Menu

Winix L500 – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Zvlhčovače vzduchu

Klady

  • Velmi výkonný
  • Dezinfikuje vodu
  • Aromatické polštářky
  • Noční náladové osvětlení
  • Šikovné madlo

Zápory

  • Vysoká investice
  • Poměrně velký
  • Bez aplikace
3 900 Kč Orientační cena

Základní informace

Ultrazvukový zvlhčovač Winix L500 představuje velice výkonný stroj z vyšší střední cenové třídy. Svým zvlhčovacím výkonem 400 ml/hod se v době psaní této recenze (březen 2023) řadí mezi nadprůměr, zároveň jde i o nejvyšší hodnotu v našem srovnání. Z toho vyplývá, že se bude hodit ke zvlhčování větších místností (s rozlohou do 50 m2). Objem nádoby 7,5 l a výdrž 120 hodin jsou rovněž nadstandardní.

S maximální úrovní hluku 30 dB se řadí mezi nejméně hlučné modely na trhu. Při nočním režimu je navíc ještě tišší, takže máte lehký spánek, nemusíte se bát, že by vás rušil. Z nadstandardních funkcí nabízí aromaterapii, noční náladové osvětlení a dezinfekci vody UV světlem. Automatické vypnutí při vyčerpání vody v zásobníku je vcelku běžnou funkcí, kterou najdete i u levnějších zvlhčovačů.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Winix L500 je mezi zákazníky oblíbený zejména díky velké nádobce na vodu, možnosti otáčení mlhové trysky, snadné údržbě a tichému chodu. Kladně se vyjadřují i k ambientnímu osvětlení, časovači a UV světlu k dezinfikování vody. Nicméně některým uživatelům se i přes velké množství funkcí zdá cena přístroje příliš vysoká.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Mezi silné stránky Winix L500 patří nadprůměrná kapacita 7,5 l, výdrž 120 hodin a velice tichý chod. Navíc potěší pestrým spektrem funkcí a možností regulace směru mlhy. Kromě studené páry může produkovat i teplou mlhu. Nechybí ani aromaterapie prostřednictvím polštářků napuštěných vůní a uklidňující noční osvětlení.

U takto propracovaného modelu musíte pochopitelně počítat s vyšší pořizovací cenou. Další nevýhodu představuje větší a těžší konstrukce. Když naplníte zvlhčovač vodou, bude vážit prakticky 10 kg.

Porovnání s alternativami

Pokud bychom měli k Winix L500 doporučit o něco levnější alternativu, která bude mít taktéž nadprůměrně velkou nádobku na vodu a vysoký výkon, byl by jí bezpochyby Airbi STAR. Ten pojme do nádržky až 6 l vody a se zvlhčovacím výkonem 350 ml/hod obstojí v místnostech s rozlohou do 45 m2. Ještě o něco ekonomičtějším řešením může být Xiaomi Mi Smart Antibacterial Humidifier, který má zvlhčovací výkon solidních 300 ml/hod.

Závěrečné shrnutí

Winix L500 představuje ideální zvlhčovač do místností s rozlohou do 50 m2. Používat ho můžete díky tichému chodu i v noci. Hodí se i pro umocnění relaxace, neboť se dá využívat k aromaterapii i světelné terapii. Zaneprázdněné uživatele může potěšit také tím, že do něj nemusí nalévat vodu příliš často. S nádobou na 7,5 l vody vydrží pracovat až 120 hodin.

3 900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Winix L500 | Hodnocení: Výborné
Dana Široká
Redaktorka
Dana se zajímá o všechny produkty, které souvisí se zdravím. Jejich průzkumu se věnuje i ve svém volném čase a zároveň těží ze znalostí načerpaných během zdravotnického studia. Zvlhčovače vzduchu nejsou výjimkou – dokáže vám proto poradit, na co se při výběru zaměřit a co naopak oželet.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Winix L500

Winix L500

3 900 Kč Orientační cena