Menu

Recenze a test ECG Ionic HK 130: Rotační kulmofén pro nenáročné uživatele s velmi jemnými vlasy

Dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Kulmofény

Jednotlivá hodnocení

 • 4,2/10
  Kulmování a styling
 • 8,1/10
  Uživatelská přívětivost
 • 7,8/10
  Funkce a příslušenství

Klady

 • Rotace oběma směry
 • Studený vzduch
 • Ionizace

Zápory

 • Slabý výkon
 • Základní provedení
 • Pouze na velmi jemné vlasy
 • Pomalejší rotace
650 Kč Orientační cena

Dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Kulmofény

Jednotlivá hodnocení

 • 4,2/10
  Kulmování a styling
 • 8,1/10
  Uživatelská přívětivost
 • 7,8/10
  Funkce a příslušenství

Klady

 • Rotace oběma směry
 • Studený vzduch
 • Ionizace

Zápory

 • Slabý výkon
 • Základní provedení
 • Pouze na velmi jemné vlasy
 • Pomalejší rotace
650 Kč Orientační cena

První dojmy a obsah balení

Kulmofén ECG HK 130 Ionic přišel v papírové krabici, ve které kromě kulmofénu najdete dva vyměnitelné rotační kartáče – jeden se štětinami a druhý se štětinami i plastovými hroty. Na první pohled působí kvalitně zpracován. V balení pak také nesmí chybět návod k použití.

Základní parametry

Pro nenáročné zákazníky jsme do našeho testu a srovnání zařadili tento cenově dostupný rotační kulmofén ECG Ionic HK 130. Na to, že jde o produkt za velmi nízkou cenu, toho nabízí celkem dost. Kartáčem umí rotovat oběma směry, disponuje funkcí ionizace a nabízí také funkci studeného vzduchu pro zafixování účesu. A má i bezpečnostní pojistku proti přehřátí.

Příkon 800 W však patří mezi nižší, o čemž vypovídá i pomalejší rotace kartáče. Kulmofén navíc není vhodný pro delší a hustší vlasy.

Parametr Tento produkt
Typ

Rotační

Příkon (W)

800

Regulace teploty

Ano

Počet teplot

2

Počet rychlostí foukání vzduchu

2

Počet nástavců

2

Ionizace

Ano

Studený vzduch

Ano

Automatické vypnutí

Ne

Pojistka proti přehřátí

Ano

Délka přívodního kabelu (m)

1,8

Hmotnost (kg)

0,5

Šířka (cm)

40

Výška (cm)

12

Hloubka (cm)

5,5

Závěsné oko

Ano

Test kulmofénu

Kulmofén jsme také vlastnoručně otestovali, abychom zjistili, jak dobře se s ním pracuje. Testovali jsme jej na jemnějších kratších vlasech po ramena. Tím, že má kulmofén dva odlišné kartáče s jinými štětinami, jsme vyzkoušeli oba.

Vyfoukání vlasů a styling

Kulmofén není určen k vyfoukání úplně mokrých vlasů, před použitím je potřeba vlasy vyfoukat klasickým fénem zhruba na 80 %. Vlasy jsme proto vyfoukali, nanesli sprej pro tepelnou úpravu a rozčesali je. Poté jsme na kulmofén nasadili kartáč se štětinami, zapnuli jej a vlasy s ním pročesali. Následně jsme zkoušeli vlasy namotat, ale bohužel se nám to moc nedařilo.

Kulmofén má slabý výkon a pomalejší rotaci, která by ani tak nevadila, ale při pokusu natočit pramen vlasů se kulma úplně zastavila. Navíc se do ní vlasy zacuchaly a šly z kartáče špatně vyjmout. Vlasy jsme proto zkusili ještě více rozčesat, aby byly co nejjemnější, a zkusili natočit menší pramen. Výsledek byl bohužel stejný, kartáč se vždy zastavil a vlasy spíše tahal, než aby je namotával.

Vyzkoušeli jsme proto druhý kartáč s plastovými hroty, ale i s tímto kartáčem nešlo natáčení o nic lépe. Nakonec jsme alespoň zkusili natočit konečky vlasů, které již natočil lépe. Po použití šly vlasy z obou kartáčů špatně odstranit.

