Menu

Recenze a srovnání Dyson V11 Absolute

Doporučujeme

Datum doporučení: Duben 2020

  • LCD displej
  • Tři vysávací režimy
  • Vysoká cena
  • Vyšší hlučnost
17 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Tyčový vysavač Dyson V11 Absolute se řadí mezi nejlepší vysavače, které v současné době (duben 2020) výrobce Dyson nabízí. Je vybaven Li-ion akumulátorovou baterií. Ta by měla vydržet až hodinu vysávání. To by vám mělo spolehlivě stačit k celkovému úklidu bez toho, aniž byste museli přístroj zapojovat znovu do nabíječky. Po skončení vysávání přístroj lehce uložíte do nástěnné stanice, kde se dobijí. Stanice slouží i jako úložný prostor pro příslušenství. S kapacitou prachové nádobky 0,76 litrů si také pohodlně vystačíte na více úklidů a nemusíte ji nijak často vysypávat. Tento model má, stejně jako ostatní tyčové vysavače, o něco menší sací výkon, než klasické vysavače od stejné značky. I tak by vám sací výkon 185 AW (téměř totožná jednotka s klasickým wattem) měl na běžné vysávání stačit. Nejedná se ovšem o žádný tichý přístroj. Hlučnost 84 dB by vás mohla při delším používání už docela rušit.

Parametr Tento produkt
Výrobce Dyson
Barva Fialová
Energetická třída Neuvedeno
Sací výkon (AW) 185
Hmotnost (kg) 3,05
Výdrž baterie (min) 60
Kapacita prachové nádoby (l) 0,76
Hlučnost (dB) 84

Hodnocení funkcí a technologií

Technologické vymoženosti jsou hlavní doménou tohoto modelu. Chytrý systém senzorů Dynamic Load Sensing 360krát za sekundu snímá a vyhodnocuje odpor rotačního kartáče. Podle toho poté sám přizpůsobí potřebný výkon při přechodu mezi tvrdou podlahou a kobercem. Výkon si můžete navíc regulovat i podle sebe. Máte na výběr ze tří inteligentních vysávacích režimů. Rozhodnete se podle sebe, jestli chcete šetřit energii s nízkým výkonem, nebo přepnete na nejsilnější režim pro důkladné odstranění nečistot.

Kolik zbývá baterie, jaký máte zrovna zvolený výkonný režim, nebo kolik času zbývá do potřeby opětovného nabití, vše lehce zjistíte z LCD displeje, který vás bude o všem informovat. Pro ještě efektivnější vysávání je model vybaven speciální High Torque hubicí s nylonovými štětinami. Ty snáze proniknou do koberce a odstraní z něj nečistoty. Přítomná karbonová vlákna se zase postarají o jemný prach u tvrdých podlah. Nemusíte tak při každém přechodu z koberce na tvrdou podlahu koncovku vyměňovat.

Parametr Tento produkt
Cyklónová technologie 14
Filtrace HEPA filtr
Lze upravit na ruční Ano
Regulace sacího výkonu Ano
LCD displej Ano

Naše hodnocení a závěr

Akumulátorový vysavač Dyson V11 Absolute doporučujeme zejména náročným uživatelům, kteří si rádi připlatí za technologické vychytávky a originální design. Tento model má téměř vše, co si můžete od tyčového vysavače přát a možná i něco navíc. Oceňujeme zejména dlouhou výdrž baterie. Za 60 minut stihnete vysát i velký dům nebo byt a nemusíte přístroj během úklidu dobíjet. Výhodou je také LCD displej, který tento model posouvá od běžných vysavačů zase o kousek dál. Jediná nevýhoda spočívá v relativně vysoké hlučnosti, se kterou se ale setkáte u všech vysavačů od Dysonu.

Hledáte-li podobný vysavač od této značky, ale odrazuje vás vysoká pořizovací cena, můžete se podívat také na naši recenzi levnějšího modelu Dyson V7 Motorhead.

17 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Dyson V11 Absolute

Dyson V11 Absolute

17 000 Kč Orientační cena