Test 10 nejlepších kulmofénů 2021 | Recenze & Jak vybrat | Arecenze.cz
Menu

Srovnávací test a recenze
nejlepších kulmofénů

Kulmofén je specifický název produktu, který spojuje vlastnosti klasického fénu a kulmy. Na první pohled vypadají tyto přístroje podobně, jako běžné kulmy. Hlavní rozdíl je však v tom, že jsou obohaceny o kartáče sloužící k vyčesávání vlasů. Zároveň produkují teplý vzduch, jako fén.

Tento výrobek nachází své uplatnění při vytváření originálních a nadýchaných účesů. A vůbec nezáleží na tom, zda máte vlasy vlhké, polosuché nebo téměř suché. Zkrátka praktický pomocník pro modelování účesů s dlouhotrvajícím účinkem.

Abyste si vybrali ten správný kulmofén, je dobré hledat finální produkt na základě vhodných parametrů. S těmi vám poradíme v tomto článku a seznámíme vás se vším potřebným vedoucím ke spokojenému nákupu kulmofénu.


Nejlepší kulmofény dle hodnocení a recenzí uživatelů

Pořadí Vzhled Název Příkon (W) Počet teplot Orientační cena Aktuální cena
1.
Recenze Revlon RVDR5222E Salon One-Step
Revlon RVDR5222E Salon One-Step 1 100 3 1 400 Kč Zobrazit nabídky
2.
Recenze Rowenta Brush Activ Premium Care CF9540F0
Rowenta Brush Activ Premium Care CF9540F0 1 000 2 1 700 Kč Zobrazit nabídky
3.
Recenze Remington AS7051
Remington AS7051 1 000 2 800 Kč Zobrazit nabídky
4.
Recenze ETA 5322 kulmofén
ETA 5322 kulmofén Eta 3 800 Kč Zobrazit nabídky
5.
Recenze Braun AS 530/ASS1000
Braun AS 530/ASS1000 1 000 3 1 100 Kč Zobrazit nabídky
6.
Recenze Braun AS 110/AS200
Braun AS 110/AS200 200 1 600 Kč Zobrazit nabídky
7.
Recenze Remington AS1220
Remington AS1220 1 200 3 1 200 Kč Zobrazit nabídky
8.
Recenze Sencor SHS 7551
Sencor SHS 7551 1 000 2 800 Kč Zobrazit nabídky
9.
Recenze Sencor SHS 7401WH
Sencor SHS 7401WH 1 000 2 500 Kč Zobrazit nabídky
10.
Recenze Braun AS 720
Braun AS 720 700 2 1 500 Kč Zobrazit nabídky

Jak vybrat kulmofén

Při výběru nového kulmofénu se zaměřujte i na takové detaily, mezi které patří kupříkladu výrobní materiál hlavice. Z technických parametrů by vás měl zajímat příkon, nastavení teploty nebo rychlost foukání vzduchu.

Kvalitní kulmofén musí sednout především do ruky a disponovat funkcemi potřebnými pro vysoušení vlasů. I na takové vlastnosti se v následujících kapitolách zaměříme. Zmínka padne i o volbě nástavců rozšiřujících možnosti tohoto praktického pomocníka spousty moderních žen.

Přečtěte si dostatek informací o výběru kulmofénu a zjistěte, kolik takové výrovky vlastně stojí. Následující řádky vám ulehčí nákup v maximální míře.

Kulmofény dokáží spojit funkce kulem a fénů na vlasy, na jejichž srovnání jsme se také zaměřili. Nezapomněli jsme ani na typ cestovních fénů. A aby byl náš přehled v oblasti péče o vlasy ještě širší, přidali jsme navíc i populární žehličky na vlasy.

Výrobní materiál

Prvním odrazovým můstkem se pro vás stane výrobní materiál kulmofénu. V tomto směru se setkáte s dvěma rozdílnými oblastmi tohoto výrobku. Tu první tvoří část, za kterou produkt držíte v ruce a kde jsou umístěna ovládací tlačítka. V tomto případě sázejte hlavně na ergonomii a praktičnost. Tu prezentuje buď na omak příjemný plast nebo jiný tvrzený materiál.

