Menu

DJI Mini 2 SE – Recenze, testy a srovnání

85,8 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Drony

Klady

  • Vynikající poměr ceny a výkonu
  • Výborné video v kategorii
  • Spolehlivý systém senzorů

Zápory

  • Náchylnější na poryvy větru
  • Kratší doba letu
7 800 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Jak už tomu bývá napříč kategoriemi elektroniky, modely s příznakem „SE“ v názvu bývají typicky cenovými trháky. Jinak tomu není ani v případě DJI Mini 2 SE. Dron seženete (březen 2023) za sumu pod 10 000 Kč, ve srovnání s jinými modely Mini mu ale nižší cena na většině důležitých charakteristik nikterak neubírá.

Hodnocení natáčení

V tomto případě se jedná o odlehčenou, nebo také chcete-li ochuzenou verzi základního DJI Mini 2. Ve srovnání s ním disponuje model DJI Mini 2 SE sice stejným foto snímačem, ale maximální rozlišení videa je uzamčeno na 2,7K při 30 snímcích za sekundu. Ve FullHD rozlišení lze bez obtíží natáčet velice plynulá videa při 60 snímcích za sekundu. Snímač má velikost 1/2,3″ a relativně slušně si vede i v horších světelných podmínkách. S dražšími drony se však nedá moc dobře srovnávat.

Parametr Tento produkt
Výrobce

DJI

Maximální kvalita videa (rozlišení/fps)

2,7K/30

Snímková frekvence při 4K videu (fps)

Nerelevantní

Snímková frekvence při 2,7K videu (fps)

30

Snímková frekvence při FullHD videu (fps)

60

Snímková frekvence při HD videu (fps)

Nerelevantní

Počet rotorů

4

Maximální doba letu (min.)

31

Kapacita baterie (mAh)

2 250

Slot na paměťové karty

Ano

Hodnocení baterie

Použitá baterie pro DJI Mini 2 SE má kapacitu 2 250 mAh a na jedno nabití umožní v bezvětří až 31 minut letu. V kategorii malých dronů se jedná o nadprůměr, novější DJI Mini 3 ale vydrží ještě o 7 minut déle. Nutno dodat, že tato modernější generace stojí také podstatně více peněz. Dobu nabíjení výrobce bohužel neuvádí, můžete ale očekávat čas mezi 60–90 minutami.

Hodnocení ovládání a funkcí

DJI Mini 2 SE obdrželo totožný letový systém, jako jeho plná verze DJI Mini 2. Očekávat proto můžete skutečně svižný malý dron s maximální rychlostí až 57,6 km/h. Maximální vzdálenost přenosu obrazu je limitována na 6 kilometrů, je nutno ale dodat, že tak daleko od pilota bez zvláštních povolení nesmí dron nikdy být.

Legislativa totiž přikazuje, že pilot dronu musí mít své zařízení v přímém dohledu pouhého oka. Maximální nadmořská výška letu 4 000 m, opět ale platí legislativní omezení na 120 či méně metrů. Protože dron váží méně než 249 gramů, není potřeba jej registrovat a postačí mít pilotní povolenku na drony. Podrobnosti se dočtete v článku Jak vybrat dron.

Parametr Tento produkt
Maximální rychlost (km/h)

57,6

Maximální vzdálenost přenosu obrazu dle CE (m)

6 000

Maximální výška (m n. m.)

4 000

GPS

Ano

Wi-Fi

Ano

Hmotnost (g)

249

Hlavní klady a zápory

Předně je třeba zmínit, že jen málokterý dron v historii měl zatím tak dobrý poměr ceny a vybavenosti, jako má DJI Mini 2 SE. V cenové hladině tak dostanete nadprůměrně kvalitní video z kamery s gimbalem. Senzory jsou u tohoto modelu pouze základní, ale díky pokročilému softwaru výrobce je dron o něco bezpečnější, než podobně naceněná konkurence.

Je opravdu těžké přiřadit takto cenově výhodnému dronu nějaká negativa, protože neexistují konkurenční produkty, které by jej v přesahovaly. Zmínit ovšem můžeme zcela zřejmou menší stabilitu v silnějším větru, která se automaticky pojí s nižší hmotností. Rovněž se dočkáte kratší doby letu, než u dražších modelů stejného výrobce. Ve své cenové hladině je tento model ale spíše nadprůměrný.

Porovnání s alternativami

Přemýšleli jsme, jakou doporučit k modelu DJI Mini 2 SE alternativu a jako jediná schůdná možnost se nám zdál dražší model DJI Mini 3. Ten disponuje podstatně větším 1/1,3palcovým snímačem fotoaparátu a zvládá tak ještě vyšší kvalitu videa i fotek. Podporuje natáčení ve 4K až při 30 snímcích za sekundu, ve 2,7K zvládne plných 60 snímků. Na rozdíl od DJI Mini 2 SE je jeho letová doba o 7 minut delší. Ostatní rozdíly nejsou už tak zásadní.

Ve všeobecnosti platí, že pokud chcete natáčet malým dronem co nejkvalitnější videa, vyplatí se investovat do DJI Mini 3 nebo rovnou DJI Mini 3 Pro. Jestliže ale takoví rasi na kvalitu nejste a stačí vám 2,7K rozlišení, DJI Mini 2 SE vás rozhodně nezklame.

Naše hodnocení a závěr

DJI Mini 2 SE přišel na trh v březnu roku 2023 jako alternativa k dražším a modernějším modelům řady DJI Mini 3. Jedná se v podstatě o lehce ořezanou verzi základního DJI Mini 2, dočkáte se proto stejných letových vlastností, výdrži baterie a uživatelského prožitku. Kamera dovede natáčet maximálně ve 2,7K rozlišení při 30 snímcích za sekundu, ve FullHD ale zvládá plných 60 snímků.

Pokud hledáte lépe vybavenou alternativu a požadujete co nejvyšší kvalitu videa v malém těle dronu, podívejte se také na recenzi DJI Mini 3 Pro.

7 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: DJI Mini 2 SE | Hodnocení: 85,8 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je v naší kanceláři redaktorem s technickým zaměřením. Problematiku dronů a legislativy s nimi spojené má dobře zvládnutou a snadno vám přiblíží, jaké jsou podmínky provozu těchto zařízení v ČR. Na jeho recenze narazíte také u fotoaparátů, kamer a celé řady další elektroniky.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze DJI Mini 2 SE

DJI Mini 2 SE

7 800 Kč Orientační cena