Recenze Rowenta CF9540F0 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Rowenta CF9540F0

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Kulmofény

Klady

  • Ověřená značka
  • Dvojitý ionizátor
  • Souběžné vysoušení
  • Natáčení všemi směry
  • Vynikající recenze

Zápory

  • Nemá rychlé nahřátí
  • Jen 2 nástavce
1 500 Kč Orientační cena

Rowenta CF9540F0 je kulmofén ze střední cenové relace a zaujme především svou funkční výbavou, kterou předhání i mnoho dražších modelů.

Základní charakteristiky

Kulmofén Rowenta CF9540F0 zaujme svým vynikajícím poměrem ceny a výkonu, díky čemuž zaujme především ty uživatele, kteří hledají produkt za příznivou cenu s dobrou funkční výbavou. Jedná se o rotační kulmofén, který je díky svému provedení vhodný i pro začínající uživatelky, které s natáčením vlasů nemají žádné nebo jen minimální zkušenosti.

Vlasy totiž nemusíte na kartáč natáčet, protože si je přístroj namotá sám. To vám zároveň ušetří i nějaký čas při stylingu. Výhodou je, že lze vlasy natáčet oběma směry, což neumožňují všechny kulmofény na trhu. Díky poměrně dobrému příkonu 1 000 W, který se v rámci našeho srovnání řadí k nejvyšším hodnotám, lze předpokládat, že s tímto kulmofénem zvládnete vlasy upravit ve velmi krátkém čase.

Funkce a vybavení

Jeho předností je, že napodobuje techniky kadeřníků a vlasy tvaruje rovnou při vysoušení, tudíž s ním vytvoříte vlny jako od profesionála i v domácím prostředí. Oproti konkurenci se liší také vylepšenou ionizací, která ve srovnání s kartáčem Rowenta Brush Active CF9220 vypouští až 40krát více záporných iontů. Díky tomu efektivně zbavuje vlasy statické elektřiny a dodává vlnám oslnivý lesk.

Zvýšenému lesku vlasů však také napomáhá exkluzivní povrch výměnných kartáčů s kašmírovým keratinem a arganovým olejem, který zároveň pomáhá zlepšovat kvalitu vlasového vlákna – díky tomu vlasy při stylingu tolik netrpí. Za výhodu považujeme také funkci studeného vzduchu, u které si můžete nastavit rychlost i teplotu podle druhu vašich vlasů (stupně 0-1-2). To rovněž neumožňují všechny kulmofény.

Nevýhodou jsou zde ale pouze 2 výměnné kartáče v balení, které sice mají přírodní kančí povrch, avšak u konkurence můžete nástavců nalézt o něco více. Zároveň zde bohužel musíte oželet funkci rychlého zahřátí, která kulmofénu chybí.

Hlavní tabulka parametrů - kulmofény
Parametr Tento produkt
Výrobce

Rowenta

Typ

Rotační

Příkon (W)

1 000

Regulace teploty

Ano

Počet teplot

2

Počet rychlostí foukání vzduchu

2

Počet nástavců

2

Průměr kartáče (mm)

40, 50

Ionizace

Ano

Studený vzduch

Ano

Automatické vypnutí

Ne

Pojistka proti přehřátí

Ano

Délka přívodního kabelu (m)

1,8

Hmotnost (kg)

0,36

Závěsné oko

Ano

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Vynikající hodnocení je jedním z důvodů, proč jsme kulmofén Rowenta CF9540F0 zařadili do našeho srovnání. V době psaní této recenze (říjen 2023) totiž sklízí vynikající uživatelská hodnocení, a to nejen v rámci České republiky, ale i v zahraničí. O tom svědčí například průměr všech uživatelských recenzí na portále heureka.cz, který dosahuje vynikajících 90 %. Uživatelé si na tomto modelu přitom nejvíce chválí stabilitu vln během nošení, které vydrží krásné přes celý den.

