Menu

ECG AH D501 T – Recenze, testy a srovnání

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší poměr cena/výkon v kategorii Zvlhčovače vzduchu

Klady

  • Skvělý výkon
  • Několik filtrů
  • Automatické vypnutí
  • Dálkové ovládání
  • 2 režimy páry

Zápory

  • Bez displeje
  • Nelze ovládat přes aplikaci
  • Nemá časovač
1 900 Kč Orientační cena

Základní informace

ECG AH D501 T představuje kvalitně zpracovaný ultrazvukový zvlhčovač ze střední cenové třídy. S hodnotou zvlhčovacího výkonu 300 ml/hod se v době psaní této recenze (srpen 2023) řadí mezi výkonnější modely. Podle výrobce bez problémů obstará místnost o rozloze 30–35 m2, nicméně podle obecných doporučení by mohl zvládnout i větší.

S kapacitou nádoby 5 l se řadí mezi zlatý střed, což znamená, že nebudete muset doplňovat vodu každou chvíli. Toto množství by mělo vystačit až na 15 hod provozu, což odpovídá standardnímu rozmezí. Úroveň hlučnosti 38 dB ho řadí mezi mírně hlučnější modely v našem srovnání (ty nejméně hlučné mají 30 dB), nicméně ještě stále jde o hodnotu, která by neměla člověku vadit ani při odpočinku.

Pokud by se vám i tak zdál příliš hlučný, můžete si zde nastavit mírnější režim zvlhčování. Z funkcí nechybí ani automatické vypnutí při vypotřebování vody, což je běžné i u levnějších modelů. Za nadstandardní lze ovšem považovat aromaterapii, dálkový ovladač, ionizátor a filtry, díky kterým zvlhčovač vzduch do jisté míry i čistí. Mohl by se proto uplatnit v domácnostech, kde žijí alergici a osoby s vyššími nároky na kvalitu vzduchu.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze (srpen 2023) patří ECG AH D501 T mezi nejpopulárnější ultrazvukové zvlhčovače na tuzemském trhu. Někteří méně nároční zákazníci si ho dokonce pořizují i místo čističky vzduchu. Shodují se na tom, že po několika dnech užívání je ovzduší v domácnosti příjemnější a podle kontroly hydrostatem skutečně vlhčí. Kvitují také možnost regulace intenzity zvlhčování a dálkové ovládání.

V některých recenzích zákazníci upozorňovali i na drobné nedostatky, konkrétně na to, že přístroj nemá časovač, a ani žádný displej, na kterém by se zobrazovaly informace o úrovni vlhkosti v ovzduší.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

ECG AH D501 T představuje velmi výhodný produkt s ohledem na poměr ceny a výkonu. Svým výkonem se řadí mezi silnější zařízení a zároveň nabízí i vcelku velkou nádobu na vodu. Neobvyklou vychytávkou jsou filtry a ionizátor, což jsou další prvky zlepšující kvalitu vzduchu. Svým způsobem je tak schopen nahradit i čističku vzduchu. Mezi další zajímavé a méně obvyklé prvky patří dálkový ovladač, regulace intenzity vodní páry a aromaterapie.

S ohledem na to, o jak propracovaný model jde, bychom zde očekávali i časovač. Zvlhčovač se sice při vypotřebování vody automaticky vypne, ale nelze ho nastavit, aby se vypnul v určitý čas. Určitě by se zde hodil i displej, na kterém by se zobrazovaly základní informace jako úroveň vzdušné vlhkosti apod.

Porovnání s alternativami

Jako cenově i výkonnostně srovnatelnou alternativu lze ke zvlhčovači ECG AH D501 T doporučit např. Xiaomi Mi Smart Antibacterial Humidifier, který má totožný zvlhčovací výkon a jen o trochu menší zásobník na vodu (4,5 l). Tento model ovšem vyniká nad ostatními tím, že je kompatibilní s hlasovými asistenty Amazon Alexa a Google Assistant. Bude tedy vyhovovat zákazníkům, kteří mají slabost pro chytrá zařízení.

Na druhou stranu ale úplně postrádá klasické tlačítkové ovládání. Pokud dáváte přednost právě tomuto způsobu ovládání, můžete zkusit TrueLife Air Humidifier H5 Touch. Tento zvlhčovač má mnoho funkcí, slušnou kapacitu 3 l a ovládá se prostřednictvím tlačítek. Vytknout mu lze možná horší čitelnost displeje.

Závěrečné shrnutí

ECG AH D501 T je ultrazvukový zvlhčovač s velmi dobrým zvlhčovacím výkonem 300 ml/hod, který bude optimální do místností s rozlohou 30–35 m2. Kromě zvlhčování obohacuje vzduch o záporné ionty a také ho čistí, protože jsou v něm filtry. Tento produkt se tudíž hodí do domácností, kde žijí osoby s dechovými problémy či malé děti, a vysoká kvalita ovzduší je tedy nezbytná. Můžete ho využít i k aromaterapii.

Parametr Tento produkt
Zvlhčovací výkon (ml/hod)

300

Maximální velikost místnosti (m2)

30–35

Objem nádoby na vodu (l)

5

Doba provozu (hod)

15

Příkon (W)

27

Maximální hlučnost (dB)

38

Automatické vypnutí

Ano

Možnost aromaterapie

Ano

Ovládání na dálku

Ano

Hmotnost (kg)

2,4

1 900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: ECG AH D501 T | Hodnocení: Velmi dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana se zajímá o všechny produkty, které souvisí se zdravím. Jejich průzkumu se věnuje i ve svém volném čase a zároveň těží ze znalostí načerpaných během zdravotnického studia. Zvlhčovače vzduchu nejsou výjimkou – dokáže vám proto poradit, na co se při výběru zaměřit a co naopak oželet.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze ECG AH D501 T

ECG AH D501 T

1 900 Kč Orientační cena