Menu

Recenze a srovnání Whirlpool MWF 420 BL

Doporučujeme Při nákupu v kategorii monofunkčních mikrovlnek

Datum doporučení: Leden 2019

  • Větší prostor díky absenci talíře
  • Více způsobů ovládání
  • Kvalitní zpracování
  • Vyšší cena
  • Nadstandardní rozměry
  • Vyšší hmotnost
4 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Opravdu výkonný kousek mezi monofunkčními volně stojícími mikrovlnkami, to je model MWF 420 BL od firmy Whirlpool. Objem mikrovlnky je 25 l, tato už poměrně velká hodnota v rámci kategorie je navíc umocněná i tím, že vám žádný prostor nezabere otočný talíř. Trouba totiž žádný nevyužívá. Výrobce deklaruje mikrovlnný výkon okolo 800 W, při poměrně nízkém příkonu 1100 W. To jednoduše znamená, že jde o energeticky velmi účinný produkt. Konkurenční modely na stejný výkon spotřebují víc elektrické energie.

U této mikrovlnky v moderním černém provedení se dočkáte tří způsobů ovládání, a to manuálního s tlačítky, dotykového a navíc je zde i otočný ovladač. Při rozmýšlení umístění v kuchyni ale počítejte s poměrně velkými rozměry. Šířka je téměř půl metru, výška 32,3 cm a hloubka 42,6 cm, což jsou údaje srovnatelné s vyspělejšími multifunkčními modely.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Whirlpool
Způsob umístění Volně stojící
Objem (l) 25
Otevírání dvířek Na stranu (doleva)
Mikrovlnný výkon (W) 800
Příkon (W) 1 100
Ovládání Manuálně tlačítky, dotykové, otočný ovladač
Šířka (cm) 49
Výška (cm) 32,3
Hloubka (cm) 42,6
Hmotnost (kg) 15
Barva Černá

Vybavení a funkce

Jak už je napsáno v úvodu recenze, model Whirlpool MWF 420 BL spadá do kategorie monofunkčních mikrovlnných trub, proto u něj můžete počítat pouze s rozmrazováním a klasickým ohřevem potravin. Na druhou stranu mu ale nechybí displej s hodinami, zámek pro ochranu před zvídavými dětmi a také zvuková signalizace oznamující konec přípravy pokrmu. Jde o poměrně časté funkce, ale ne vždy jsou k dispozici.

Parametr Tento produkt
Gril Ne
Crisp Ne
Rozmrazování Ano
Horkovzduch Ne
Parní vaření Ne
Displej Ano
Hodiny Ano
Dětský zámek Ano
Zvuková signalizace Ano

Závěr

Jestliže hledáte velmi kvalitní přístroj v kategorii základních monofunkčních mikrovlnek, Whirlpool MWF 420 BL vám můžeme doporučit. Jde o model bez otočného talíře, což rozšiřuje 25l užitný prostor. Tato mikrovlnka disponuje dobrou energetickou účinností, při příkonu 1100 W dokáže vyprodukovat mikrovlnný výkon 800 W. Pokud jste fanoušky černého designu a hodí se vám do domácnosti, určitě neváhejte. Dejte si ale pozor na velikost přístroje. Rozměry jsou v rámci dané kategorie nadstandardní. U monofunkčních mikrovlnek se dá využít pouze ohřev jídla a rozmrazování, mikrovlnka Whirlpool navíc nabízí ještě funkce dětského zámku, zvukového signálu a nechybí ani displej s hodinami.

Pokud hledáte mikrovlnku, která kromě základních funkcí zvládne například grilování, crisp nebo třeba horkovzduch, přečtěte si recenzi na Samsung MC32K7055CT.

4 500 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Whirlpool MWF 420 BL

Whirlpool MWF 420 BL

4 500 Kč Orientační cena