Recenze a porovnání fotoaparátu Canon EOS 6D Mark II | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Canon EOS 6D Mark II

92,7 % Hodnocení
redakce

Top cena-výkon

Zrcadlovky

Klady a zápory

Klady

  • Velký snímač Full frame
  • Velká výdrž baterie
  • Utěsnění proti prachu a vodě

Zápory

  • Nižší počet snímků za sekundu
  • Pouze jeden slot na SD kartu
  • Hledáček není optimální
30 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Souhrnné údaje 

Canon 6D Mark II je jednou z levnějších Full frame zrcadlovek. Díky svému velkému Full frame snímači vyhoví i začínajícím profesionálům či velmi náročným hobby fotografům. Rozlišení 26 megapixelů (MPx) je v kategorii standardní a zcela vyhoví i pro tisk velkoformátových fotografií. Procesor DIGIC VII dovoluje fotit maximálně 6,5 snímků za sekundu, nejedná se tedy o žádného „rychlíka“.

Minimální čas závěrky se zastavil na 1/4000 sekundy, což je pomalejší, než u konkurence, nicméně rychlejší závěrky téměř nikdo nevyužívá. Maximální délka expozice je pak klasicky 30 sekund. Fotografie noční oblohy bude možné fotit pouze pomocí režimu Bulb. Video lze natáčet ve kvalitě Full HD při 60 snímcích za sekundu.

Hledáček je proveden jako pentaprism (skleněný hranol), poskytuje tak čistý a světelný náhled na scénu. Pokryje se 98 %, náhled bude o 2% menší, než výsledná fotografie. Hodnota je to však v porovnání s konkurenčními modely velmi dobrá. Zvětšení hledáčku je pak tradičně horší, zastavilo se na 0,71 násobku. Náhled bude poměrně malý. Displej je dotykový a výklopný.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Canon

Formát snímače

Full frame

Typ snímače

CMOS

Velikost snímače (mm)

35,9 x 24

Plocha snímače (mm^2)

862

Rozlišení (mpx)

26

Optická stabilizace

V objektivu

Typ obrazového procesoru

DIGIC VII

Nejkratší čas závěrky (s)

1/4000

Rychlost sériového snímání (sn./s)

6,5

Maximální délka expozice (s)

30

Bajonet objektivu

Canon EF

Hledáček

Optický

Pokrytí hledáčku (%)

98

Zvětšení hledáčku (x)

0,71

Velikost displeje (")

3

Výklopný displej

Ano

Dotykový displej

Ano

Stavový displej

Ano

Rozlišení videa (px)

1920 x 1080

FPS videa

60

Hodnocení funkcí a baterie

Mezi nadstandardní vybavení se řadí modul WiFi, přístroj zvládne bezdrátové připojení a komunikaci. Samozřejmě neschází konektory USB, HDMI a výstup pro externí mikrofon. Ten oceníte při natáčení videa. Osadit lze jednu paměťovou kartu typu SD / SDHC nebo SDXC. Doporučujeme u všech fotoaparátů volit právě nejrychlejší variantu SDXC, která dnes již není drahá, jako tomu bylo v minulosti.

Vyfotit lze na jeden akumulátor až 1 200 snímků, což se však bude vždy lišit podle způsobu využití. Hodnota je to poměrně vysoká, i tak však doporučujeme pořídit druhý akumulátor a nosit jej při sobě nabitý, pokud jdete fotit. Nejednomu fotografovi se stalo, že jednu baterii zapomněl před focením dobít.

Parametr Tento produkt
Výdrž baterie (počet snímků)

1 200

Wi-Fi

Ano

USB

Ano

HDMI

Ano

Výstup mikrofonu

Ano

Typ paměťové karty

SD / SDHC / SDXC

Počet paměťových karet

1

Hodnocení konstrukce

Kvalitní hliníková konstrukce působí odolně. Grip (úchop) je tvarován s poměrně velkým výřezem pro prostředníček, fotoaparát by tak měl dobře sedět v ruce. Ač konstrukce dosahuje hmotnosti 765 gramů, což už rozhodně nepředstavuje lehký fotoaparát, je utěsněna proti prachu a vodě. Tento doplněk vám bude dobrým přítelem ve zhoršených klimatických podmínkách.

Parametr Tento produkt
Materiál těla

Hliník

Rozměry (mm)

144 x 110,5 x 74,8

Hmotnost (g)

765

Utěsnění (prach/vlhkost)

Ano

Naše hodnocení a závěr

Model Canon D6 Mark II patří mezi do úspěšné řady D6 pochvalované příznivci produktů společnosti Canon. Nabízí dobrý poměr mezi cenou a výkonem společně s kvalitním vybavením. Díky snímači formátu Full frame se hodí i pro profesionální fotografy. Nižší počet snímků za sekundu však není příliš vhodný pro focení rychlých akcí, jako jsou například sporty. Cílíte na profesionální fotografování? Pak by vás jako alternativa mohl zaujmout lépe vybavený model Nikon D780.

30 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Canon EOS 6D Mark II | Hodnocení: 92,7 %
Jakub Gulec se věnuje v naší redakci primárně technologiím. Zrcadlovky patří mezi jeho novější témata, problematice však rozumí na výbornou. V minulosti se poloprofesionálně věnoval fotografování, a tak mu rukama prošly zrcadlovky téměř všech značek. Mimo fotoaparátů se zabývá také elektronikou a nářadím.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Canon EOS 6D Mark II

Canon EOS 6D Mark II

30 000 Kč Orientační cena