Recenze a srovnání Ardes 350

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Elektrická krbová kamna

Klady:

Nízká cena

Malé rozměry

Zápory:

Nízký výkon

1 500 Kč
orientační cena

Základní parametry

Elektrická krbová kamna Ardes 350 od italské společnosti Ardes mají sice průměrný výkon mezi elektrickými kamny, na druhou stranu je ale pořídíte už za necelé dva tisíce korun.

Cena těchto krbových kamen je velmi příznivá už v kategorii elektrických přístrojů, ve srovnání s kamny na dřevo a dřevěné brikety jsou pak výrazně levnější. Je však nutné počítat s tím, že provoz elektrických kamen je nákladnější než u plynových či na dřevo.

Při koupi elektrických krbových kamen je dobré mít na paměti, že se svým výkonem příliš nedají srovnat s kamny na dřevo či dřevěné brikety. Výhodou je naopak čistá obsluha a vyšší bezpečnost.

Kamna Ardes 350 se dají využít spíš jako vedlejší zdroj tepla. Výkon, který je regulovatelný a má dva stupně, je maximálně patnáct set kilowattů za hodinu, takže se hodí do nízkoenergetických a kvalitně odizolovaných malých bytů nebo na vytopení menší místnosti ve starším domě. Prostor však oproti jiným zdrojům tepla zvládnou vytopit velmi rychle.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Ardes
Výkon (kW/hod)  1,5
Typ paliva  Elektřina
Hmotnost (kg)  8,4
Materiál  Neuvedeno
Výška (cm) 50
Šířka (cm) 43
Hloubka (cm) 24
Barva Černá
Vytápěná plocha v nízkoenergetických prostorech se stropem 2,5 metru (m2)   24
Vytápěná plocha ve starších nezateplených budovách se stropem 2,5 metru (m2)  12
Výměník  Ne

Design a funkce

Dostupná je pouze černá varianta. Dobře působí věrné napodobení ohně. Existuje možnost dvou módů provozu – s efektem imitace plamene bez ohřevu nebo s ohřevem.

Kamna se snadno připojí do klasické zásuvky a jsou lehce přenosná díky madlu a také kvůli tomu, že je jejich hmotnost nepřesahuje ani devět kilogramů. Díky malým rozměrům (50 x 43 x 24 centimetrů) si můžete být jistí, že kamna Ardes 350 lze umístit prakticky kamkoliv a vždy pohodlně zapadnou do interiéru.

Závěr

Kamna Ardes 350 jsou levnou a přesto celkem výkonnou variantou mezi elektrickými krbovými kamny. Za cenu pod dva tisíce korun zvládne přístroj předat do okolí patnáct set kilowattů za hodinu. Dávejte však pozor, tyto hodnoty vůbec nedosahují k průměrným krbovým kamnům na dřevo a dřevěné brikety. Ta jsou sice výkonnější, ale také o dost víc zatíží peněženku v pořizovací ceně.

Výrobek je vhodný jako doplňkový zdroj tepla v malých místnostech v málo odizolovaných budovách, případně vyhřeje dobře zateplený malý byt.

Výhodné jsou malé rozměry a nízká váha. Kamna se dají položit prakticky kamkoliv bez jakýchkoliv stavebních úprav a příprav. Zajímavá je věrná imitace hořících polen a rozžhavených uhlíků.

Jestliže trváte na topení elektrickými kamny, ale zároveň lpíte na vyšší kvalitě, za níž neváháte zaplatit víc peněz, podívejte se na kamna Port Blockhouse z dílny německé společnosti Klarstein, jenž nabízí výkon až dva kilowatty za hodinu. V podobné cenové kategorii jako Ardes 350 se pohybuje i výkonnější model stejné italské značky Ardes 353.

Další recenze

Kompletní porovnání