Recenze a porovnání Domo DO2925 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Domo DO2925

Velmi dobré Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Originální vzhled
  • Dobrý mikrovlnný výkon
  • Velký objem

Zápory

  • Vyšší cena
  • Chybí pokročilé funkce
  • Vyšší hmotnost
3 700 Kč Orientační cena

Základní parametry

Mikrovlnná trouba Domo DO2925 nás upoutala originálním vzhledem, kopírujícím retro spotřebiče, a dobrým parametrem výkonu. Mezi monofunkčními modely dosahuje její mikrovlnný výkon nadstandardní hodnoty 900 W, což dává dobrý důvod k předpokladu, že ohřívání bude rychlé a efektivní. Jako nadprůměrný vidíme také objem 25 l a průměr talíře 27 cm, to činí troubu vhodnou i do rodin o větším počtu členů. Zároveň je však třeba počítat s vyšší hmotností, ta sahá až k 14 kg. Pokud však troubu neplánujete často přesouvat, trápit vás to nejspíš nebude.

Monofunkční mikrovlnky obvykle charakterizuje jednoduché ovládání pomocí otočných knoflíků – a model Domo nepředstavuje žádnou výjimku. Dva knoflíky standardně slouží k nastavení času a výkonu, přičemž k dispozici máte 6 výkonových stupňů, včetně rozmrazování, a čas můžete nastavit maximálně na 30 minut.


Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Domo

Způsob umístění

Volně stojící

Objem (l)

25

Průměr talíře (cm)

27

Otevírání dvířek

Na stranu (doleva)

Mikrovlnný výkon (W)

900

Ovládání

Otočné ovladače

Šířka (cm)

48,3

Výška (cm)

27,7

Hloubka (cm)

37,8

Hmotnost (kg)

13,65

Barva

Červená

Vybavení a funkce

Mikrovlnka patří mezi monofunkční přístroje, což znamená, že bude skutečně sloužit pouze pro ohřívání a rozmrazování pokrmů. Nejedná se o nic neobvyklého, pokud by vás však zajímala možnost grilování, rozpékání pečiva nebo vaření v páře, budete se muset poohlédnout v kategorii multifunkčních produktů.

Výrobce mikrovlnku nevybavil žádnými zvláštnostmi ani z hlediska doplňkových funkcí. Konec procesu je oznamován pomocí akustického signálu, to je však na trhu standardem. Modernější mikrovlnky bývají vybaveny displejem s hodinami nebo odpočítávačem času do konce programu, toho se však u tohoto spotřebiče nedočkáte. A chybí mu i dětský zámek zabraňující spuštění či otevření dětmi. Ten je však obvyklejší spíš mezi multifunkčními modely.


Parametr Tento produkt
Gril

Ne

Crisp

Ne

Rozmrazování

Ano

Horkovzduch

Ne

Parní vaření

Ne

Displej

Ne

Hodiny

Ne

Dětský zámek

Ne

Zvuková signalizace

Ano

Hodnocení ostatních uživatelů

Současní majitelé mikrovlnky jsou s produktem obecně spokojení, nejčastěji jejich pochvaly míří k designovému retro provedení a k velkému objemu i výkonu. Záporných reakcí se dočkalo větrání umístěné na vrchní straně, které nemusí vyhovovat každému.

Hlavní výhody a nevýhody

Jako hlavní výhodu mikrovlnky vidíme originální vzhled, který zapadne zejména do kuchyní laděných v retro stylu. Dále kladně hodnotíme velký objem a nadstandardní výkon, který dává tušit, že hezký vzhled není jedinou kartou, na kterou výrobce vsadil. Záporů mikrovlnka mnoho nemá, chybějící funkce nemusí postrádat každý a ti, kteří o ně nestojí, naopak ocení jednoduché ovládání. Zmíníme však cenu, která je ve srovnání s podobně funkčně (ne)vybavenými modely přece jen o něco vyšší.

Závěr

Mikrovlnná trouba Domo DO2925 v červené barvě představuje zajímavou variantu pro nadšence do retro designu. Výrobce však neopomenul ani další důležité vlastnosti, a trouba tak dostala do vínku i nadstandardní mikrovlnný výkon a velký objem. Těmto třem charakteristikám se také dostalo nejvíce chvály od současných uživatelů. Mikrovlnka patří mezi monofunkční a žádné funkce mimo ohřev a rozmrazování tedy od ní čekat nemůžete. Hůře je vybavena také v oblasti ovládání, které nedoplňuje displej ani dětský zámek. Pokud však naopak hledáte troubu jednoduchou na ovládání, tento model vás nezklame.

Pokud vám chybějící funkce nevadí, ale cena je na vás příliš vysoká, doporučíme k pročtení také recenzi trouby Mora MT 121 S.

3 700 Kč Orientační cena
Autor: Iva Koňaříková | Datum: | Produkt: Domo DO2925 | Hodnocení: Velmi dobré
Iva Koňaříková má coby redaktorka bohaté zkušenosti se srovnáváním produktů do domácnosti a v ověřování jejich parametrů je jako doma. Zaměřila se i na mikrovlnné trouby a díky tomu, že si v této oblasti udržuje neustálý přehled, dokáže porovnat hodnoty s průměrem i aktuálními trendy na trhu a poradí, které modely stojí za zvážení a investici. Kromě mikrovlnek má Iva na starost i témata z oblasti sportu a péče o zdraví.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Domo DO2925

Domo DO2925

3 700 Kč Orientační cena