie vydržet až 8 minut letu na jedno nabití, což je slušný průměr. Doba nabíjení by pak měla činit zhruba hodinu a půl. Dron disponuje také možností zapojení paměťové karty.

Parametr Tento produkt
Výrobce Syma
Rozlišení (px)  720
Doba nabíjení (min.)  90
Kapacita baterie (mAh)  500
Maximální doba letu (min.)  8
Počet rotorů  4
Slot na paměťové karty  Ano

Hodnocení ovládání a funkcí

Dron je možné ovládat dálkovým ovladačem. Jeho dosah by se měl pohybovat kolem 70 metrů. To je v porovnání s drony v podobných cenových relacích průměrná hodnota, stačící pro běžný provoz. Dron umožňuje nahrávání obsahu na paměťovou kartu nebo i přímý přenos na obrazovku vašeho chytrého telefonu či jiného zařízení. Bohužel dronu chybí funkce GPS, která usnadňuje jeho manipulaci a ovládání.

Parametr Tento produkt
Maximální provozní vzdálenost (m)  70
GPS  Ano
Wi-Fi  Ano
Hmotnost (g)  200

Hodnocení dalších uživatelů

Vlastníci dronu jsou spokojení především s jeho dobrým poměrem ceny a výkonu. Chválí si také jednoduchost konstrukce a snadné ovládání. Naopak jako slabinu zmiňují problémy dronu v horších povětrnostních podmínkách, kdy podle nich není příliš možné ho dobře ovládat.

Naše hodnocení a závěr

Zařízení Syma X5HW necílí na nejnáročnější zákazníky, ale spíše hobby piloty, kteří se chtějí naučit létat s dronem. Je vhodný pro začátečníky nebo pokročilé s menšími nároky. Jeho hlavní doménou je dostupnost za dobrou cenu a snadné ovládání jednoduché konstrukce. Naopak za slabinu považujeme horší vlastnosti v silnějším větru a rozlišení kamery. Pokud hledáte dron s lepší kvalitou záběru, doporučujeme vám například DOBBY Selfie Drone.

Další recenze

Kompletní porovnání