Menu

G21 Fire Lofty – Recenze, testy a srovnání

Nejlepší cena/výkon v kategorii Elektrická krbová kamna

Klady

  • Nízká hmotnost
  • Elegantní vzhled
  • Dálkový ovladač
  • Snadná montáž

Zápory

  • Hlučný
  • Průměrný výkon
4 700 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

G21 Fire Lofty jsou nástěnná elektrická kamna vhodná zejména do moderních domácností. Díky jednoduché montáži a nízké hmotnosti (7 kg) je snadno nainstalujete. Pomocí dálkového ovládání si pak nastavíte intenzitu, popřípadě režim kamen (vzhled reálného ohně, s ohřevem a bez ohřevu).

Základní parametry

Elektrický krb stačí zapojit do zásuvky a umístit na zeď, čímž je připraven k provozu. Dálkovým ovládáním jej zapnete, ale také nastavíte požadovaný režim. Umožňuje imitovat plameny ohně, takže vám bude připomínat reálný krb. S výkonem 1,5 kW vytopí maximálně 24 m² v nízkoenergetických prostorech, ve starších nezateplených budovách vytopí 12 m². Bude tedy vhodný spíše do menších prostorů či jako doplňkový zdroj tepla.

Zajímavostí tohoto krbu je to, že jej umisťujete na výšku, na rozdíl od jiných krbů, které se většinou umisťují na šířku. Ocenit musíme i elegantní design, který zapadne do moderní domácnosti či chaty.

Parametr Tento produkt
Výrobce

G21

Výkon (kW/hod)

1,5

Typ paliva

Elektrické

Hmotnost (kg)

7

Účinnost (%)

Nerelevantní

Výška (cm)

87

Šířka (cm)

58

Hloubka (cm)

16

Barva

Černá

Vytápěná plocha v nízkoenergetických prostorech se stropem 2,5 metru (m2)

24

Vytápěná plocha ve starších nezateplených budovách se stropem 2,5 metru (m2)

12

Maximální délka polen (cm)

Nerelevantní

Výměník

Nerelevantní

Průměr kouřovodu (mm)

Nerelevantní

Hlavní klady a zápory

Předností těchto elektrických krbových kamen je jejich moderní design, dálkové ovládání, realistický vzhled hoření, snadná manipulace i instalace. Nevýhodou je pak hlučný chod, který může být po nějaké době nepříjemný. Výkon kamen patří spíše k průměru, nevytopí tak větší místnosti.

Porovnání s alternativami

Hledáte-li vzhledově podobný krb, který ovšem vytopí větší prostory, doporučujeme elektrický nástěnný krb M.A.T Venezia. Jeho výkon na nejvyšší stupeň ohřevu je 2 000 W, tudíž vytopí i větší místnosti. Zároveň umožňuje nastavit jas plamene a dokonce si jej můžete nastavit i bez funkce topení.

Závěr

G21 Fire Lofty je moderní nástěnný krb vhodný pro všechny, kteří hledají doplňkový zdroj tepla a zároveň chtějí, aby krb vypadal stylově. S 1,5 kW vytopí menší místnosti do 24 m². Nastavit na něm lze 3 režimy, ale i intenzitu osvětlení. Má také ochranu proti přehřátí, nemusíte se tak bát, že by došlo k nehodě. Se svými 7 kg jej snadno umístíte na zeď. Pokud hledáte model s vyšším výkonem, doporučujeme nástěnný krb M.A.T Venezia.

4 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: G21 Fire Lofty
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza se již pár let věnuje psaní a zjišťování informací o domácnosti a elektronice. Díky tomu nasbírala zkušenosti v mnoha oblastech, nejblíže však má k tématům, jako je fitness, outdoor či zdraví a krása, které jsou zároveň jejím koníčkem. Kromě toho ráda cestuje a fotky z cest pak sdílí na svých sociálních sítích.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze G21 Fire Lofty

G21 Fire Lofty

4 700 Kč Orientační cena