Recenze a test e-mailingového nástroje MailerLite | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání MailerLite

86,2 % Celkové hodnocení

Nejlepší poměr cena/výkon v kategorii E-mailingové nástroje

Klady

  • Příznivá cena
  • Bohatý balíček zdarma
  • Landing pages

Zápory

  • Pouze v angličtině
  • Neumí skloňovat česká jména
  • Jeden účet pouze pro jeden projekt
700 Kč/měsíc Orientační cena

Sběr kontaktů a práce s databází

Jak už je u e-mailingových nástrojů zvykem, i MailerLite vám poskytne hned několik nástrojů ke snadnému sběru kontaktů. Můžete využít navržený opt-in formulář, který si vyplníte podle přání a umístíte ho na svůj web. K dispozici máte i nastavení vyskakujicího pop-up okna. Na rozdíl od většiny ostatních nástrojů z našeho srovnání (červenec 2020), nabízí tento software ještě jednu další vychytávku. Umožní vám totiž vytvoření takzvané landing page. Jedná se o samostatnou „přistávací“ stránku, kam přesměrujete zájemce o odběr a najdou na ní formulář k přihlášení. Nemusíte ho tak umisťovat na svoji vlastní webovou stránku, což se hodí, když ji z nějakého určitého důvodu ani nemáte, ale i tak chcete posílat obchodní sdělení.

Parametr Tento produkt
Import kontaktů

Ano

Export kontaktů

Ano

Poskytnutí opt-in formuláře

Ano

Jednoduché odhlášení z odběru

Ano

Segmentace kontaktů

Ano

Statistické nástroje a další funkce

Všechny e-mailingové nástroje lákají především na přehledné podrobné statistiky a další funkce, které zefektivní váš marketing. Ani MailerLite v tomto ohledu není výjimkou. Poskytne vám informace o procentech otevřených zaslaných e-mailů a prokliku na odkaz. Pro vylepšení kampaně můžete využít také A/B testování. S personalizací vám pomůže funkce oslovení příjemce, kdy nastavíte podobu jména v pátém pádě a systém pak automaticky na začátek sdělení umístí například pozdrav typu „Vážený pane Nováku“. Jelikož se ale jedná o zahraniční nástroj, nějaké samostatné a pokročilé skloňování českých jmen od něj nečekejte.

Parametr Tento produkt
Měření míry otevření

Ano

Měření míry prokliku

Ano

A/B testování

Ano

Autoresponder

Ano

Oslovení

Ano

Hodnocení uživatelského prostředí

S vytvářením kampaní vám pomohou předpřipravené šablony. Dostupných vzhledů sice nenajdete v systému stovky, pokud ovšem nechcete vizuální stránku nijak výrazně řešit, určitě si vyberete. Svoje vytvořené dílo si pak můžete prohlédnou tak, jak se zobrazí příjemci na jednotlivých zařízeních. Pokud si s podobou e-mailů ovšem opravdu chcete vyhrát, budete potřebovat grafika nebo programátora, který vám vytvoří přesně šablonu na míru, protože tohle MailerLite bohužel neumí. S problémy vám pomůže uživatelská podpora fungující nonstop.

Cena za využívání nástroje se odvíjí od počtu kontaktů v databází. Čím více jich máte, tím dražší pro vás bude. Kontakty jsou ovšem to jediné, za co si připlatíte. Pokud se totiž rozhodnete pro placenou verzi, už nemusíte vybírat mezi žádnými balíčky ani tarify a jednoduše máte k dispozici úplně všechny funkce. K zahození není ani bezplatná verze, kterou lze využívat do 1000 kontaktů. Nechybí jí totiž mnoho užitečných základních funkcí jako automatizované e-maily, A/B testování nebo segmentace skupin.

Parametr Tento produkt
Responzivní šablony e-mailů

Ano

Šablony na míru

Ne

Náhledy v různých zařízeních

Ano

Časování odeslání

Ano

Uživatelská podpora

24/7

Čeština

Ne

Verze zdarma

1 000 kontaktů

Naše hodnocení a závěr

MailerLite je litevský e-mailingový nástroj a z toho důvodu od něj nemůžete samozřejmě očekávat české prostředí či česky mluvící podporu. Rozhodně se tedy připravte na to, že musíte dobře ovládat angličtinu, aby pro vás nastavování kampaní nebylo příliš složité. Pokud anglicky umíte, máte ovšem vystaráno, protože jinak je celé uživatelské rozhraní hezky přehledné, intuitivní a jednoduché. Menší nevýhodu vidíme v omezenějším nastavování vzhledu šablon, ale pokud nepotřebujete vše ladit úplně do detailů, určitě si s tímto nástrojem bohatě vystačíte. Vzhledem ke způsobu placení ho doporučujeme také všem, kdo nemají velkou databázi kontaktů, ale chtějí svoje zákazníky oslovovat často. Pokud navíc hledáte bezplatnou verzi bez výrazného omezení na funkcích, MailerLite určitě vyzkoušejte.

Možnost vytvoření šablon na míru poskytuje například GetResponse. Za ten si ale každý měsíc výrazně připlatíte.

700 Kč/měsíc Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: MailerLite | Hodnocení: 86,2 %
Kamila Lorenzová
Redaktorka
Kamila se zajímá o svět online marketingu a využití užitečných pomocníků, mezi které patří i e-mailingové nástroje. V recenzích se snaží vše popisovat a vysvětlovat tak, aby se v problematice zorientoval i úplný laik. Je jí jasné, že neexistuje jeden univerzální nástroj, který by vyhovaval všem, a proto u každého z nich popisuje jednotlivé výhody i nevýhody. Kromě marketingových nástrojů se věnuje například také porovnání bitcoinových burz a peněženek.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze MailerLite

MailerLite

700 Kč/měsíc Orientační cena