Menu

Recenze a srovnání Canon EOS 250D

Doporučujeme Při nákupu v kategorii zrcadlovek do 15000 Kč

Datum doporučení: Prosinec 2019

  • Kompaktní rozměry
  • Dlouhá výdrž baterie
  • Celkové provedení
  • Menší FPS videa
  • Tělo z plastu
  • Cena vzhledem ke kategorii
14 500 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Souhrnné údaje 

Zrcadlovka Canon EOS 250D spadá do nižší cenové kategorie, na amatérské a poloprofesionální fotografování je ale dostačující. Má rozlišení 24,1 megapixelů, s čímž jste schopni vytisknout snímky v opravdu velkých rozměrech, aniž by obrázky ztratili svou kvalitu. Díky kombinaci s APS-C snímačem se pak nemusíte obávat, že by fotografie měly vyšší míru šumu. Produkt si na tom vede dobře i co se týče nahrávání videa, které má rozlišení 3840×2160 pixelů, což je v této cenové kategorii vysoký nadprůměr. Vytknout se mu ale dá frekvence 25 fps, což znamená, že zobrazení bude pravděpodobně méně plynulé než videa pořízená z jiných zařízení. Pro amatérské natáčení je ale hodnota dostačující.

Úhlopříčka displeje má standardní 3 palce, můžete na něm tak pohodlně pozorovat snímaný obraz. Možností je také pozorovat fotografované zátiší pomocí optického hledáčku. Vyzdvihnout můžeme i citlivost, kterou udává ISO. Jeho hodnota je od 100 do 25 600, což je v porovnání s ostatními fotoaparáty naprostá špička.

Parametr Tento produkt
Výrobce Canon
Typ obrazového procesoru DIGIC VIII
Formát snímače APS-C
Typ snímače CMOS
Poměr stran snímače 3:2
Velikost snímače (mm) 22,3 x 14,9
Hledáček Optický
Crop faktor (x) 1,6
Velikost displeje (") 3
FPS videa 25
Rozlišení videa (px) 3840 x 2160
Rozlišení (mpx) 24,1

Hodnocení funkcí a baterie

Canon EOS 250D můžete propojit se svým chytrým zařízením pomocí hned několika způsobů. Buďto přes USB, HDMI kabel nebo prostřednictvím Wi-Fi či funkce NFC. Do telefonu nebo tabletu můžete také nainstalovat aplikaci od Canonu, díky které snadno zařízení s fotoaparátem propojíte. Pak můžete fotky pohodlně stahovat rovnou do zařízení. Prostřednictvím aplikace je také možné zrcadlovku ovládat. Kromě připojení je třeba pochválit i výdrž baterie, díky které jste schopni na jedno nabití pořídit až 1 700 snímků.

Parametr Tento produkt
Wi-Fi Ano
Výdrž baterie (počet snímků) 1 700
USB Ano
HDMI Ano

Hodnocení konstrukce

Co se týče rozměrů, fotoaparát EOS 250D je o něco menší než většina jeho konkurentů. S hmotností 449 kilogramů se řadí mezi středně těžké modely ve své cenové kategorii. Vzhledem k tomu, že jde o zrcadlovku, je ale s většími rozměry a hmotností třeba počítat. I tak je zařízení jedno z těch kompaktnější a hodí se tedy také na cesty. Tělo je vyrobené z plastu, který je lehčí, ale méně odolný.  Za tuto pořizovací cenu se ale jiný materiál nedá očekávat.

Parametr Tento produkt
Výrobce Canon
Materiál těla Plast
Rozměry (mm) 122,4 x 92,6 x 69,8
Hmotnost (g) 449

Naše hodnocení a závěr

Fotoaparát Canon EOS 250D spadá do nižší cenové třídy. Přesto ale nabízí poměrně slušné vybavení a funkce. S rozlišením 24,1 megapixelů v kombinaci se snímačem APS-C a vysokou citlivostí jste schopni pořídit velmi kvalitní snímky s minimálním množstvím šumu, a to i za zhoršených světelných podmínek. Zrcadlovka vyniká i dobrým rozlišením videa s 3840×2160 pixely. Produkt patří mezi ty kompaktnější materiály, ale vzhledem k pořizovací ceně je třeba počítat s tím, že je vyrobený z plastu, což je méně odolný materiál.

Pokud je vaší prioritou odolnost a nehledíte na cenu, pak se by vás mohl zaujmout například Canon EOS 80D, který je vyroben z karbonátové pryskyřice.

14 500 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Canon EOS 250D

Canon EOS 250D

14 500 Kč Orientační cena