Menu

Fenix Ecoflex TAC 20 – Recenze, testy a srovnání

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nástěnná varianta v kategorii Přímotopy

Klady

  • Solidní výkon
  • Šetří místo
  • Ochrana proti vodě
  • Minimalistický design

Zápory

  • Lehce vyšší cena
  • Nelze sundat ze stěny
  • Chybí možnost regulace
3 100 Kč Orientační cena

Fenix Ecoflex TAC 20 je závěsný konvektor spadající do střední cenové kategorie. Díky slušnému výkonu by mohl zaujmout zákazníky, kteří hledají výhodný poměr mezi cenou a kvalitou.

Základní charakteristiky

S výkonem 2 000 W se přímotop Fenix Ecoflex TAC 20 řadí mezi zlatý střed. Takto výkonný model už je schopen efektivně přitápět i ve větších místnostech, jako jsou obývací pokoje, ložnice nebo pracovny.

Bohužel zde ale musíte oželet regulaci výkonu, která je v době psaní této recenze (srpen 2023) běžnou součástí většiny výkonnějších přímotopů. Tento nedostatek by měl do jisté míry vyvažovat termostat, na kterém si nastavíte požadovanou teplotu s vysokou přesností (0,1 °C). Chybí mu také ventilátor, který ale najdete spíše u modelů s nižším výkonem (pomáhá jim s lepší distribucí tepla v prostoru).

Funkce, bezpečnost a konstrukce

Ze základních bezpečnostních funkcí nepostrádá Fenix Ecoflex TAC 20 Anti-Freeze. Lze ho tedy bez obav nechat v místnosti s nižší teplotou – pokud klesne pod určitou mez, přímotop se sám zapne. Přístroj je voděodolný a umisťuje se na zeď, jde tudíž o přímotop, se kterým můžete bez obav přitápět i v koupelnách.

Nastavení termostatu se provádí na přehledném panelu s displejem. To by mohlo vyhovovat zákazníkům, kteří dávají přednost klasickému tlačítkovému ovládání před dálkovými ovladači a mobilními aplikacemi.

Přívodní kabel zde měří pouze 1,15 m, což je podprůměrná hodnota, na druhou stranu přímotop se napevno upevňuje na zeď, takže to v praxi až tolik nevadí. S hmotností 6,7 kg se řadí mezi mírně těžší modely. Opět to ale nemusí nijak vadit, protože není určen k přenášení mezi místnostmi.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze (srpen 2023) evidujeme k přímotopu Fenix Ecoflex TAC 20 převážně kladná uživatelská hodnocení. Zákazníci se shodují na tom, že se snadno obsluhuje a funguje naprosto bez problémů. Za velkou výhodu považují také jeho spolehlivost, neboť přímotop skutečně přesně udržuje nastavenou teplotu.

Velké oblibě se těší i samotná značka Fenix, která za tímto produktem stojí. Jde o ryze českého výrobce, který začal jako vůbec první na tuzemském trhu prodávat sálavé panely. Přímotopy i další výrobky Fenix určené k doplňkovému vytápění jsou mezi zákazníky oblíbené díky vysoké kvalitě v kombinaci s přijatelnou cenou.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Za silnou stránku přímotopu Fenix Ecoflex TAC 20 považujeme v prvé řadě výkon 2 000 W. Na trhu sice najdete i některé výkonnější modely, nicméně v rámci našeho srovnání jde o jednu z nejlepších hodnot. Další výhodou je upevnění na stěnu, díky kterému se šetří cenné centimetry v malém prostoru. Přímotop je navíc voděodolný, takže se dá umístit i do koupelny.

Závěsné provedení může na druhou stranu představovat i nevýhodu – a to pro zákazníky, kteří chtějí konvektor přesouvat mezi místnostmi. Také zde postrádáme možnost regulace výkonu, která dnes bývá samozřejmostí i u výrazně levnějších produktů. Z bezpečnostních prvků zde chybí ochrana proti přehřátí, což je vcelku zásadní nedostatek.

Porovnání s alternativami

Pokud hledáte vhodný přímotop do koupelny, ale máte omezený rozpočet, lze jako cenově dostupnější alternativu k Fenix Ecoflex TAC 20 doporučit Stiebel Eltron CNS 75 TREND U 236546. Není sice tak výkonný, ale do koupelny by měl být naprosto dostačující. Navíc u něj najdete pojistku proti přehřátí a detekci otevřeného okna, takže je i přes nižší cenu dost propracovaný.

Závěrečné shrnutí

Fenix Ecoflex TAC 20 představuje díky závěsné konstrukci přímotop vhodný do menších místností, kde je potřeba šetřit místo. Zároveň si ale díky výkonu 2 000 W poradí i s trochu větším prostorem. Jeho využití rozšiřuje fakt, že je voděodolný, takže ho můžete nainstalovat i do koupelny.

Tento model ovšem nebude naplňovat potřeby zákazníků, kteří chtějí mobilní přímotop k dotápění více místností. V takovém případě doporučujeme vybírat mezi volně stojícími modely s kolečky, jako je např. Klarstein Bornholm ACO7.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Fenix

Umístění

Závěsný

Ventilátor

Ne

Výkon (W)

2 000

Příkon (W)

2 000

Termostat

Ano

Regulace výkonu

Ne

Stupně výkonu

Nerelevantní

Anti-Freeze

Ano

Časovač

Ne

Dálkové ovládání

Ne

Wi-Fi

Ne

Voděodolný

Ano

Další bezpečnostní pojistky

LED signalizace

Délka napájecího kabelu (m)

1,15

Barva

Bílá

Výška (cm)

45

Šířka (cm)

74

Hloubka (cm)

7

Hmotnost (kg)

6,7

3 100 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Fenix Ecoflex TAC 20 | Hodnocení: Velmi dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana má osobní zkušenosti s použitím přímotopů i jiných typů doplňkového topení, tudíž se v této oblasti dobře orientuje. Jako redaktorka je velmi pečlivá, takže pro účely této stránky důkladně prozkoumala trh s přímotopy a nastudovala si jednotlivé funkce. Ráda tedy poradí, jak vybrat přímotop podle individuálních potřeb. Z témat týkajících se vytápění má na starosti ještě infrapanely, olejové radiátory, klasické radiátory a kotle na pelety.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Fenix Ecoflex TAC 20

Fenix Ecoflex TAC 20

3 100 Kč Orientační cena