Recenze a porovnání fotoaparátu Canon EOS 250D | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Canon EOS 250D

82,4 % Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Zrcadlovky

Klady

  • Kompaktní rozměry
  • Dlouhá výdrž baterie
  • Dobrá konektivita

Zápory

  • Menší počet snímků za sekundu
  • Tělo z plastu
  • Cena vzhledem ke kategorii
14 200 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Zrcadlovka Canon EOS 250D spadá do nižší cenové kategorie, na amatérské fotografování je ale dostačující. Má rozlišení 24,1 megapixelů, s čímž jste schopni vytisknout snímky v opravdu velkých rozměrech, aniž by obrázky ztratili svou kvalitu. Díky kombinaci moderního procesoru DIGIC VIII s APS-C snímačem se pak nemusíte obávat, že by fotografie měly vyšší míru šumu. Viděli jsme fotografie nafocené při ISO 12 800 a i když byly již poměrně zrnité, rozhodně byly použitelné.

Maximální počet snímků za sekundu je stejně jako u konkurenčních zařízení 5, maximální rychlost závěrky je pak 1/4000 sekundy. Tato hodnota je pro začátečníky zcela dostačující. Zajímavý je pak hledáček, který má sice shodně s konkurencí pokrytí pouze 95 % záběru, jeho zvětšení je však mírně větší, tedy 0,87x. To znamená, že obraz bude v hledáčku o trochu větší, než u Nikonu D5600. Natáčet video je možné při rozlišení 4K na 25 snímků za sekundu. Zajímavostí je pak v kategorii nestandardní vyklápěcí displej, který je také dotykový.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Canon

Formát snímače

APS-C

Typ snímače

CMOS

Velikost snímače (mm)

22,3 x 14,9

Plocha snímače (mm^2)

332

Rozlišení (mpx)

24,1

Optická stabilizace

V objektivu

Typ obrazového procesoru

DIGIC VIII

Nejkratší čas závěrky (s)

1/4000

Rychlost sériového snímání (sn./s)

5

Maximální délka expozice (s)

30

Bajonet objektivu

Canon EF, Canon EF-S

Hledáček

Optický

Pokrytí hledáčku (%)

95

Zvětšení hledáčku (x)

0,87

Velikost displeje (")

3

Výklopný displej

Ano

Dotykový displej

Ano

Stavový displej

Ne

Rozlišení videa (px)

3840 x 2160

FPS videa

25

Hodnocení funkcí a baterie

Canon EOS 250D můžete propojit s dalšími zařízeními celou řadou způsobů. Buďto přes USB, HDMI kabel nebo prostřednictvím WiFi či funkce NFC. Do telefonu nebo tabletu můžete také nainstalovat aplikaci od Canonu, díky které snadno zařízení s fotoaparátem propojíte. Pak můžete fotky pohodlně stahovat rovnou do zařízení. Prostřednictvím aplikace je také možné zrcadlovku ovládat. Kromě připojení je třeba pochválit i výdrž baterie, díky které jste schopni na jedno nabití pořídit až 1 700 snímků.

Nechybí samozřejmě slot pro SD kartu, který je zde jeden a podporuje až standard SDXC. I když je slot pouze jeden, doporučujeme při sobě nosit vždy druhou SD kartu, kdyby se ta první zaplnila, nebo v horším případě vypověděla svou funkčnost.

Parametr Tento produkt
Výdrž baterie (počet snímků)

1 700

Wi-Fi

Ano

USB

Ano

HDMI

Ano

Výstup mikrofonu

Ano

Typ paměťové karty

SD / SDHC / SDXC

Počet paměťových karet

1

Hodnocení konstrukce

Co se týče rozměrů, fotoaparát EOS 250D je o něco menší než většina jeho konkurentů. S hmotností 449 gramů se řadí mezi středně těžké modely ve své cenové kategorii. Zařízení je jedno z těch kompaktnějších a hodí se také na cesty. Tělo je vyrobené z plastu, který je lehčí, ale méně odolný. Za tuto pořizovací cenu se ale jiný materiál nedá očekávat. Utěsnění proti vodě a prachu samozřejmě k dispozici není. I přes plastovou konstrukci těla se na bajonetu naštěstí nešetřilo a je kovový.

Parametr Tento produkt
Materiál těla

Plast

Rozměry (mm)

122,4 x 92,6 x 69,8

Hmotnost (g)

449

Utěsnění (prach/vlhkost)

Ne

Názory expertů a dalších uživatelů

Uživatelé na tomto modelu oceňují zejména nízkou hmotnost a kompaktní rozměry. Jako zajímavý doplněk je často zmiňován výklopný LCD displej, který je v této cenové hladině spíše raritou. Recenze zmiňují také konektor pro externí mikrofon, který bývá výsadou profesionálních zařízení. Negativa směřují opět k menším rozměrům, které nemusí být vhodné do větších rukou.

Specializované redakce potvrzují názory uživatelů směrem k ergonomii, zařízení je malé, lehké a poměrně dobře se drží. Pokud je využit optický hledáček, pak i baterie vydrží dost dlouho. Kladných hodnocení se dočkal také výukový mód pro začátečníky. Naopak optický hledáček je poměrně malý a zkušenějším fotografům nebude vyhovovat. Kvalita videa příliš nepotěší.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Drobná a lehká zrcadlovka Canon EOS 250D disponuje poměrně výbornou výdrží baterie a solidní konektivitou. Baterie vydrží až 1 700 snímků za sekundu, což je hodnota v této cenové hladině bezkonkurenční. Oproti konkurenčním modelům disponuje také schopností kontinuálního ostření na oko. Výklopný displej umožní focení v méně dostupných místech. Počet snímků za sekundu však není nikterak oslňující, stejně jako tělo z plastu. Vzhledem ke kategorii, ve které se zařízení prodává pozitivně nemůžeme hodnotit cenu, o předražený produkt se však nejedná.

Naše hodnocení a závěr

Fotoaparát Canon EOS 250D spadá do nižší cenové třídy, přesto ale nabízí poměrně slušné vybavení a funkce. S rozlišením 24,1 megapixelů v kombinaci se snímačem APS-C a vysokou citlivostí jste schopni pořídit velmi kvalitní snímky s minimálním množstvím šumu, a to i za zhoršených světelných podmínek. Zrcadlovka vyniká i dobrým rozlišením videa s 3840×2160 pixely, ovšem pouze při 25 snímcích za sekundu.

Produkt patří mezi ty kompaktnější, ale vzhledem k pořizovací ceně je třeba počítat s tím, že je vyrobený z plastu, což je méně odolný materiál. Neschází široké možnosti připojení a propojení je možné také s mobilem s možností ovládání fotoaparátu z aplikace. To oceníte zejména při dlouhých závěrkách nebo ve fotokoutku. Pokud je vaší prioritou odolnost, požadujete profesionální zařízení a nehledíte na cenu, pak se by vás mohl zaujmout například Canon 6D Mark II.

14 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Canon EOS 250D | Hodnocení: 82,4 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se věnuje v naší redakci primárně technologiím. Zrcadlovky patří mezi jeho novější témata, problematice však rozumí na výbornou. V minulosti se poloprofesionálně věnoval fotografování, a tak mu rukama prošly zrcadlovky téměř všech značek. Mimo fotoaparátů se zabývá také elektronikou a nářadím.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Canon EOS 250D

Canon EOS 250D

14 200 Kč Orientační cena