Na druhou stranu se ale najde i několik negativních hodnocení, a to především na méně výměnných nástavců a jejich velikostní průměr. Oba nástavce jsou totiž poměrně velké a hodí se spíše pro středně dlouhé a dlouhé vlasy. Majitelky kratších vlasů se budou muset poohlédnout po jiném produktu.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Mezi největší přednosti tohoto produktu patří jeho funkční výbava. Pro konečnou fixaci účesu tomuto modelu nechybí chladný vzduch, který u kulmofénů není vždy samozřejmostí. Kulmofén má navíc speciální kašmírový povrch s přídavkem keratinu a arganového oleje, který u jiných produktů nenajdete. V kombinaci s unikátní dvojitou ionizací, která vydává až 40krát více záporných iontů, tak kulmofén zajistí krásně lesklé a hebké vlny.

Na obou kartáčích má přitom přírodní kančí štětiny, která jsou velmi jemná a umí zachytit vlasy lépe než syntetická vlákna. Díky tomu se vlasy kartáčem snadněji rozčesávají a díky speciálnímu tvaru štětin se při vysoušení nezamotají. Kulmofén je samozřejmě 2v1, takže vysouší a tvaruje vlasy  v jednom tahu zároveň. Výhodou také je, že se jedná o rotační model, který vlasy namotává sám a umí se otáčet do obou stran, takže si vlny můžete přizpůsobit podle sebe.

Záporně zde ale hodnotíme fakt, že v balení najdete pouze dva výměnné kartáče, přičemž u konkurence leckdy narazíte až na 6 nástavců. Výměnné kartáče mají navíc dle recenzí docela velký průměr (40 a 50 mm), tudíž se tento kulmofén hodí především pro majitelky středně dlouhých a dlouhých vlasů. Negativum je pak také absence funkce rychlého zahřátí, která vás sice v praxi příliš neomezí, na druhou stranu jí ale některé dražší modely disponují.

Porovnání s alternativami

Chcete-li kulmofén Rowenta CF9540F0 porovnat s alternativami, pak si prohlédněte například kulmofén ETA Fenité 6322. Tento model disponuje také rotační technologií a funkcí ionizace, navíc umožňuje nastavit až 3 různé teploty proudění vzduchu. Bohužel má ale ve výbavě jen jeden výměnný nástavec, tudíž nezvládne tvořit různě velké vlny, navíc nenabízí funkci studeného vzduchu. To je stěžejní nevýhoda, protože studený vzduch dokáže výsledný účes zafixovat, díky čemuž pak vlny vydrží delší dobu.

Závěrečné shrnutí

Rowenta CF9540F0 je produktem ze střední cenové relace, který navzdory příznivé ceně nabídne výborné parametry a funkční výbavu. Kulmofén spadá mezi rotační modely, které se vyznačují snadnější manipulací, protože na ně nemusíte vlasy ručně natáčet. To vám zároveň u stylingu ušetří i nějaký ten čas, zároveň se díky tomu hodí i pro začínající uživatelky. Jeho předností je povrch s přídavkem kašmíru, keratinu a arganového oleje, díky čemuž vlasy při stylingu získají lesk a hebkost.

Výhodou je také dvojitá ionizace, které generují až 40krát více iontů než konkurenční modely. V balení pak také nechybí 2 výměnné nástavce s odlišným průměrem, které se díky tomu snadno přizpůsobí délce vašich vlasů. Na rozdíl od konkurence je ale množství nástavců menší a bohužel zde také chybí funkce rychlého nahřátí, což některé modely ze střední relace nabízí.

1 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Rowenta CF9540F0 | Hodnocení: Velmi dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se jako redaktorka ráda věnuje průzkumu trhu a srovnávání těch nejlepších produktů. S kulmofény má přitom vlastní zkušenosti a dokáže tak vám poradit, na které parametry byste se měli při výběru zaměřit nebo které funkce v praxi skutečně oceníte. Mezi její další témata patří sportovní vybavení nebo domácí spotřebiče.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Recenze Rowenta CF9540F0

Rowenta CF9540F0

1 500 Kč Orientační cena