Menu

Dyson V11 Absolute – Recenze, testy a srovnání

93,1 % Celkové hodnocení

Uživateli oblíbený model v kategorii Vysavače Dyson

Klady

  • Bohatá výbava
  • LCD displej
  • 3 režimy výkonu
  • Vysoká účinnost filtrace

Zápory

  • Vyšší hmotnost
  • Dlouhá doba nabíjení
13 500 Kč Orientační cena

Vysavač Dyson V11 Absolute se v rámci vysavačů této značky pyšní velmi dobrým poměrem ceny a výkonu. Nepatří totiž k nejdražším, na druhou stranu nabízí stále úctyhodný sací výkon a skrze účinnou filtraci je vhodný i pro alergiky.

Základní charakteristiky

Dyson V11 Absolute spadá v rámci vysavačů Dyson do střední cenové třídy, avšak překvapí řadou špičkových parametrů na dobré úrovni. Je tam vhodnou volbou pro ty uživatele, kteří cílí na vysavače Dyson s dobrým poměrem ceny a výkonu. Stejně jako většina modelů této značky, i tento se řadí mezi 2v1 produkty.

Díky tomu jej můžete používat jako tyčový vysavač nebo po odpojení sací trubky jako ruční model. Lze jej tudíž považovat za variabilní a využijete jej kromě úklidu domácnosti také k úklidu automobilu a všude tam, kde by byl tyčový vysavač na obtíž.

Uživatelský komfort

Kromě výše uvedeného je akumulátorový vysavač vybavený LCD displejem, na němž se vám zobrazí aktuální výkon vysavače a také zbývající čas do vybití baterie. Máte tak vždy přehled, jak dlouho ještě můžete vysávat. Navíc LED kontrolka na displeji upozorní i na nutnost vyčištění sběrné nádoby.

Vynikající řešení vysavače Dyson nabízí z pohledu jednoduché údržby, kdy je prachová nádobka opatřená tlačítkem pro vysypávání – v tomto ohledu patří vysavače Dyson mezi to nejlepší na trhu, protože se při vysypávání nijak nezašpiníte. Celý proces je tak šetrnější i pro alergiky. Používání vysavače zde usnadňuje také nástěnná dobíjecí stanice, ve které se přístroj automaticky dobije, navíc má i úchyty pro uložení hubic, které tak máte vždy po ruce.

Parametr Tento produkt
Typ

Tyčový

Barva

Modrá

Sací výkon (AW)

185

Hmotnost (kg)

3

Výdrž baterie (min)

60

Doba nabíjení (min)

270

Kapacita prachové nádoby (l)

0,76

Hlučnost (dB)

82

Sací výkon a výdrž baterie

S ohledem na ostatní modely vysavačů v našem srovnání zde můžeme říct, že se jedná o druhý nejvýkonnější vysavač v době psaní této recenze (září 2023). Stejně jako jeho kolegové z jiných řad Dyson nabízí také regulaci výkonu, díky čemuž se snadno přizpůsobí různým typům povrchů i nečistot. Na výběr zde máte režim Eco, v němž vysavač vydrží v provozu nejdéle, dále pak Boost a Auto.

Díky integrovanému systému řízení motoru si však vysavač automaticky přizpůsobuje potřebný výkon sám, aby šetřil baterii a umožnil delší chod spotřebiče. Při nejnižším stupni výkonu vydrží vysavač pracovat cca 60 min, což je ve srovnání s ostatními modely v testu běžný průměr, nicméně vysavač vysává dle recenzí velmi dobře i při nižším výkonu. Na plný výkon však vysavač zvládne kolem 40 minut, což je poměrně slušná hodnota dostačující pro pořádný úklid i větší domácnosti.

Bohužel je ale nutné se připravit na dlouhou dobu nabíjení, která zde činí 270 minut, což je nejhorší hodnota v našem srovnání. Kratší dobu nabíjení ale mají pochopitelně vysavače s nižším sacím výkonem.

Příslušenství

Vysavač je dodáván s univerzální podlahovou hubicí Motorbar, která je určená na suché vysávání podlah a koberců. Hubice má speciální tuhé nylonové štětiny s měkkými antistatickými karbonovými vlákny, které nejen že zajistí vyšší výkon, ale především díky nim vysavač z podlahy odstraní i ty nejjemnější částečky.

Součástí je také kombinovaná hubice, která kombinuje širokou štěrbinu a kartáč – ideální pro přepínání mezi klasickým vysáváním a utíráním prachu. Samozřejmostí je pak úzká štěrbinová hubice pro vysávání v těžko přístupných místech. Bohužel se zde nedočkáte pokročilé laserové hubice ani kartáče na chlupy, tím jsou vybaveny dražší modely z vyšší třídy V12.

