Menu

Recenze a srovnání Canon EOS 2000D

72,5 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Zrcadlovky

Klady

  • Nízká cena
  • WiFi připojení
  • Slušné rozlišení

Zápory

  • Tělo z plastu
  • Slabá výdrž baterie
  • Nevhodný k natáčení
10 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Zrcadlovka od známého výrobce Canon typu 2000D patří do nejnižší cenové kategorie a můžeme ji tak zařadit mezi takzvané začátečnické zrcadlovky. To znamená, že je určená zejména nadšeným amatérským fotografům. Vzhledem ke své nízké ceně vás možná překvapí, že nabízí rozlišení 24,1 Mpx. V kombinaci s formátem APS-C (trochu menší plochy než konkurence) se můžete těšit na kvalitní snímky bez viditelného šumu při rozumných hodnotách ISO. Za hraniční bychom označili ISO 3 200, kdy už budou fotografie dosti zrnité. Obrazový procesor je osazen DIGIC IV+.

Co se týče natáčení videa, hodnocený Canon zvládne pořídit 30 snímků za sekundu při rozlišení Full HD, což není vůbec dobrá hodnota, pro natáčení se tedy spíše nehodí. Kvalitou výstupu jej pravděpodobně strčí do kapsy váš smartphone. Natočené záběry i pořízené fotografie si můžete rovnou prohlédnout na třípalcovém displeji pevně zabudovaném do těla fotoaparátu. Nejkratší doba závěrky je shodně s konkurencí 1/4000 sekundy, rychlost sériového snímání je však velmi nízká. Fotoaparát dovede vyfotit maximálně 3 snímky za sekundu.

Hledáček je proveden samozřejmě jako optický, nicméně ne formou odrazného hranolu, ale odrazných plošek. Pokrytí je pak shodně s konkurencí 95 %, zvětšení hledáčku 0,80 krát.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Canon

Formát snímače

APS-C

Typ snímače

CMOS

Velikost snímače (mm)

22,3 x 14,9

Rozlišení snímače (Mpx)

24,1

Optická stabilizace

V objektivu

Typ obrazového procesoru

DIGIC IV+

Nejkratší čas závěrky (s)

1/4000

Rychlost sériového snímání (sn/s)

3

Maximální délka expozice (s)

30

Bajonet objektivu

Canon EF, Canon EF-S

Hledáček

Optický

Pokrytí hledáčku (%)

95

Zvětšení hledáčku (x)

0,80

Velikost displeje (")

3

Výklopný displej

Ne

Dotykový displej

Ne

Stavový displej

Ne

Rozlišení videa (max)

1920 x 1080

FPS videa (max)

30

Hodnocení funkcí a baterie

Canon EOS 2000D nabízí hned několik možností k propojení s ostatními zařízeními. Využít můžete USB kabel nebo HDMI. Jednoduše tak stáhnete například fotky do počítače, nebo ho napojíte přímo na televizní obrazovku a můžete si na ní promítat pořízené snímky. Obrovskou výhodou je také možnost WiFi připojení. Do svého mobilního telefonu si tak můžete stáhnout aplikaci Canonu a skrze ni si fotografie z fotoaparátu rovnou ukládat, upravovat a umístit například na sociální sítě i bez zdlouhavého přetahování do počítače.

Celkové nadšení z dobré výbavy i skvělé konektivity ovšem kazí slabá výdrž baterie. Na jedno nabití vyfotíte zhruba 500 snímků, což opravdu není nijak vysoké číslo. Pokud se tedy chystáte fotit například celý den, určitě doporučujeme nezapomenout hned několik náhradních baterií. Výstup mikrofonu shází, nicméně vzhledem ke špatné kvalitě záznamu videa to není úplně na škodu, externí mikrofon by totiž nenašel využití.

Parametr Tento produkt
Výdrž baterie (počet snímků)

500

Wi-Fi

Ano

USB

Ano

HDMI

Ano

Výstup mikrofonu

Ne

Typ paměťové karty

SD / SDHC / SDXC

Počet paměťových karet

1

Hodnocení konstrukce

Tělo fotoaparátu tvoří z převážné části plast. Jedná se o méně odolný materiál, na druhou stranu za tak nízkou cenu se nedá očekávat nic jiného. Plastové tělo mají i mnohem dražší kousky, takže se určitě nejedná o žádnou katastrofu. Pouze se s ním snažte zacházet opatrně, což platí pro téměř všechny zrcadlovky. S hmotností 475 gramů se řadí ke středně těžkým modelům provedeným v plastu. Rozhodně to není žádné peříčko, ale klidně si ho přibalte s sebou na cesty, zase tolik se s ním nenataháte. Jeho rozměry lze označit za docela standardní, celková velikost pak stejně bude záležet hlavně na zvoleném objektivu.

Parametr Tento produkt
Materiál těla

Plast

Rozměry (mm)

129 x 101,3 x 77,6

Hmotnost (g)

475

Utěsnění (prach/vlhkost)

Ne

Naše hodnocení a závěr

Canon EOS 2000D je zcela základní zrcadlovka, která se hodí i pro děti, pokud jim chcete udělat z focení koníček. Navíc díky nízké pořizovací ceně vás jejich poškození nebude tak moc bolet. Nejedná o žádné nekvalitní a nepoužitelné zařízení, nicméně i pokročilejší začátečník by měl sáhnout po vyšším modelu. Potěší poměrně dobrá konektivita, neschází totiž ani WiFi. S klidným svědomím ho tak doporučujeme všem nenáročným uživatelům, kteří s focením začínají. Velkou nevýhodu vidíme pouze v krátké výdrži baterie. Pokud se tedy pro tento fotoaparát rozhodnete, společně s ním si kupte i náhradní baterie, které si přibalíte na výlety a delší focení.

Pokud toužíte po zrcadlovce s delší výdrží baterie a nevadí vám si za ni připlatit, podívejte se také na recenzi fotoaparátu Canon EOS 250D.

10 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Canon EOS 2000D | Hodnocení: 72,5 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se věnuje v naší redakci primárně technologiím. Zrcadlovky patří mezi jeho novější témata, problematice však rozumí na výbornou. V minulosti se poloprofesionálně věnoval fotografování, a tak mu rukama prošly zrcadlovky téměř všech značek. Mimo fotoaparátů se zabývá také elektronikou a nářadím.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Canon EOS 2000D

Canon EOS 2000D

10 500 Kč Orientační cena