Menu

Recenze a srovnání Ecomail

86,8 % Celkové hodnocení

Levná varianta v kategorii E-mailingové nástroje

Klady

  • Nízká cena
  • Možnost zakoupení kreditů
  • Čeština

Zápory

  • Omezená doba podpory
  • Složitější nastavení
650 Kč/měsíc Orientační cena

Sběr kontaktů a práce s databází

Ecomail se řadí mezi české zástupce e-mailingových nástrojů. Ale co se týče sběru kontaktů a následné práce s databází, rozhodně nezaostává ani za celosvětově rozšířenými softwary pro e-mail marketing. Klasicky vám umožní importovat i exportovat kontakty do systému, případně vám pomůže s jejich sběrem. Můžete využít nabízený opt-in formulář, skrze který se zákazníci přihlásí k odběru novinek. Samozřejmostí je také jednoduché odhlášení, které lze provést jedním kliknutím v e-mailu. Skrze tento nástroj můžete také jednoduše kontakty segmentovat a tím lépe zacílit své kampaně. Nabízí se základní segmentace na základě věku či pohlaví, nebo pokročilá segmentace, kdy vytváříte skupiny například podle aktivity na vašem webu nebo míry otevírání e-mailů.

Parametr Tento produkt
Import kontaktů

Ano

Export kontaktů

Ano

Poskytnutí opt-in formuláře

Ano

Jednoduché odhlášení z odběru

Ano

Segmentace kontaktů

Ano

Statistické nástroje a další funkce

S neustálým vylepšováním kampaní vám pomůže hned několik funkcí. Ecomail poskytuje důležité statistiky a ukáže vám, kolik lidí si například otevřelo zaslaný e-mail a jaké procento kliklo v textu na odkaz. Pro lepší cílení můžete využít A/B testování, které vám například ukáže, který styl funguje lépe a co se lidem líbí. Výhodou je také dobré propojení se sociálními sítěmi, díky kterému můžete například zákazníky oslovovat přes messenger nebo odtud rovnou čerpat kontakty. Snadno ho také integrujete se známými e-shopovými systémy, ať už používáte WooCommerce, Magento nebo třeba Shoptet.

Díky tomu, že se jedná o český nástroj, kromě základního oslovení zvládá také skloňování českých jmen. Právě s touhle funkcí byste mohli mít u zahraničních nástrojů problémy, protože ty to často nezvládají zcela ideálně. Navíc Ecomail umí pracovat s českým kalendářem, takže přes něj můžete nastavit automatické zasílání přání k svátkům i narozeninám.

Parametr Tento produkt
Měření míry otevření

Ano

Měření míry prokliku

Ano

A/B testování

Ano

Autoresponder

Ano

Oslovení

Ano

Hodnocení uživatelského prostředí

Pokud se pro Ecomail rozhodnete, čeká vás volba mezi třemi základními tarify. Určitě vás ovšem potěší skutečnost, že ani za tu nejrozšířenější verzi rozhodně nezaplatíte majlant. V porovnání s ostatními e-mailingovými nástroji v našem srovnání (červenec 2020) se cena drží na opravdu příznivé hladině. Pokud navíc neplánujete posílat více jak 200 e-mailů měsíčně, můžete nástroj používat zcela zdarma.

Obrovskou výhodou je také možnost financování služby skrze zakoupené kredity. Funguje to podobně jako dobíjení předplacené karty v telefonu. Za 50 000 e-mailů například zaplatíte 6 000 korun a můžete je rozeslat kdykoliv chcete. Nemusíte tak měsíčně zbytečně platit za nevyužívanou velkou databázi kontaktů. Tuhle možnost ocení například pořadatelé veletrhů a jiných akcí, kteří zasílají obchodní sdělení pouze párkrát do roka.

Pokud si nebudete při nastavování vědět s čímkoliv rady, lze využít velkou spoustu edukačních článků nebo videí, které najdete na stránkách Ecomailu. Vše je v češtině a velmi přehledně zpracováno.

Parametr Tento produkt
Responzivní šablony e-mailů

Ano

Šablony na míru

Ano

Náhledy v různých zařízeních

Ano

Časování odeslání

Ano

Uživatelská podpora

Po-Pá 9:00-17:00

Čeština

Ano

Verze zdarma

200 kontaktů

Hlavní výhody a nevýhody

Nástroj Ecomail zaujme jednou z nejnižších cen na trhu, zároveň ale za těmi dražšími nástroji nijak výrazně nezaostává. Pro český trh bude výhodou čeština, skloňování českých jmen a práce s českým kalendářem. To vám zahraniční nástroje zkrátka nabídnout neumí. Nevýhodou je naopak omezená doba podpory, na stránkách Ecomailu ale najdete spousty návodů a tipů na řešení problému, takže kontakt s podporou možná ani nebude potřeba.

Naše hodnocení a závěr

Ecomail potěší zejména uživatele, kteří hledají nástroj pro e-mail marketing fungující na českém webu s českou podporou i návody. Jeho cena je navíc opravdu příznivá a nabízí se i možnost využití kreditového systému. Díky němu naplatíte celý rok za účet s nevyužívanou databází. Nemusíte se bát ani toho, že by vám chyběly pokročilejší nástroje a statistické přehledy. Menší nevýhodu vidíme pouze v o něco složitějším nastavování. Pomůže vám sice uživatelská podpora, ta ale funguje pouze ve všední dny od 9 do 17 hodin. Ani bezplatná verze není moc bohatá, limit 200 kontaktů nestačí skoro nikomu. Za menší příplatek už si s ním ale nemusíte dělat starosti.

Pokud například pracujete z druhého konce světa, kde byste z důvodu jiného časového pásma českou podporu neměli šanci zastihnout, a angličtina vám nedělá problém, podívejte se například na zahraniční Mailchimp. Na jeho podporu se můžete obrátit 24 hodin denně.

650 Kč/měsíc Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Ecomail | Hodnocení: 86,8 %
Kamila Lorenzová
Redaktorka
Kamila se zajímá o svět online marketingu a využití užitečných pomocníků, mezi které patří i e-mailingové nástroje. V recenzích se snaží vše popisovat a vysvětlovat tak, aby se v problematice zorientoval i úplný laik. Je jí jasné, že neexistuje jeden univerzální nástroj, který by vyhovaval všem, a proto u každého z nich popisuje jednotlivé výhody i nevýhody. Kromě marketingových nástrojů se věnuje například také porovnání bitcoinových burz a peněženek.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Ecomail

Ecomail

650 Kč/měsíc Orientační cena