Recenze a porovnání Mora MT 121 S | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Mora MT 121 S

Velmi dobré Celkové hodnocení

Do malé kuchyně v kategorii Monofunkční mikrovlnky

Klady

  • Moderní design
  • Nízká cena
  • Nízká hmotnost

Zápory

  • Nižší výkon
  • Menší objem
  • Nemá dětský zámek
2 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

K volně stojícím patří vedle mnoha jiných modelů mikrovlnných trub v našem srovnání i Mora MT 121 S. Přesto, že má hraniční objem 20 litrů – méně bychom určitě nedoporučovali pro častější používání a do větších rodin, průměr vnitřního talíře je dostačující a má 25,5 cm.

S výkonem 700 W můžete očekávat průměrnou sílu, která sice jídlo ohřeje, nemůžete ale čekat velkou rychlost. Příkon udává spotřebu elektrické energie, 1 260 W je více méně průměr, spotřebič by tedy neměl být velký žrout energií, ale ani s ním moc neušetříte. Rozdíl mezi příkonem a výkonem značí nižší účinnost – mikrovlnka samozřejmě zvládne ohřát jídlo, nebude to závratně rychle a bude potřebovat o něco více energie.

Co se týče velikosti, vzhledem k objemu lze očekávat menší spotřebič. Mora MT 121 S má na šířku 43,9 cm, na výšku 25,7 cm a do hloubky 33,5 cm. Všechny hodnoty jsou, jak můžete vidět v tabulce, podprůměrné, což samo o sobě dává najevo, že bude tato mikrovlnka menší.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Mora

Způsob umístění

Volně stojící

Objem (l)

20

Průměr talíře (cm)

25,5

Otevírání dvířek

Na stranu (doleva)

Mikrovlnný výkon (W)

700

Příkon (W)

1 260

Ovládání

Otočné ovladače

Šířka (cm)

43,9

Výška (cm)

25,7

Hloubka (cm)

33,5

Hmotnost (kg)

10

Barva

Nerez

Hodnocení funkcí

​Mora MT 121 S je na poli funkcí průměrným spotřebičem, což vzhledem k ceně nepřekvapí. Očekávejte proto standardní zvukovou signalizaci, která upozorní na konec ohřevu jídla, i funkci rozmrazování, se kterou si můžete rozmrazit třeba pečivo.

Nic navíc nečekejte. Mora MT 121 S nedisponuje funkcí gril, crisp (rozpékání do křupava), parní vaření, horkovzduch, nemá displej, hodiny ani dětský zámek. Pokud o tyto možnosti stojíte, rozhodně se poohlédněte spíš po některém z multifunkčních modelů, připravte se však také na vyšší cenovou investici.

Parametr Tento produkt
Gril

Ne

Crisp

Ne

Rozmrazování

Ano

Horkovzduch

Ne

Parní vaření

Ne

Displej

Ne

Hodiny

Ne

Dětský zámek

Ne

Zvuková signalizace

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

U levnějších mikrovlnných trub můžete být zvyklí na bílý vzhled, Mora MT 121 S má ovšem kovový povrch a v kombinaci s černou jde o spotřebič, který zapadne mezi ostatní modernější spotřebiče bez problémů. Tohoto detailu si všímají v recenzích i uživatelé, kteří mají s mikrovlnkou již dlouhodobé, nebo i krátkodobé zkušenosti. Vedle vzhledu chválí i cenu a tomu úměrné funkce. Mikrovlnka je pro uživatele snadno ovladatelná. Co se sem tam objevuje jako negativum je, že kolečko pro ovládání jde otáčet ztuha, to ale zmiňuje jen pár uživatelů.

Naše hodnocení a závěr

Při hledání nové mikrovlnné trouby na chatu, na studentskou kolej, do malé kuchyně nebo pro starší lidi určitě vezměte model Mora MT 121 S v potaz. Neoplývá sice mnoha funkcemi, je ale levná, malá a vzhledem velmi přitažlivá. Důležité je, že plní základní funkce – ohřev a rozmrazování. A i když může trvat malinko déle, než se jídlo ohřeje, nakonec je výsledek jistý.

Pokud byste však toužili po více možnostech, určitě se podívejte i jinde v našem výběru. O něco dražší, ale vybavenější je například Beko MGF 20210 X.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Mora MT 121 S | Hodnocení: Velmi dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má coby redaktorka bohaté zkušenosti se srovnáváním produktů do domácnosti a v ověřování jejich parametrů je jako doma. Zaměřila se i na mikrovlnné trouby a díky tomu, že si v této oblasti udržuje neustálý přehled, dokáže porovnat hodnoty s průměrem i aktuálními trendy na trhu a poradí, které modely stojí za zvážení a investici. Kromě mikrovlnek má Iva na starost i témata z oblasti sportu a péče o zdraví.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Mora MT 121 S

Mora MT 121 S

2 000 Kč Orientační cena