Menu

Recenze a srovnání Beko MGF 20210 X

Dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Multifunkční mikrovlnky

Klady

  • Nízká cena
  • Nízká hmotnost
  • Menší rozměry
  • Atraktivní design

Zápory

  • Malý objem
  • Malý průměr otočného talíře
  • Slabší výkon
2 900 Kč Orientační cena

Základní parametry

Mikrovlnka Beko MGF 20210 X je základním, ale levným modelem v kategorii multifunkčních mikrovlnných trub. Základním proto, že i přes zařazení do této kategorie nabízí pouze tři funkce – ohřev, rozmrazování a grilování – a také proto, že rozměrově jde o menší model. Objem je pouze 20 litrů a průměr vnitřního otočného talíře pouze 25,5 cm. Obě tyto hodnoty byly v době napsání této recenze (květen 2019) ve srovnání s dalšími produkty v našem výběru výrazně podprůměrné. Hledáte-li ale jednoduchý spotřebič, který umí právě grilovat a zároveň nezabere v kuchyni mnoho místa, je tento model v podstatě ideální.

Trouba dokáže pracovat o výkonu 800 W, v případě grilu 1000 W, což jsou dostačující, ale nijak závratné hodnoty. S nižšími hodnotami výkonu jde ale ruku v ruce také nižší hodnota příkonu, díky níž bude malá i spotřeba elektřiny.


Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Beko

Způsob umístění

Volně stojící

Objem (l)

20

Průměr talíře (cm)

25,5

Otevírání dvířek

Na stranu (doleva)

Mikrovlnný výkon (W)

800

Maximální výkon (W)

1 000

Příkon (W)

1 270

Ovládání

Manuálně tlačítky, otočný ovladač

Šířka (cm)

43,9

Výška (cm)

25,8

Hloubka (cm)

34

Hmotnost (kg)

11,6

Barva

Nerez

Vybavení a funkce

Jak již bylo řečeno v úvodním odstavci, z nabídek multifunkčních trub si Beko poradí pouze s grilováním. Výkon v tomto případě budete moci nastavit na 2 předvolené stupně, výkon v případě klasického ohřevu má škálu pětistupňovou. V nabídce je také funkce rychlého ohřevu. A zajímavým bonusem je, že i tato zdánlivě jednoduchá trouba dokáže pracovat s hmotností potravin. Stačí, abyste nastavili hmotnost vkládané potraviny a mikrovlnka automaticky doplní čas nutný k jejímu rozmrazení.

Parametr Tento produkt
Gril

Ano

Crisp

Ne

Rozmrazování

Ano

Horkovzduch

Ne

Parní vaření

Ne

Displej

Ano

Hodiny

Ano

Dětský zámek

Ano

Zvuková signalizace

Ano

Závěr

Mikrovlnná trouba Beko MFG 20210 X se bude hodit především do menších kuchyní. Má menší rozměry a to jak vnější, tak vnitřní, tudíž nepočítejte s žádným velkým objemem. Potraviny dokáže ohřát, rozmrazit a grilovat. Při ohřevu pracuje s výkonem 800 W, při grilování pak dosahuje na 1000 W. Ovládá se manuálně tlačítky.

Pokud hledáte opravdu multifunkční troubu a pouze funkce grilu vám je málo, podívejte se v našem výběru na další varianty – například Whirlpool MCP 349 BL nebo dokonce TOP produkt v kategorii Samsung MC32K7055CT.

2 900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Beko MGF 20210 X | Hodnocení: Dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má coby redaktorka bohaté zkušenosti se srovnáváním produktů do domácnosti a v ověřování jejich parametrů je jako doma. Zaměřila se i na mikrovlnné trouby a díky tomu, že si v této oblasti udržuje neustálý přehled, dokáže porovnat hodnoty s průměrem i aktuálními trendy na trhu a poradí, které modely stojí za zvážení a investici. Kromě mikrovlnek má Iva na starost i témata z oblasti sportu a péče o zdraví.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Beko MGF 20210 X

Beko MGF 20210 X

2 900 Kč Orientační cena