Menu

Recenze a srovnání Canon EOS 6D Mark II

Doporučujeme Při nákupu v kategorii zrcadlovek nad 15000 Kč

Datum doporučení: Listopad 2020

92,7 % Celkové hodnocení
  • Velký snímač Full frame
  • Velká výdrž baterie
  • Utěsnění proti prachu a vodě
  • Nižší počet snímků za sekundu
  • Pouze jeden slot na SD kartu
  • Hledáček není optimální
34 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Canon 6D Mark II je jednou z levnějších Full frame zrcadlovek. Díky svému velkému Full frame snímači vyhoví i začínajícím profesionálům či velmi náročným hobby fotografům. Rozlišení 26 megapixelů (MPx) je v kategorii standardní a zcela vyhoví i pro tisk velkoformátových fotografií. Procesor DIGIC VII dovoluje fotit maximálně 6,5 snímků za sekundu, nejedná se tedy o žádného „rychlíka“.

Minimální čas závěrky se zastavil na 1/4000 sekundy, což je pomalejší, než u konkurence, nicméně rychlejší závěrky téměř nikdo nevyužívá. Maximální délka expozice je pak klasicky 30 sekund. Fotografie noční oblohy bude možné fotit pouze pomocí režimu Bulb. Video lze natáčet ve kvalitě Full HD při 60 snímcích za sekundu.

Hledáček je proveden jako pentaprism (skleněný hranol), poskytuje tak čistý a světelný náhled na scénu. Pokryje se 98 %, náhled bude o 2% menší, než výsledná fotografie. Hodnota je to však v porovnání s konkurenčními modely velmi dobrá. Zvětšení hledáčku je pak tradičně horší, zastavilo se na 0,71 násobku. Náhled bude poměrně malý. Displej je dotykový a výklopný.

Parametr Tento produkt
Výrobce Canon
Formát snímače Full frame
Typ snímače CMOS
Velikost snímače (mm) 35,9 x 24
Plocha snímače (mm^2) 862
Rozlišení (mpx) 26
Optická stabilizace V objektivu
Typ obrazového procesoru DIGIC VII
Nejkratší čas závěrky (s) 1/4000
Rychlost sériového snímání (s) 6,5
Maximální délka expozice (s) 30
Bajonet objektivu Canon EF
Hledáček Optický
Pokrytí hledáčku (%) 98
Zvětšení hledáčku (x) 0,71
Velikost displeje (") 3
Výklopný displej Ano
Dotykový displej Ano
Stavový displej Ano
Rozlišení videa (px) 1920 x 1080
FPS videa 60

Hodnocení funkcí a baterie

Mezi nadstandardní vybavení se řadí modul WiFi, přístroj zvládne bezdrátové připojení a komunikaci. Samozřejmě neschází konektory USB, HDMI a výstup pro externí mikrofon. Ten oceníte při natáčení videa. Osadit lze jednu paměťovou kartu typu SD / SDHC nebo SDXC. Doporučujeme u všech fotoaparátů volit právě nejrychlejší variantu SDXC, která dnes již není drahá, jako tomu bylo v minulosti.

Vyfotit lze na jeden akumulátor až 1 200 snímků, což se však bude vždy lišit podle způsobu využití. Hodnota je to poměrně vysoká, i tak však doporučujeme pořídit druhý akumulátor a nosit jej při sobě nabitý, pokud jdete fotit. Nejednomu fotografovi se stalo, že jednu baterii zapomněl před focením dobít.

Parametr Tento produkt
Výdrž baterie (počet snímků) 1 200
Wi-Fi Ano
USB Ano
HDMI Ano
Výstup mikrofonu Ano
Typ paměťové karty SD / SDHC / SDXC
Počet paměťových karet 1

Hodnocení konstrukce

Kvalitní hliníková konstrukce působí odolně. Grip (úchop) je tvarován s poměrně velkým výřezem pro prostředníček, fotoaparát by tak měl dobře sedět v ruce. Ač konstrukce dosahuje hmotnosti 765 gramů, což už rozhodně nepředstavuje lehký fotoaparát, je utěsněna proti prachu a vodě. Tento doplněk vám bude dobrým přítelem ve zhoršených klimatických podmínkách.

Parametr Tento produkt
Materiál těla Hliník
Rozměry (mm) 144 x 110,5 x 74,8
Hmotnost (g) 765
Utěsnění (prach/vlhkost) Ano

Naše hodnocení a závěr

Model Canon D6 Mark II patří mezi do úspěšné řady D6 pochvalované příznivci produktů společnosti Canon. Nabízí dobrý poměr mezi cenou a výkonem společně s kvalitním vybavením. Díky snímači formátu Full frame se hodí i pro profesionální fotografy. Nižší počet snímků za sekundu však není příliš vhodný pro focení rychlých akcí, jako jsou například sporty. Cílíte na profesionální fotografování? Pak by vás jako alternativa mohl zaujmout lépe vybavený model Nikon D780.

34 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec, Michaela Černá | Datum: | Produkt: Canon EOS 6D Mark II | Hodnocení: 92,7 %
Jakub Gulec je v naší redakci v roli technického redaktora. Fotoaparáty se zabývá přes půl roku, v minulosti se však věnoval poloprofesionálně focení. V rukou měl kdejaký fotoaparát, ať už kompaktní, zrcadlovku nebo kompakt s výměnným objektivem, fototechnice tak dobře rozumí. Kromě fotoaparátů má v péči také celou řadu témat zaměřených na elektroniku či elektrické nářadí.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Canon EOS 6D Mark II

Canon EOS 6D Mark II

34 000 Kč Orientační cena