Menu

Recenze a srovnání Ardes 350

Pro nenáročné v kategorii Elektrická krbová kamna

Klady

  • Nízká cena
  • Malé rozměry
  • Nízká hmotnost
  • Nastavení bez ohřevu či s ohřevem

Zápory

  • Nízký výkon
  • Pouze pro lokální vytápění
  • Podprůměrné parametry
2 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Elektrická krbová kamna Ardes 350 od italské společnosti Ardes mají sice průměrný výkon mezi elektrickými kamny, na druhou stranu je ale pořídíte už za necelé dva tisíce korun.

Cena těchto krbových kamen je velmi příznivá už v kategorii elektrických přístrojů, ve srovnání s kamny na dřevo a dřevěné brikety jsou pak výrazně levnější. Je však nutné počítat s tím, že provoz elektrických kamen je nákladnější než u plynových či na dřevo.

Při koupi elektrických krbových kamen je dobré mít na paměti, že se svým výkonem příliš nedají srovnat s kamny na dřevo či dřevěné brikety. Výhodou je naopak čistá obsluha a vyšší bezpečnost.

Kamna Ardes 350 se dají využít spíš jako vedlejší zdroj tepla. Výkon, který je regulovatelný a má dva stupně, je maximálně patnáct set kilowattů za hodinu, takže se hodí do nízkoenergetických a kvalitně odizolovaných malých bytů nebo na vytopení menší místnosti ve starším domě. Prostor však oproti jiným zdrojům tepla zvládnou vytopit velmi rychle.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Ardes

Výkon (kW/hod)

1,5

Typ paliva

Elektřina

Hmotnost (kg)

8,4

Účinnost (%)

Nerelevantní

Výška (cm)

50

Šířka (cm)

43

Hloubka (cm)

24

Barva

Černá

Vytápěná plocha v nízkoenergetických prostorech se stropem 2,5 metru (m2)

24

Vytápěná plocha ve starších nezateplených budovách se stropem 2,5 metru (m2)

12

Maximální délka polen (cm)

Nerelevantní

Výměník

Nerelevantní

Průměr kouřovodu (mm)

Nerelevantní

Design a funkce

Dostupná je pouze černá varianta. Dobře působí věrné napodobení ohně. Existuje možnost dvou módů provozu – s efektem imitace plamene bez ohřevu nebo s ohřevem.

Kamna se snadno připojí do klasické zásuvky a jsou lehce přenosná díky madlu a také kvůli tomu, že je jejich hmotnost nepřesahuje ani devět kilogramů. Díky malým rozměrům (50 x 43 x 24 centimetrů) si můžete být jistí, že kamna Ardes 350 lze umístit prakticky kamkoliv a vždy pohodlně zapadnou do interiéru.

Závěr

Kamna Ardes 350 jsou levnou a přesto celkem výkonnou variantou mezi elektrickými krbovými kamny. Za cenu pod dva tisíce korun zvládne přístroj předat do okolí patnáct set kilowattů za hodinu. Dávejte však pozor, tyto hodnoty vůbec nedosahují k průměrným krbovým kamnům na dřevo a dřevěné brikety. Ta jsou sice výkonnější, ale také o dost víc zatíží peněženku v pořizovací ceně.

Výrobek je vhodný jako doplňkový zdroj tepla v malých místnostech v málo odizolovaných budovách, případně vyhřeje dobře zateplený malý byt.

Výhodné jsou malé rozměry a nízká váha. Kamna se dají položit prakticky kamkoliv bez jakýchkoliv stavebních úprav a příprav. Zajímavá je věrná imitace hořících polen a rozžhavených uhlíků.

Jestliže trváte na topení elektrickými kamny, ale zároveň lpíte na vyšší kvalitě, za níž neváháte zaplatit víc peněz, podívejte se na kamna Port Blockhouse z dílny německé společnosti Klarstein, jenž nabízí výkon až dva kilowatty za hodinu. V podobné cenové kategorii jako Ardes 350 se pohybuje i výkonnější model stejné italské značky Ardes 353.

2 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Ardes 350
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorkou, která ráda zkoumá nejrůznější témata do hloubky. S nasbíranými zkušenostmi vám pak poskytne dostatek informací o konkrétním tématu. V oblasti elektrických krbových kamen vám poradí, jaký je ideální výkon, jaké jsou náklady na topení, v jaké cenové kategorii se pohybují a jaké funkce mohou mít. Kromě elektrických kamen se také věnuje sekcím, jako jsou krbová kamna na dřevo či plynová kamna.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den,
mohu krb položit na nábytek, aby byl vidět oheň, je velmi nízký.
Děkuji

Jana Dohnalová

Dobrý den. Určitě bychom doporučovali umístit kamna spíše na zem, případně tak, aby v okolí nebyl žádný nehořlavý materiál.

Daniel Černý, redaktor

Uvádíte, že maxim. výkon je 1500 W a mě zajímá, kolik wattů má nižší výkon. Děkuji, Hovorková

Milena Hovorková

Dobrý den, nižší výkon je podle specifikace výrobce 800 W.

Daniel Černý, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Ardes 350

Ardes 350

2 500 Kč Orientační cena