Menu

Recenze a srovnání SmartEmailing

Doporučujeme Při nákupu v kategorii e-mailingových nástrojů

Datum doporučení: Červenec 2020

95,8 % Celkové hodnocení
  • Vše v češtině
  • Šablony na míru
  • Přání k svátku
  • Vyšší cena
  • Nemá balíček zdarma
  • Omezená telefonická podpora
1 500 Kč/měsíc Cena za 5 000 kontaktů

Sběr kontaktů a práce s databází

Stejně jako všechny ostatní e-mailingové nástroje z našeho srovnání, i SmartEmailing poskytuje opt-in formulář, který si pouze upravíte podle vlastních preferencí a umístíte na svůj web. Přes něj se vám potom přihlašují zájemci k odběru newsletterů a jiných reklamních sdělení. Vybírat můžete mezi klasickým formulářem, vyjížděcím formulářem i pop-up oknem. Kontakty si můžete do softwaru také lehce nahrát, nebo celou databázi exportovat a umístit jinam. Vaše zákazníky lze v nástroji různě segmentovat do neomezeného množství nejrůznějších skupin například podle pohlaví, věku i na základě jejich celkové aktivity.

Parametr Tento produkt
Import kontaktů Ano
Export kontaktů Ano
Poskytnutí opt-in formuláře Ano
Jednoduché odhlášení z odběru Ano
Segmentace kontaktů Ano

Statistické nástroje a další funkce

Jak samotný název napovídá, SmartEmailing si zakládá hlavně na chytrém a automatizovaném fungování. To znamená, že si můžete kampaň nastavit například tak, aby se každý e-mail poslal každému kontaktu jindy, a to přesně v takový čas, kdy nejčastěji poštu čte. Jedná se o český nástroj a na rozdíl od těch zahraničních umí pracovat s kalendářem českých jmen. Pošle vašim zákazníkům automaticky přání k svátku. Nemusíte navíc zůstávat pouze u e-mailů, protože SmartEmailing zvládá i SMS marketing, který může skvěle doplnit vaši celkovou strategii.

Parametr Tento produkt
Měření míry otevření Ano
Měření míry prokliku Ano
A/B testování Ano
Autoresponder Ano
Oslovení Ano

Hodnocení uživatelského prostředí

Tvorbu kampaní vám zjednoduší předpřipravené šablony, které si můžete přizpůsobit podle vašich přání. Systém nabízí také tvorbu vlastních šablon na míru pro ty, kdo si nevyberou z široké nabídky. Všechny šablony jsou navíc samozřejmě responzivní, což znamená, že se přizpůsobí různým zařízením a vy se můžete například podívat, jak se zobrazí příjemci zpráva v mobilním telefonu. Uživatelské rozhraní má jednoduchý vzhled a nastavování kampaní je opravdu jednoduché a zvládne ho úplně každý. S problémy se můžete obracet telefonicky na podporu ve všední dny od 9 do 16 hodin. Pokud se o e-mail marketing nechcete starat vůbec, můžete si navíc zaplatit jednu z nabízených služeb a tým SmartEmailingu vše připraví za vás a postará se o správu kampaní.

Měsíční poplatek se odvíjí od počtu kontaktů. Čím větší databázi máte, tím více platíte. Pokud máte tisíce zákazníků, připravte se na vyšší částky. Bezplatnou verzi zvolit nemůžete, nástroj se dá pouze na 14 dní zdarma vyzkoušet, pak už ale musíte platit i za pár kontaktů.

Parametr Tento produkt
Responzivní šablony e-mailů Ano
Šablony na míru Ano
Náhledy v různých zařízeních Ano
Časování odeslání Ano
Uživatelská podpora Po-pá 9:00-16:00
Čeština Ano
Verze zdarma 14 dní

Naše hodnocení a závěr

SmartEmailing představuje skvělou volbu, pokud hledáte jednoduchý a přitom výkonný nástroj pro e-mail marketing v českém prostředí. Zná český kalendář a dokáže skvěle pracovat v kombinaci s Shoptetem, který využívá mnoho českých e-shopů. Nechybí mu žádné důležité funkce a nabízí opravdu chytré nastavení kampaní. Jako jeho největší nevýhodu vidíme docela vysokou cenu. Na druhou stranu záleží hlavně na velikosti databáze kontaktů. To znamená, že pokud máte pouze pár stovek zákazníků, cena pro vás bude přívětivá. Za početnější databázi ovšem zaplatíte víc, než u většiny ostatních námi srovnávaných nástrojů.

Pokud hledáte levnější variantu a stále trváte na nástroji v češtině a české podpoře, podívejte se také na recenzi nástroje Ecomail.

1 500 Kč/měsíc Cena za 5 000 kontaktů
Autor: Kamila Lorenzová | Datum: | Produkt: SmartEmailing | Hodnocení: 95,8 %
Kamila Lorenzová se zajímá o svět online marketingu a využití užitečných pomocníků, mezi které patří i e-mailingové nástroje. V recenzích se snaží vše popisovat a vysvětlovat tak, aby se v problematice zorientoval i úplný laik. Je jí jasné, že neexistuje jeden univerzální nástroj, který by vyhovaval všem, a proto u každého z nich popisuje jednotlivé výhody i nevýhody. Kromě marketingových nástrojů se věnuje například také porovnání bitcoinových burz a peněženek.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze SmartEmailing

SmartEmailing

1 500 Kč/měsíc Cena za 5 000 kontaktů