Parametr Tento produkt
Cyklónová technologie

14

Účinnost filtrace (%)

99,99

Lze upravit na ruční

Ano

Regulace sacího výkonu

Ano

LCD displej

Ano

Laser

Ne

Snímač vysátých částic

Ne

Další příslušenství

Univerzální podlahová hubice Motorbar, Fluffy podlahová hubice, mini hubice, štěrbinová hubice, kombinovaná hubice

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze (září 2023) je řada V11 Absolute hodnocena velmi kladně, a to jak běžnými uživateli, tak i odborníky v zahraničních testech. O velké míře spokojenosti svědčí například celkový průměr všech hodnocení na portále heureka.cz, který dosahuje rovných 100 %. Není se čemu divit, protože vysavače Dyson skutečně patří ke špičce na trhu.

Někteří uživatelé sice zmiňují absenci laserové hubice, která nachází využití například při vysávání za tmy či v šerých prostorech s nedostatkem světla. Tuto hubici nicméně najdete u vyšších řad, kde už ale musíte počítat zase s vyšší cenou.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Pozitiv má tento vysavač skutečně celou řadu. Zmínit musíme například vysoký sací výkon, od kterého lze očekávat skvělé výsledky na tvrdých podlahách i kobercích. Stejně tak oceňujeme velmi dobrou ovladatelnost díky kompaktní konstrukci a celkově uživatelský komfort, který podporuje i viditelný zbývající čas do vybitá baterie, který se zobrazuje na LCD displeji.

Díky široké sadě příslušenství a možnosti vysavač přeměnit na ruční jednotku s ním vysajete celou domácnost od podlahy přes nábytek až po závěsy či pavučiny na stropě. V rámci nevýhod toho naopak příliš nenajdeme. Za zmínku stojí například to, že se v rámci vysavačů Dyson jedná o jeden z nejtěžších modelů, avšak rozdíly nejsou nijak zásadní (jde zhruba o půl kilogramu).

Navíc nejde o nejvýkonnější model, například V15tka dosahuje až o 55 air wattů více. Nutno také zmínit, že v porovnání s jinými značkami se nejedná o levnou záležitost, ačkoliv dle uživatelských recenzí to za vynaloženou investici stojí.

Porovnání s alternativami

Jako vhodnou alternativu k vysavači Dyson V11 Absolute můžeme zmínit například o něco vybavenější model Dyson V12™ Detect Slim Absolute, který je jen o pár set korun dražší. V případě, že byste ale k modelu V11 Absolut stejně chtěli dokupovat příslušenství, vyplatí se více koupit rovnou tento vybavenější model. Kromě univerzální podlahové hubice Motorbar mu totiž ve výbavě nechybí Fluffy hubice na hladké podlahy či hubice s kónickým kartáčem ideální pro úklid po domácích mazlíčcích.

Samozřejmě můžeme doporučit i již zmíněný vyšší model Dyson V15 Detect Absolute s vynikajícím sacím výkonem a laserovou hubicí, avšak tam už se s cenou dostáváme na 18 000 Kč.

Závěrečné shrnutí

Vysavač Dyson V11 Absolute představuje střední třídu vysavačů Dyson a cílí především na ty uživatele, kteří ocení dobrý poměr výkonu a ceny. Samozřejmě tím myslíme v rámci vysavačů této značky, protože jinak patří tyto vysavače mezi ty nejdražší na trhu. V rámci našeho srovnání se jedná o jeden z nejvýkonnějších modelů, což ostatně poznáte na kvalitě úklidu.

Velmi dobře si stojí co do uživatelského komfortu, protože mu nechybí LCD displej zobrazující zbývající počet minut do vybití baterie. Nechybí mu ani možnost jej přeměnit v ruční jednotku a použít třeba pro úklid automobilu. Celkově je tento vysavač velmi variabilní a minimálně dle uživatelských recenzí za tuto investici stojí.

 

13 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Dyson V11 Absolute | Hodnocení: 93,1 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva miluje moderní technologie a ráda hledá nové možnosti, jak si díky nim usnadnit úklid domácnosti. A protože jsou vysavače Dyson technologiemi doslova nabité, ujala se jejich srovnání a přináší vám aktuální přehled dostupných modelů. Pečlivě se věnovala nastudování tématu i jednotlivých parametrů a dokáže vám proto také poradit, jak se vyznat v popiscích technologií a co si představit třeba pod pojmem Piezo senzor nebo Fluffy Optic.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Dyson V11 Absolute

Dyson V11 Absolute

13 500 Kč Orientační cena