Recenze a srovnání Whirlpool MWF 420 BL

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Monofunkční mikrovlnky

Datum doporučení: Leden 2019

Klady:

Větší prostor díky absenci talíře

Zápory:

Nadstandardní rozměry

4 500 Kč
orientační cena

Základní parametry

Opravdu výkonný kousek mezi monofunkčními volně stojícími mikrovlnkami, to je model MWF 420 BL od firmy Whirlpool. Objem mikrovlnky je 25 l, tato už poměrně velká hodnota v rámci kategorie je navíc umocněná i tím, že vám žádný prostor nezabere otočný talíř. Trouba totiž žádný nevyužívá. Výrobce deklaruje mikrovlnný výkon okolo 800 W, při poměrně nízkém příkonu 1100 W. To jednoduše znamená, že jde o energeticky velmi účinný produkt. Konkurenční modely na stejný výkon spotřebují víc elektrické energie.

U této mikrovlnky v moderním černém provedení se dočkáte tří způsobů ovládání, a to manuálního s tlačítky, dotykového a navíc je zde i otočný ovladač. Při rozmýšlení umístění v kuchyni ale počítejte s poměrně velkými rozměry. Šířka je téměř půl metru, výška 32,3 cm a hloubka 42,6 cm, což jsou údaje srovnatelné s vyspělejšími multifunkčními modely. 

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Whirlpool
Způsob umístění  Volně stojící
Objem (l)  25
Průměr talíře (cm)  Neuvedeno
Otevírání dvířek  na stranu (doleva)
Mikrovlnný výkon (W)  800
Maximální výkon (W)  Neuvedeno
Příkon (W)  1 100
Ovládání  manuálně tlačítky, dotykové, otočný ovladač
Šířka (cm) 49
Výška (cm) 32,3
Hloubka (cm) 42,6
Hmotnost (kg)  15
Barva černá

Vybavení a funkce

Jak už je napsáno v úvodu recenze, model Whirlpool MWF 420 BL spadá do kategorie monofunkčních mikrovlnných trub, proto u něj můžete počítat pouze s rozmrazováním a klasickým ohřevem potravin. Na druhou stranu mu ale nechybí displej s hodinami, zámek pro ochranu před zvídavými dětmi a také zvuková signalizace oznamující konec přípravy pokrmu. Jde o poměrně časté funkce, ale ne vždy jsou k dispozici.

Parametr Tento produkt
Gril  NE
Crisp  NE
Rozmrazování  ANO
Horkovzduch  NE
Parní vaření  NE
Displej  ANO
Hodiny  ANO
Dětský zámek  ANO
Zvuková signalizace  ANO

Závěr

Jestliže hledáte velmi kvalitní přístroj v kategorii základních monofunkčních mikrovlnek, Whirlpool MWF 420 BL vám můžeme doporučit. Jde o model bez otočného talíře, což rozšiřuje 25l užitný prostor. Tato mikrovlnka disponuje dobrou energetickou účinností, při příkonu 1100 W dokáže vyprodukovat mikrovlnný výkon 800 W. Pokud jste fanoušky černého designu a hodí se vám do domácnosti, určitě neváhejte. Dejte si ale pozor na velikost přístroje. Rozměry jsou v rámci dané kategorie nadstandardní. U monofunkčních mikrovlnek se dá využít pouze ohřev jídla a rozmrazování, mikrovlnka Whirlpool navíc nabízí ještě funkce dětského zámku, zvukového signálu a nechybí ani displej s hodinami.

Pokud hledáte mikrovlnku, která kromě základních funkcí zvládne například grilování, crisp nebo třeba horkovzduch, přečtěte si recenzi na Samsung MC32K7055CT.

Další recenze

Kompletní porovnání