Recenze a porovnání Dyson V11 Absolute Extra | Arecenze .cz
Menu

Recenze a srovnání Dyson V11 Absolute Extra

95,0 % Hodnocení
redakce

Také nás zaujalo

Vysavače Dyson

Klady a zápory

Klady

  • LCD displej
  • Tři vysávací režimy

Zápory

  • Vysoká cena
  • Vyšší hlučnost
19 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Tyčový vysavač Dyson V11 Absolute Extra se řadí mezi nejlepší vysavače, které v současné době (duben 2020) výrobce Dyson nabízí. Je vybaven Li-ion akumulátorovou baterií. Ta by měla vydržet až hodinu vysávání. To by vám mělo spolehlivě stačit k celkovému úklidu bez toho, aniž byste museli přístroj zapojovat znovu do nabíječky. Po skončení vysávání přístroj lehce uložíte do nástěnné stanice, kde se dobijí. Stanice slouží i jako úložný prostor pro příslušenství. S kapacitou prachové nádobky 0,76 litrů si také pohodlně vystačíte na více úklidů a nemusíte ji nijak často vysypávat. Tento model má, stejně jako ostatní tyčové vysavače, o něco menší sací výkon, než klasické vysavače od stejné značky. I tak by vám sací výkon 185 AW (téměř totožná jednotka s klasickým wattem) měl na běžné vysávání stačit. Nejedná se ovšem o žádný tichý přístroj. Hlučnost 84 dB by vás mohla při delším používání už docela rušit.

Parametr Tento produkt
Typ

Tyčový

Barva

Fialová

Sací výkon (AW)

185

Hmotnost (kg)

3,05

Výdrž baterie (min)

60

Doba nabíjení (min)

270

Kapacita prachové nádoby (l)

0,76

Hlučnost (dB)

84

Hodnocení funkcí a technologií

Technologické vymoženosti jsou hlavní doménou tohoto modelu. Chytrý systém senzorů Dynamic Load Sensing 360krát za sekundu snímá a vyhodnocuje odpor rotačního kartáče. Podle toho poté sám přizpůsobí potřebný výkon při přechodu mezi tvrdou podlahou a kobercem. Výkon si můžete navíc regulovat i podle sebe. Máte na výběr ze tří inteligentních vysávacích režimů. Rozhodnete se podle sebe, jestli chcete šetřit energii s nízkým výkonem, nebo přepnete na nejsilnější režim pro důkladné odstranění nečistot.

Kolik zbývá baterie, jaký máte zrovna zvolený výkonný režim, nebo kolik času zbývá do potřeby opětovného nabití, vše lehce zjistíte z LCD displeje, který vás bude o všem informovat. Pro ještě efektivnější vysávání je model vybaven speciální High Torque hubicí s nylonovými štětinami. Ty snáze proniknou do koberce a odstraní z něj nečistoty. Přítomná karbonová vlákna se zase postarají o jemný prach u tvrdých podlah. Nemusíte tak při každém přechodu z koberce na tvrdou podlahu koncovku vyměňovat.

Parametr Tento produkt
Cyklónová technologie

14

Účinnost filtrace (%)

99,97

Lze upravit na ruční

Ano

Regulace sacího výkonu

Ano

LCD displej

Ano

Laser

Ne

Snímač vysátých částic

Ne

Další příslušenství

Inteligentní turbo kartáč, tvrdý mini kartáč

Naše hodnocení a závěr

Akumulátorový vysavač Dyson V11 Absolute Extra doporučujeme zejména náročným uživatelům, kteří si rádi připlatí za technologické vychytávky a originální design. Tento model má téměř vše, co si můžete od tyčového vysavače přát a možná i něco navíc. Oceňujeme zejména dlouhou výdrž baterie. Za 60 minut stihnete vysát i velký dům nebo byt a nemusíte přístroj během úklidu dobíjet. Výhodou je také LCD displej, který tento model posouvá od běžných vysavačů zase o kousek dál. Jediná nevýhoda spočívá v relativně vysoké hlučnosti, se kterou se ale setkáte u všech vysavačů od Dysonu.

Hledáte-li podobný vysavač od této značky, ale odrazuje vás vysoká pořizovací cena, můžete se podívat také na naši recenzi levnějšího modelu Dyson V7 Motorhead.

19 000 Kč Orientační cena
Autor: Kamila Lorenzová | Datum: | Produkt: Dyson V11 Absolute Extra | Hodnocení: 95,0 %
Kamila Lorenzová patří mezi fanoušky značky Dyson a má zmapované všechny jejich výrobky, což platí i o vysavačích. I přes oblibu k nim dokáže být ovšem velmi kritická a poradí vám, co se vyplatí, jaké parametry jsou důležité a za co naopak už nemá smysl si připlácet. V naší redakci má na starosti srovnávání více druhů vysavačů, od klasických až po akumulátorové či parní. Umí tak jednotlivé produkty srovnat mezi sebou a má přehled o celkovém trhu.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den, prosím o sdělení, zda mohu nechat stále zavěšený vysavač v dobíjecím úchytu pro zavěšení na stěnu?
Model: Dyson V11 Absolute Extra.

Děkuji

Vítězslav Kudláček

Dobrý den, ano, vysavač můžete nechat trvale uložený v nabíjecí stanici. Po úplném dobití se přístroj zvládne sám odpojit od proudu, díky tomu se baterie neničí.

Kamila Lorenzová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Dyson V11 Absolute Extra

Dyson V11 Absolute Extra

19 000 Kč Orientační cena