Recenze a porovnání Ardes 350 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Ardes 350

Klady a zápory

Klady

  • Nízká cena
  • Malé rozměry
  • Nízká hmotnost

Zápory

  • Nízký výkon
  • Pouze pro lokální vytápění
  • Podprůměrné parametry
2 800 Kč Orientační cena

Základní parametry

Elektrická krbová kamna Ardes 350 od italské společnosti Ardes mají sice průměrný výkon mezi elektrickými kamny, na druhou stranu je ale pořídíte už za necelé dva tisíce korun.

Cena těchto krbových kamen je velmi příznivá už v kategorii elektrických přístrojů, ve srovnání s kamny na dřevo a dřevěné brikety jsou pak výrazně levnější. Je však nutné počítat s tím, že provoz elektrických kamen je nákladnější než u plynových či na dřevo.

Při koupi elektrických krbových kamen je dobré mít na paměti, že se svým výkonem příliš nedají srovnat s kamny na dřevo či dřevěné brikety. Výhodou je naopak čistá obsluha a vyšší bezpečnost.

Kamna Ardes 350 se dají využít spíš jako vedlejší zdroj tepla. Výkon, který je regulovatelný a má dva stupně, je maximálně patnáct set kilowattů za hodinu, takže se hodí do nízkoenergetických a kvalitně odizolovaných malých bytů nebo na vytopení menší místnosti ve starším domě. Prostor však oproti jiným zdrojům tepla zvládnou vytopit velmi rychle.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Ardes

Výkon (kW/hod)

1,5

Typ paliva

Elektřina

Hmotnost (kg)

8,4

Účinnost (%)

Nerelevantní

Výška (cm)

50

Šířka (cm)

43

Hloubka (cm)

24

Barva

Černá

Vytápěná plocha v nízkoenergetických prostorech se stropem 2,5 metru (m2)

24

Vytápěná plocha ve starších nezateplených budovách se stropem 2,5 metru (m2)

12

Maximální délka polen (cm)

Nerelevantní

Výměník

Nerelevantní

Průměr kouřovodu (mm)

Nerelevantní

Design a funkce

Dostupná je pouze černá varianta. Dobře působí věrné napodobení ohně. Existuje možnost dvou módů provozu – s efektem imitace plamene bez ohřevu nebo s ohřevem.

Kamna se snadno připojí do klasické zásuvky a jsou lehce přenosná díky madlu a také kvůli tomu, že je jejich hmotnost nepřesahuje ani devět kilogramů. Díky malým rozměrům (50 x 43 x 24 centimetrů) si můžete být jistí, že kamna Ardes 350 lze umístit prakticky kamkoliv a vždy pohodlně zapadnou do interiéru.

Závěr

Kamna Ardes 350 jsou levnou a přesto celkem výkonnou variantou mezi elektrickými krbovými kamny. Za cenu pod dva tisíce korun zvládne přístroj předat do okolí patnáct set kilowattů za hodinu. Dávejte však pozor, tyto hodnoty vůbec nedosahují k průměrným krbovým kamnům na dřevo a dřevěné brikety. Ta jsou sice výkonnější, ale také o dost víc zatíží peněženku v pořizovací ceně.

Výrobek je vhodný jako doplňkový zdroj tepla v malých místnostech v málo odizolovaných budovách, případně vyhřeje dobře zateplený malý byt.

Výhodné jsou malé rozměry a nízká váha. Kamna se dají položit prakticky kamkoliv bez jakýchkoliv stavebních úprav a příprav. Zajímavá je věrná imitace hořících polen a rozžhavených uhlíků.

Jestliže trváte na topení elektrickými kamny, ale zároveň lpíte na vyšší kvalitě, za níž neváháte zaplatit víc peněz, podívejte se na kamna Port Blockhouse z dílny německé společnosti Klarstein, jenž nabízí výkon až dva kilowatty za hodinu. V podobné cenové kategorii jako Ardes 350 se pohybuje i výkonnější model stejné italské značky Ardes 353.

2 800 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Ardes 350
Jakub Gulec má v našem týmu v péči zejména technická témata. Díky studiu stavebního inženýrství a svým kořenům na vesnici problematice elektrických kamen dobře rozumí. Vysvětlí vám například, proč jsou elektrická kamna vhodná spíše k příležitostnému či doplňkovému vytápění než jako hlavní zdroj tepla. Na jeho recenze narazíte také u akumulátorových vrtaček, televizí či mobilních telefonů.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den,
mohu krb položit na nábytek, aby byl vidět oheň, je velmi nízký.
Děkuji

Jana Dohnalová

Dobrý den. Určitě bychom doporučovali umístit kamna spíše na zem, případně tak, aby v okolí nebyl žádný nehořlavý materiál.

Daniel Černý, redaktor

Uvádíte, že maxim. výkon je 1500 W a mě zajímá, kolik wattů má nižší výkon. Děkuji, Hovorková

Milena Hovorková

Dobrý den, nižší výkon je podle specifikace výrobce 800 W.

Daniel Černý, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Ardes 350

Ardes 350

2 800 Kč Orientační cena