Menu

Elektroauta pro děti – Recenze 10 nejlepších ve srovnání 2024

Dětská elektrická autíčka představují atraktivní hračky a často se líbí taktéž dospělým, hlavně tatínkům. Některé modely totiž skutečně věrně kopírují svým vzhledem původní „velká“ auta.

Kromě autíček se na trhu nacházejí čtyřkolky, traktory i elektrické motorky. Autíčka však tradičně náležejí k nejoblíbenějším alternativám.

Dětská vozítka na elektřinu obecně představují vynikající motivaci pro dítě, které jednoduše potřebujete „dostat“ ven. Navíc si ušetříte nekonečné přemlouvání potomka, který se může poněkud „zaseknout“. Nemusíte se spoléhat na ochotu svého dítka ujít delší vzdálenost a zvládnete se tak dostat dál než pár metrů od domova.

Autíčka se hodí jednak na procházky, ale také pro pobyt na zahradě. Využijete je však spíše pro kratší vzdálenosti než na delší výlety. A i když máme auta tradičně spojena spíše s chlapečky, uvidíte, že se jedná o vynikající zábavu také pro děvčátka.


Nejlepší Elektro auta pro děti dle hodnocení a recenzí uživatelů


Jak vybrat elektroauto pro děti

Elektrické autíčko můžete potomkovi dopřát už přibližně od 3 let věku. Slabší autíčka s nízkou rychlostí se vyrábějí už zhruba pro dvouleté děti.

Věk

Vzhledem k tomu, že malé auto je stabilnější než třeba motorka, určitě se nemusíte bát do něj dítě posadit. Naopak věková hranice u těchto vozítek končí u zhruba osmiletých dětí. Spíše než tím, co doporučuje výrobce, se však řiďte skutečnou zdatností svého potomka. Některé děti jsou velice šikovné a princip autíčka pochopí napoprvé, u jiných je rozumné začít u slabšího provedení.

Nosnost

Auta jsou běžně vhodná pro jedno dítě, nicméně pokud si vyberete model s adekvátní nosností, uvezou i děti dvě. Průměrná nosnost bývá od 40 do 70 kg.

Rychlost

Co se týče rychlosti, zpravidla u autíček je na úrovni odpovídající rychlosti lidské chůze, tedy méně než 5 km/h. Předpokládá se totiž, že si vozítko vezmete na procházku a budete dítě doprovázet. Auta pro nejmenší disponují maximální rychlostí kolem 2 km/h a mají i dálkový ovladač, abyste mohli mít ratolest pod plnou kontrolou.

Pohon

Často už se u novodobých autíček setkáte s pohonem 4 x 4. Takový model obsahuje 4 motory, které pohánějí všechna kola. Obecně se jedná o výkonná auta, která dosahují rychlosti až 8 km/h a zároveň mají i velkou nosnost. Doporučena jsou pro věkovou kategorii přibližně od 5 let.

Běžně se ale prodávají i slabší autíčka s pohonem 2 x 2, tedy vybavená 2 motory, která pohánějí pouze zadní kola. Nezapomeňte si tak tento parametr při nákupu zkontrolovat.

Typ terénu

Důležité je i to, kde s autem budete jezdit. Obecně jsou tato elektrovozidla vhodná hlavně pro rovný povrch, zvládnou běžné procházky po městě i pobyt na zahradě. Do náročnějšího terénu je však lepší malá motorka nebo jeep. Do takovýchto podmínek jsou zároveň vhodná vozítka se 4 motory. S tím pak se pak navíc ovšem pojí i nutnost baterie s vyšší kapacitou.

Výbava

Dvoustopá vozítka nabízejí velmi pestrou škálu provedení od luxusních vozů až po ty terénní. Jestliže má navíc výrobce na vytvoření takové zmenšené kopie práva, bude auto podobou skutečně věrné včetně loga. Dá se říci, že autíčka jsou tak univerzální, ale seženete i modely určené přímo holčičkám.

Dražší vozítka už mohou být osazena například rádiem, nebo dokonce mp4 přehrávačem a dalšími funkcemi.


Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4.5 z 10 hlasů

Další oblíbené testy a recenze