Menu

Recenze a srovnání Canon EOS 2000D

Doporučujeme Při nákupu v kategorii zrcadlovek do 15000 Kč

Datum doporučení: Červenec 2020

  • Nízká cena
  • W-Fi připojení
  • Slušné rozlišení
  • Tělo z plastu
  • Slabá výdrž baterie
  • Při natáčení pouze 30 FPS
9 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Souhrnné údaje 

Zrcadlovka od známého výrobce Canon typu 2000D patří do nižší cenové kategorie a můžeme ji tak zařadit mezi takzvané začátečnické zrcadlovky. To znamená, že je určená zejména nadšeným amatérům a méně zkušeným poloprofesionálním fotografům. Vzhledem ke své nízké ceně vás možná překvapí, že nabízí rozlišení 24,1 Mpx. Jedná se totiž o velmi slušnou hodnotu, kterou najdete i u mnohem dražších fotoaparátů, což dokazuje i naše srovnání (červenec 2020). V kombinaci s formátem APS-C se můžete těšit na velmi kvalitní snímky bez viditelného šumu. Obrazový procesor se jmenuje DIGIC IV+.

Co se týče natáčení videa, hodnocený Canon zvládne pořídit 30 snímků za sekundu, což není nijak výrazné množství, ale pro neprofesionální užití to úplně stačí. Rozlišení 1920 x 1080 pixelů napovídá, že se jedná o kvalitu full HD videa. Natočené záběry i pořízené fotografie si můžete rovnou prohlédnout na třípalcovém displeji fotoaparátu.

Parametr Tento produkt
Výrobce Canon
Typ obrazového procesoru DIGIC IV+
Formát snímače APS-C
Typ snímače CMOS
Poměr stran snímače 3:2
Velikost snímače (mm) 22,3 x 14,9
Hledáček Optický
Crop faktor (x) 1,6
Velikost displeje (") 3
FPS videa 30
Rozlišení videa (px) 1920 x 1080
Rozlišení (mpx) 24,1

Hodnocení funkcí a baterie

Canon EOS 2000D nabízí hned několik možností k propojení s ostatními zařízeními. Využít můžete USB kabel nebo HDMI. Jednoduše tak stáhnete například fotky do počítače, nebo ho napojíte přímo na televizní obrazovku a můžete si na ní promítat pořízené snímky. Obrovskou výhodou je také možnost Wi-Fi připojení. Do svého mobilního telefonu si tak můžete stáhnout aplikaci Canonu a skrze ni si fotografie z fotoaparátu rovnou ukládat, upravovat a umístit například na sociální sítě i bez zdlouhavého přetahování do počítače. Celkové nadšení z dobré výbavy i skvělé konektivity ovšem kazí slabá výdrž baterie. Na jedno nabití vyfotíte zhruba 500 snímků, což opravdu není nijak vysoké číslo. Pokud se tedy chystáte fotit například celý den, určitě doporučujeme nezapomenout hned několik náhradních baterií.

Parametr Tento produkt
Wi-Fi Ano
Výdrž baterie (počet snímků) 500
USB Ano
HDMI Ano

Hodnocení konstrukce

Tělo fotoaparátu tvoří z převážné většiny plast. Jedná se o méně odolný materiál, na druhou stranu za tak nízkou cenu se nedá očekávat nic jiného. Plastové tělo mají i mnohem dražší kousky, takže se určitě nejedná o žádnou katastrofu. Pouze se s ním snažte zacházet opatrně, což platí pro téměř všechny zrcadlovky. S hmotností 475 gramů se řadí ke středně těžkým modelům. Rozhodně to není žádné peříčko, ale klidně si ho přibalte s sebou na cesty, zase tolik se s ním nenataháte. Jeho rozměry lze označit za docela standardní, celková velikost pak stejně bude záležet hlavně na zvoleném objektivu.

Parametr Tento produkt
Výrobce Canon
Materiál těla Plast
Rozměry (mm) 129 x 101,3 x 77,6
Hmotnost (g) 475

Naše hodnocení a závěr

Canon EOS 2000D patří mezi cenově velmi dostupné zrcadlovky. Rozhodně se ovšem nejedná o žádné nekvalitní a nepoužitelné zařízení. Naopak můžeme říct, že vhledem k jeho nízké ceně, má velmi slušné vlastnosti a hodnoty. S klidným svědomím ho tak doporučujeme všem, kdo například s focením začínají nebo zkrátka nechtějí za výbavu utratit majlant. Za slušnou cenu dostanete kvalitní snímky s vysokým rozlišením. Velkou nevýhodu vidíme pouze v krátké výdrži baterie. Pokud se tedy pro tento fotoaparát rozhodnete, společně s ním si kupte i náhradní baterie, které si přibalíte na výlety a delší focení.

Pokud toužíte po zrcadlovce s delší výdrží baterie a nevadí vám si za ni připlatit, podívejte se také na recenzi fotoaparátu Canon EOS 250D.

9 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Canon EOS 2000D

Canon EOS 2000D

9 000 Kč Orientační cena