Menu

Gallet FMOM 205B – Recenze, testy a srovnání

Dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Monofunkční mikrovlnky

Klady

  • Nízká pořizovací cena
  • Nízká hmotnost
  • Jednoduché ovládání
  • 6 úrovní výkonu

Zápory

  • Nižší výkon
  • Menší objem
  • Vyšší hlučnost
1 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Mikrovlnná trouba Gallet FMOM 205B cílí zejména na nenáročné uživatele, kteří namísto velkého užitného objemu a moderního zpracování ocení příznivou pořizovací cenu. Jedná se o základní model s poměrně malým objemem, který postačí k občasnému používání, do méně početných domácností nebo třeba pro jednotlivce.

Průměr otočného talíře si zde zachovává standardních 24,5 cm, do mikrovlnky byste tudíž měli pohodlně vložit klasický talíř s naservírovaným jídlem. Výkon 700 W a příkon 1 100 W dohromady představují poměrně nízkou energetickou účinnost – mikrovlnka je stále dostatečně výkonná na to, aby ohřála jídlo, ovšem bude jí to trvat o něco déle než výkonnějším modelům. V našem srovnání patří mikrovlnka Gallet k těm menším, s čímž se pojí také nízký objem. Skrze menší velikost však dobře poslouží v menší kuchyni, v garsonce, na studentské koleji, chatě a všude tam, kde není příliš moc místa na lince.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Gallet

Způsob umístění

Volně stojící

Objem (l)

20

Průměr talíře (cm)

24,5

Otevírání dvířek

Na stranu (doleva)

Mikrovlnný výkon (W)

700

Příkon (W)

1 100

Ovládání

Otočné ovladače

Šířka (cm)

44,5

Výška (cm)

24,5

Hloubka (cm)

33,5

Hmotnost (kg)

10,4

Barva

Černá

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze (březen 2023) sklízí mikrovlnná trouba celkově 83% průměr uživatelských hodnocení na portále heureka.cz, což svědčí o poměrně dobré spokojenosti. Uživatelé oceňují intuitivní a jednoduché ovládání a atraktivní design. Několik negativních komentářů se sice najde, ale jedná se o relevantní nedostatky s ohledem na nízkou cenovou kategorii – jako je například vyšší hlučnost.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

V našem srovnání tato mikrovlnná trouba vyniká svou nízkou pořizovací cenou, čímž potěší především nenáročné uživatele a všechny, kteří jsou při nákupu omezení výškou finančního rozpočtu. Ve své cenové kategorii mikrovlnka vyniká atypickým černým designem, jelikož u levnějších modelů se očekává obvykle bílé provedení. Černá barva dodává spotřebiči šmrnc a lépe tak zapadne do modernější kuchyně. Je třeba však počítat s nízkým objemem a jen základními funkcemi. Moderní bezpečnostní funkce, hodiny ani displej zde nečekejte.

Parametr Tento produkt
Gril

Ne

Crisp

Ne

Rozmrazování

Ano

Horkovzduch

Ne

Parní vaření

Ne

Displej

Ne

Hodiny

Ne

Dětský zámek

Ne

Zvuková signalizace

Ano

Porovnání s alternativami

Jestliže chcete tuto mikrovlnnou troubu Gallet porovnat s alternativami, pak si prohlédněte také ECG MTM 1771 WE. Je o pár set korun dražší a dostupná jen v bílé barvě. Má ještě o něco menší objem, a to jen 17 litrů, na druhou stranu se ale pyšní nižší hlučností a nižší hmotností, což vám usnadní počáteční manipulaci a umísťování spotřebiče na lince.

Závěrečné shrnutí

Mikrovlnná trouba Gallet FMOM 205B se jakožto cenově dostupný model hodí zejména pro nenáročné uživatele, kteří oželí moderní funkce a velký objem. Tato mikrovlnka je totiž poměrně kompaktní a s ohledem na ostatní produkty ve srovnání patří k nejmenším. Dobře tak zapadne v málo početné domácnosti nebo u jednotlivců, neztratí se ale ani na chatě nebo na studentské koleji. Potěší vás neotřelý černý vzhled, který je v této cenové relaci spíše méně obvyklý.

1 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Gallet FMOM 205B | Hodnocení: Dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má coby redaktorka bohaté zkušenosti se srovnáváním produktů do domácnosti a v ověřování jejich parametrů je jako doma. Zaměřila se i na mikrovlnné trouby a díky tomu, že si v této oblasti udržuje neustálý přehled, dokáže porovnat hodnoty s průměrem i aktuálními trendy na trhu a poradí, které modely stojí za zvážení a investici. Kromě mikrovlnek má Iva na starost i témata z oblasti sportu a péče o zdraví.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Gallet FMOM 205B

Gallet FMOM 205B

1 500 Kč Orientační cena