Recenze a porovnání Syma X5HW | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Syma X5HW

Doporučujeme Při nákupu v kategorii dronů do 3 000 Kč

Datum doporučení: Říjen 2018

71,6 % Celkové hodnocení
  • Jednoduché ovládání
  • Slušná cena
  • Rychlé nabíjení
  • Podprůměrná kvalita záznamu
  • Nemá GPS
  • Kratší dosah
1 800 Kč Orientační cena

Hodnocení natáčení a baterie

Syma X5HW disponuje rozlišením 640 x 480 pixelů, které je zcela podprůměrné. Pro orientaci v prostoru při letu dronu však méně náročným uživatelům vystačí. Podle výrobce by měla baterie vydržet až 8 minut letu na jedno nabití, což je slušný průměr. Doba nabíjení by pak měla činit zhruba hodinu. Dron disponuje také možností zapojení paměťové karty.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Syma

Rozlišení (px)

640 x 480

Doba nabíjení dronu (min.)

60

Kapacita baterie (mAh)

500

Maximální doba letu (min.)

8

Počet rotorů

4

Slot na paměťové karty

Ano

Hodnocení ovládání a funkcí

Dron je možné ovládat dálkovým ovladačem. Jeho dosah by se měl pohybovat kolem 100 metrů v ideálních podmínkách bez stínění. To je v porovnání s drony v podobných cenových relacích průměrná hodnota, stačící pro běžný provoz. Dron umožňuje nahrávání obsahu na paměťovou kartu nebo i přímý přenos na obrazovku vašeho chytrého telefonu či jiného zařízení. Bohužel dronu chybí funkce GPS, která usnadňuje jeho manipulaci a ovládání.

Parametr Tento produkt
Maximální rychlost (km/h)

30

Maximální vzdálenost přenosu obrazu dle CE (m)

100

GPS

Ne

Wi-Fi

Ano

Hmotnost (g)

200

Hodnocení dalších uživatelů

Vlastníci dronu jsou spokojení především s jeho dobrým poměrem ceny a výkonu. Chválí si také jednoduchost konstrukce a snadné ovládání. Naopak jako slabinu zmiňují problémy dronu v horších povětrnostních podmínkách, kdy podle nich není příliš možné ho dobře ovládat.

Naše hodnocení a závěr

Zařízení Syma X5HW necílí na nejnáročnější zákazníky, ale spíše hobby piloty, kteří se chtějí naučit létat s dronem. Je vhodný pro začátečníky nebo pokročilé s menšími nároky. Jeho hlavní doménou je dostupnost za dobrou cenu a snadné ovládání jednoduché konstrukce. Naopak za slabinu považujeme horší vlastnosti v silnějším větru a rozlišení kamery. Pokud hledáte dron s lepší kvalitou záběru, doporučujeme vám například Syma X5C.

1 800 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec, Daniel Černý | Datum: | Produkt: Syma X5HW | Hodnocení: 71,6 %
Jakub Gulec je v naší kanceláři redaktorem s technickým zaměřením. Spolupracuje s námi více než rok a postupně přebral témata po původních autorech. Problematiku dronů a legislativy s nimi spojené má dobře zvládnutou a snadno vám přiblíží, jaké jsou podmínky provozu těchto zařízení v ČR. Na jeho recenze narazíte také u fotoaparátů, kamer a celé řady další elektroniky.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Syma X5HW

Syma X5HW

1 800 Kč Orientační cena