Druhá část obsahuje kartáče. U ní dochází ke styku s vašimi vlasy. Zde máte možnost volby z několika výrobních prvků promítajících se do celkové šetrnosti k vlasům.

 • Nerezová ocel – nejméně šetrné řešení
 • Keramika – šetrnější varianta přinášející daleko hladší skluz vlasů
 • Turmalín – nejšetrnější provedení vhodné pro jemné vlasy.

Výrobní materiál se úměrně promítá i do hmotnosti kulmofénu. Průměrná váha se pohybuje kolem 400 – 500 gramů. Zapomínat byste neměli ani na velikost. Ta musí korespondovat s vaší dlaní, do které výrobek padne, jako ulitý. Z hlediska rozměrů si pohlídejte pouze délku foukací části s kartáčem.

 • Menší nástavec pro kratší vlasy
 • Větší nástavec pro delší vlasy

Příkon

Příkon kulmofénu je jedním ze zásadních technických parametrů. Jeho hodnota je udávána ve Wattech pod zkratkou „W“. Příkon je úměrný výkonu a zároveň spotřebě elektrické energie. Čím vyšší jeho hodnota bude, tím rychleji a efektivněji bude přístroj pracovat.

Při výběru kulmofénu zjistíte, že většina produktů má příkon kolem 600 – 800 W. Ty lepší a dražší modely dokáží nabídnout příkon až 1 000 – 1 200 W. Výjimkou však nejsou ani základní modely s příkonem pouhých 50 W.

Volba příkonu by měla do jisté míry korespondovat s tím, jak nároční budete z pohledu údržby vlasů.

Nastavení teploty

Nyní se dostáváme k ryze funkčním vlastnostem kulmofénu. Vzhledem k tomu, že tento produkt slouží k vytvoření originálního účesu za pomoci teplého proudícího vzduchu, lpěte na regulaci teploty. To vám umožní využívat kulmofén pro odlišné typy vlasů. Každý má totiž jejich jinou strukturu. Někdo disponuje těmi jemnými, jiný zase těmi silnými.

Abyste se vyhnuli nežádoucímu spálení vlasů, řiďte se následujícími pokyny.

 • Teplota vzduchu do 190 °C – ideální pro jemnější vlasy
 • Teplota vzduchu až 250 °C – vhodné pro tvrdší vlasy

Důležitá je ona zmiňovaná regulace. Většina kulmofénů umožňuje výběr mezi třemi teplotami. Ty dražší modely mohou mít i čtyři a více teplotních programů.

Rychlost foukání vzduchu

Při nákupu kulmofénu si pohlídejte počet rychlostí, jakými je daný model vybaven. Je to možnost volby rychlosti vysoušení a kulmování. Tato doba rozhoduje o tom, za jaký čas dojde k vytvoření vámi požadovaného účesu. Díky rychlostem budete mít kontrolu nad vysoušecím procesem a zároveň máte v rukou i šetrnost, s jakou budou vlasy vysoušeny.

Většina dostupných kulmofénů má alespoň dvě rychlosti foukání vzduchu. Ty propracovanější modely mají rychlosti dokonce tři.

Funkce

Kulmofény představují z funkčního hlediska poměrně jasně daného pomocníka při úpravě účesu. I přes jednoduchost těchto přístrojů lze volit modely s pár vybranými funkcemi, které se mohou hodit právě vám.

 • Studený vzduch – Jediné tlačítko zapříčiní to, že z kulmofénu vychází chladný vzduch místo horkého. To ocení ženy s citlivějšími vlasy. Tato funkce je také využívána pro fixaci připravovaného účesu. Některé modely jsou vybaveny obdobnou funkcí CARE. Ta dokáže bleskově snížit teplý vzduch na studený.
 • Ionizace – Jde o proces, během kterého jsou ochraňovány vlasy. Ionizace má antistatické vlastnosti a postará se mimo jiné i o to, že vám vlasy nebudou elektrizovat. Ionizace způsobuje větší lesk vlasů.
 • Oboustranná rotace – Kulmofén lze pustit v obou režimech otáčení, jak doleva, tak doprava. To se může hodit například v okamžiku, kdy se vám při vytváření účesu zacuchají vlasy do kartáče.
 • Automatické vypnutí – Přístroj se po určité době nečinnosti sám vypne. Tím zabráníte vzniku požáru či popálení nejrůznějších věcí.
 • Rychlé zahřívání – Opak zchlazování vzduchu. Dojde k rychlému zahřání a možnosti okamžitého použití kulmofénu.

