Menu

Recenze a srovnání SmartEmailing

95,8 % Celkové hodnocení

Nejlepší pro české prostředí v kategorii E-mailingové nástroje

Klady

  • Vše v češtině
  • Šablony na míru
  • Přání k svátku

Zápory

  • Vyšší cena
  • Nemá balíček zdarma
  • Omezená telefonická podpora
1 500 Kč/měsíc Orientační cena

Sběr kontaktů a práce s databází

Stejně jako všechny ostatní e-mailingové nástroje z našeho srovnání, i SmartEmailing poskytuje opt-in formulář, který si pouze upravíte podle vlastních preferencí a umístíte na svůj web. Přes něj se vám potom přihlašují zájemci k odběru newsletterů a jiných reklamních sdělení. Vybírat můžete mezi klasickým formulářem, vyjížděcím formulářem i pop-up oknem. Kontakty si můžete do softwaru také lehce nahrát, nebo celou databázi exportovat a umístit jinam. Vaše zákazníky lze v nástroji různě segmentovat do neomezeného množství nejrůznějších skupin například podle pohlaví, věku i na základě jejich celkové aktivity.

Parametr Tento produkt
Import kontaktů

Ano

Export kontaktů

Ano

Poskytnutí opt-in formuláře

Ano

Jednoduché odhlášení z odběru

Ano

Segmentace kontaktů

Ano

Statistické nástroje a další funkce

Jak samotný název napovídá, SmartEmailing si zakládá hlavně na chytrém a automatizovaném fungování. To znamená, že si můžete kampaň nastavit například tak, aby se každý e-mail poslal každému kontaktu jindy, a to přesně v takový čas, kdy nejčastěji poštu čte. Jedná se o český nástroj a na rozdíl od těch zahraničních umí pracovat s kalendářem českých jmen. Pošle vašim zákazníkům automaticky přání k svátku. Nemusíte navíc zůstávat pouze u e-mailů, protože SmartEmailing zvládá i SMS marketing, který může skvěle doplnit vaši celkovou strategii.

Parametr Tento produkt
Měření míry otevření

Ano

Měření míry prokliku

Ano

A/B testování

Ano

Autoresponder

Ano

Oslovení

Ano

Hodnocení uživatelského prostředí

Tvorbu kampaní vám zjednoduší předpřipravené šablony, které si můžete přizpůsobit podle vašich přání. Systém nabízí také tvorbu vlastních šablon na míru pro ty, kdo si nevyberou z široké nabídky. Všechny šablony jsou navíc samozřejmě responzivní, což znamená, že se přizpůsobí různým zařízením a vy se můžete například podívat, jak se zobrazí příjemci zpráva v mobilním telefonu. Uživatelské rozhraní má jednoduchý vzhled a nastavování kampaní je opravdu jednoduché a zvládne ho úplně každý. S problémy se můžete obracet telefonicky na podporu ve všední dny od 9 do 16 hodin. Pokud se o e-mail marketing nechcete starat vůbec, můžete si navíc zaplatit jednu z nabízených služeb a tým SmartEmailingu vše připraví za vás a postará se o správu kampaní.

Měsíční poplatek se odvíjí od počtu kontaktů. Čím větší databázi máte, tím více platíte. Pokud máte tisíce zákazníků, připravte se na vyšší částky. Bezplatnou verzi zvolit nemůžete, nástroj se dá pouze na 14 dní zdarma vyzkoušet, pak už ale musíte platit i za pár kontaktů.

Parametr Tento produkt
Responzivní šablony e-mailů

Ano

Šablony na míru

Ano

Náhledy v různých zařízeních

Ano

Časování odeslání

Ano

Uživatelská podpora

Po-pá 9:00-16:00

Čeština

Ano

Verze zdarma

14 dní

Hodnocení uživatelů a expertů

Uživatelé si SmartEmailing chválí především pro dobře fungující podporu, která prý rychle reaguje a poradí. Dle recenzí od marketingových odborníků se s ním pracuje velmi intuitivně a označují ho za uživatelsky přívětivý. Nástroj je také podle nich velmi dobře přizpůsobený českému prostředí, což některým zahraničním chybí. Jiné naopak odrazuje vyšší cena a nemožnost využívat nástroj alespoň do určité míry zcela zdarma.

Klady a zápory

Hlavní výhodu SmartEmailingu spatřujeme v tom, že se jedná o český nástroj, a je tak plně přizpůsobený pro české prostředí. Navíc pro jeho používání nemusíte umět cizí jazyk, stránky i podpora jsou kompletně v češtině. Kromě toho potěší bohatou nabídkou funkcí a užitečných nástrojů. Mimo jiné také zvládá cílení na základě zákaznického chování s využitím umělé inteligence. Nevýhodou je naopak trochu vyšší cena, která by mohla některé zájemce odradit. Pokud ale plánujete e-mail marketing využívat často a hledáte opravdu užitečný nástroj, pak se vám vyšší investice vyplatí.

Naše hodnocení a závěr

SmartEmailing představuje skvělou volbu, pokud hledáte jednoduchý a přitom výkonný nástroj pro e-mail marketing v českém prostředí. Zná český kalendář a dokáže skvěle pracovat v kombinaci s Shoptetem, který využívá mnoho českých e-shopů. Nechybí mu žádné důležité funkce a nabízí opravdu chytré nastavení kampaní. Jako jeho největší nevýhodu vidíme docela vysokou cenu. Na druhou stranu záleží hlavně na velikosti databáze kontaktů. To znamená, že pokud máte pouze pár stovek zákazníků, cena pro vás bude přívětivá. Za početnější databázi ovšem zaplatíte víc, než u většiny ostatních námi srovnávaných nástrojů.

Pokud hledáte levnější variantu a stále trváte na nástroji v češtině a české podpoře, podívejte se také na recenzi nástroje Ecomail.

1 500 Kč/měsíc Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: SmartEmailing | Hodnocení: 95,8 %
Kamila Lorenzová
Redaktorka
Kamila se zajímá o svět online marketingu a využití užitečných pomocníků, mezi které patří i e-mailingové nástroje. V recenzích se snaží vše popisovat a vysvětlovat tak, aby se v problematice zorientoval i úplný laik. Je jí jasné, že neexistuje jeden univerzální nástroj, který by vyhovaval všem, a proto u každého z nich popisuje jednotlivé výhody i nevýhody. Kromě marketingových nástrojů se věnuje například také porovnání bitcoinových burz a peněženek.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze SmartEmailing

SmartEmailing

1 500 Kč/měsíc Orientační cena