Funkce a příslušenství

I když je kulmofén ECG Ionic HK 130 levným modelem, má celkem dost funkcí. Najdete u něj funkci zchlazení, která umožní vytvořené vlny lépe zafixovat. Tuto funkci mají obvykle dražší modely. Nabízí také ionizaci, která vlasy zbavuje elektřiny, a tak vám po použití nebudou létat a budou pěkně uhlazené.

Zvolit si můžete ze dvou stupňů výkonu a teploty, ocenit musíme i rotaci oběma směry. Levnější kulmofény jsou obvykle statické a už vůbec neumožňují dvojí rotaci.

Z příslušenství u tohoto kulmofénu najdete dva rotační kartáče, jeden má pouze umělé štětiny, druhý má také štětiny, ale ještě k tomu i plastové hroty, které jsou vhodné pro více zacuchané a pevnější vlasy. Je také vybaven poutkem, takže si jej můžete do koupelny i pověsit.

Uživatelská přívětivost

Kulmofén má nízkou hmotnost, bez kartáče váží 319 gramů, s kartáčem pak 390 gramů. Nízká hmotnost je plusem při delším používání, jelikož vás z něj nebude bolet ruka. Na horní části kulmy pak najdete dvě tlačítka, která ovládají směr rotace. Pod nimi je posuvník, kde si zvolíte intenzitu foukání a teploty. Umístění tlačítek musíme ocenit, jelikož se dají snadno ovládat i jednou rukou během kulmování.

Kartáč odejmete pomocí tlačítka na horní straně kartáče, jde ovšem hůře zmáčknout a nepodařilo se nám jej odejmout napoprvé. Nedoporučujeme jej také odnímat ihned po použití, jelikož je hlavice velmi horká.

Hodnocení uživatelů

Uživatelé vnímají pozitivně možnost teplého a studeného foukání a také rotační kartáč, který pro tuto cenovou relaci nebývá příliš běžný. Jako pozitivum také zmiňují nízkou cenu, menší hmotnost nebo to, že se s ním dobře pracuje. Naopak z některých uživatelských recenzí vyplývá nevhodnost pro hustší a delší vlasy, jelikož má slabý výkon a malé otáčky, takže vlasy nedokáže natočit.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Oproti jiným produktům stejné cenové relace se kulmofén ECG Ionic odlišuje svou funkční výbavou. Nestává se totiž, aby produkt do 700 Kč disponoval ionizací nebo dokonce i funkcí studeného vzduchu. Navíc jde o rotační kulmofén umožňující rotaci do obou stran. Nevýhodou je pak to, že není vhodný na delší a hustší vlasy, jelikož je nedokáže natočit a vždy se zastaví. Rotace kartáče je také oproti konkurenci velmi pomalá.

Porovnání s alternativami

Hledáte-li kulmofén s rotačním kartáčem, ionizací a studeným vzduchem, který zároveň dokáže natočit i hustší pramen vlasů, zkuste se podívat po Rowenta CF9540F0. Ten je sice dražší, ale je vhodný i pro majitelky dlouhých a hustých vlasů. Navíc obsahuje dva rotační kartáče odlišného průměru, které vlasy netahaly a velmi dobře je natočily.

Závěr

Vzhledem k pořizovacím nákladům tohoto kulmofénu můžeme říct, že se jedná o dobře vybavený a dostupný produkt. Kombinuje v sobě oblíbené funkce, ionizaci a studený vzduch, a nabízí možnost regulace teploty i rychlosti foukání. Jeho koupi zvažte, pokud hledáte cenově dostupný výrobek pro nenáročné občasné použití.

Pokud však máte hustší a delší vlasy, raději sáhněte po jiném modelu, jelikož si s nimi ECG neporadí. V tomto případě bychom doporučili investovat do dražšího modelu Rowenta CF9540F0, který zvládne i silnější pramen vlasů.

650 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: ECG Ionic HK 130 | Hodnocení: Dobré
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza se již pár let věnuje psaní a zjišťování informací o domácnosti a elektronice. Díky tomu nasbírala zkušenosti v mnoha oblastech, nejblíže však má k tématům, jako je fitness, outdoor či zdraví a krása, které jsou zároveň jejím koníčkem. Kromě toho ráda cestuje a fotky z cest pak sdílí na svých sociálních sítích.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze ECG Ionic HK 130

ECG Ionic HK 130

650 Kč Orientační cena