Nástavce

Při vytváření dokonalého účesu se jistě nespokojíte jen s jedním nástavcem kulmofénu. Pokud tento výrobek bude využívat více lidí s rozdílným typem vlasů nebo máte vyšší nároky z hlediska tvorby originálních účesů, zaměřte se kromě technických parametrů také na počet přiložených nástavců.

 • Koncentrátor proudu vzduchu
 • Nástavce kombinující štětinové a plastové trny
 • Ondulační nástavce
 • Nástavce se zatahovacími trny
 • Plochý kartáč
 • Tvarovací koncovka

Jednotlivé nástavce mají navíc i odlišnou délku, aby je bylo možné použít pro krátké a dlouhé vlasy.

Součástí dražších modelů kulmofénů bývají i praktické stojany. Do nich lze přístroj pohodlně uložit, aniž byste se popálili, popřípadě věci kolem sebe. Co se týče cestování a častého přenášení z místa na místo, hodí se určitě ochranné obaly, kam se vejde i praktické příslušenství.

Délka přívodního kabelu

Posledním z technických parametrů, na které se můžete zaměřit, je délka přívodního kabelu. Vzhledem k tomu, že jsou kulmofény napájeny z elektrické sítě, je to pochopitelné. Délka kabelu se liší model od modelu. Obvykle se pohybuje v rozmezí od 1 do 2,7 metrů. O délce mimo jiné rozhoduje také to, zda jde o cestovní a klasickou verzi produktu či nikoliv.

Sami se před nákupem kulmofénu zamyslete nad tím, kde jej budete využívat a kde se ve vaší koupelně nachází nejbližší elektrická zásuvka.

Cena

Pořizovací náklady kulmofénů se liší v závislosti na tom, jak moc jste nároční, co od takového zařízení očekáváte a kde jej budete využívat. Ať už bude tento produkt sloužit pouze vám samotným nebo více lidem s odlišnými typy vlasů, vždy si vybírejte sortiment od prověřených značek – Babyliss, Phillips, Bellisima, Rowenta, Bravo, Sencor, Concept, Hairway, Wahl, Wella a jim podobné.

Cena do 500 Kč

Nejlevnější kulmofény pořídíte zhruba od 250 Kč. V rozmezí do 500 Kč půjde o základní modely s dvěma stupni výkonu, nízkým příkonem a s jedním nebo dvěma nástavci na požadovanou délku vlasů. Tyto modely slouží spíše pro nenáročné ženy.

Cena od 500 Kč do 1 000 Kč

Výkonnější kulmofény s bohatší výbavou dokáží nastavovat teplotu ve třech úrovních, umožní vám vybírat si mezi třemi rychlostmi proudícího vzduchu a disponují kvalitnějšími kartáči. Ty mohou mít například zasouvací hroty, štětiny a jinou podobu. Mnohdy nechybí ani praktický háček na zavěšení.

Cena od 1 000 Kč do 2 000 Kč

V rámci této investice na vás čeká prvotřídní kulmofén s příkonem až 1 000 W a s keramickým povrchem kartáčů. Dopřávat si budete funkce ionizace, patřičné nastavitelnosti, dostatečné délky přívodního kabelu a bohatého příslušenství v podobě několika typů náhradních kartáčů.

Cena nad 2 000 Kč

Investice do profesionálního výrobku nachází pomyslnou hranici nad 2 000 Kč. Tam můžete vybírat z opravdu špičkového sortimentu s řadou nejrůznějších modifikací. Ty využijí spíše majitelé/majitelky kadeřnických salonů.


Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4.3 z 65 hlasů