Menu

Recenze a srovnání LG MH6535GIS

Velmi dobré Celkové hodnocení

Jedna z nejprodávanějších v kategorii Multifunkční mikrovlnky

Klady

  • Velký výkon mikrovln
  • Rovnoměrné ohřívání
  • Antibakteriální povrch

Zápory

  • Nemá horkovzduch a crisp
  • Hlasitý zvukový signál
3 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Multifunkční mikrovlnka LG MH6535GIS patří mezi volně stojící modely s mírně nadprůměrným objemem. Vzhledem zapadne do moderní kuchyně, vyrábí se v kombinaci černé barvy a kouřového skla. Cenově ji můžeme řadit spíš k levnějším multifunkčním mikrovlnkám, na druhé straně však postrádá některé oblíbené funkce. Jedním z hlavních přínosů je technologie Smart Inverter, která slibuje precizní regulaci teploty a napomáhá rovnoměrnému ohřívání pokrmů. Výrobce na její fungování nabízí záruku 10 let.

Hodnocení základních parametrů

Mikrovlnná trouba LG poskytne vnitřní objem 25 l. Tato hodnota byla v našem srovnání (v listopadu 2021) lehce nadprůměrná a mikrovlnka by tak měla posloužit i náročnějšímu uživateli. Docela velký je také průměr talíře 29,2 cm. Kladně hodnotíme výkon mikrovln 1000 W, díky kterému na ohřívání pokrmu nebude třeba dlouho čekat. Při tomto procesu má trouba příkon 1150 W, který je poměrně nízký, takže provoz mikrovlnky nebude příliš nákladný. Pokud se ale rozhodnete využít funkce rychlé vaření, výkon se zvedne až na 1200 W. Příkon během této funkce výrobce neudává.

Tento model zaujme moderním vzhledem, který ještě umocňuje dotykový ovládací panel. Ten je mezi mikrovlnkami spíše vzácný, většina disponuje tradičnějšími tlačítky nebo otočnými ovladači. Uvnitř vás čeká antibakteriální povrch Easy Clean, který dle výrobce zabraňuje ulpívání bakterií a dobře se čistí.

Nadprůměrný objem se nijak výrazně nepropsal do rozměrů, mikrovlnku tak můžeme označit za relativně kompaktní. Hmotností dokonce patří k těm nejlehčím. Pokud vás zajímají konkrétní hodnoty, můžete si je prohlédnout v tabulce níže.


Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

LG

Způsob umístění

Volně stojící

Objem (l)

25

Průměr talíře (cm)

29,2

Otevírání dvířek

Na stranu (doleva)

Mikrovlnný výkon (W)

1 000

Maximální výkon (W)

1 200

Ovládání

Dotykové

Šířka (cm)

47,6

Výška (cm)

27,2

Hloubka (cm)

38,9

Hmotnost (kg)

9,9

Barva

Černá + kouřové sklo

Vybavení a funkce

Pokud se zaměříme na funkce a možnosti ohřevu, najdeme zde i několik vzácnějších, na druhou stranu se však bude třeba obejít bez několika relativně běžných. Jako multifunkční model trouba samozřejmě disponuje grilem a funkcí rozmrazování. Chybí jí ale funkce crisp, oblíbená při rozpékání pečiva do křupava, horkovzduch i parní vaření. To je však výsadou dražších modelů.

Z funkcí, které mikrovlnka LG nabízí, je užitečné například již zmiňované rychlé vaření, které díky vyššímu výkonu zkrátí dobu přípravy jídla. Funkce „keep warm“ zase dokáže udržet jídlo teplé, pokud má někdo ze strávníků nečekané zpoždění. A někoho může potěšit i možnost výroby domácích jogurtů nebo funkce simulující práci horkovzdušné fritézy.

Co se ovládání týče, mikrovlnce nechybí displej s hodinami a časovačem. Rodičům malých dětí nabídne také dětský zámek, který zabrání jejímu spuštění zvědavými ratolestmi. Hotové jídlo ohlásí akustický signál, ten je však mezi mikrovlnkami samozřejmostí. Na rozdíl od většiny modelů se zde však nesetkáte s klasickým pípnutím, ale s krátkou melodií.

Parametr Tento produkt
Gril

Ano

Crisp

Ne

Rozmrazování

Ano

Horkovzduch

Ne

Parní vaření

Ne

Displej

Ano

Hodiny

Ano

Dětský zámek

Ano

Zvuková signalizace

Ano

Hodnocení uživatelů

Současní majitelé této mikrovlnky nejčastěji pochvalně zmiňují její design, tichý provoz a nabídku funkcí. Pozitivně vnímají také její výkon a rovnoměrnost ohřevu. Se smíšeným hodnocením byl přijat netypický akustický signál ve formě melodie, někdo ji má za zajímavou či vtipnou, někdo zase za otravnou. Pokud jde o výtky, uživatelé by ocenili podsvícená tlačítka, jinak jsou vesměs s nákupem spokojení.

Hlavní klady a zápory

Jako hlavní benefit mikrovlnky vidíme vysoký výkon mikrovln a rovnoměrný ohřev. Těší nás, že výrobce poskytuje 10letou záruku na technologii Smart Inverter, která k rovnoměrnosti prohřívání přispívá. Dále můžeme zmínit moderní design doplněný dotykovým ovládáním a užitečnou funkcí dětského zámku. A čistotné duše ocení antibakteriální povrch, který se snadno čistí.

Na druhou stranu však troubě musíme přiznat i několik nedostatků. Týkají se zejména chybějících funkcí crisp, horkovzduchu a parního vaření. Někomu se také nemusí líbit melodie po dokončení ohřevu. V obou případech jde však o individuální kritéria, která pro spoustu uživatelů nemusí být vůbec důležitá.

Závěr

LG MH6535GIS nejspíš na první pohled zaujme moderním vzhledem a dotykovým ovládáním. Patří mezi multifunkční mikrovlnky s mírně nadprůměrným objemem i velikostí talíře. Vysoký je také výkon mikrovln, pro funkci rychlého vaření je možné jej ještě o něco zvýšit. Zmínit také můžeme rovnoměrnější ohřev potravin. V kontrastu s vysokým výkonem je však mikrovlnka dle hodnocení uživatelů poměrně tichá.

Pokud hledáte funkce crisp, horkovzduch nebo parní vaření, tento model vám neposlouží. I tak však nabídne celkem širokou nabídku funkcí, gril, program pro pizzu, možnost výroby jogurtů a další. Zajímavostí je melodie namísto obvyklého pípnutí, drobným bonusem potom dětská pojistka.

Pokud potřebujete nějakou mikrovlnnou troubu, která zvládne funkci crisp, doporučujeme vám přečíst recenzi na produkt Whirlpool MCP 349 BL, který zvládne dokonce i parní vaření. Bude však vyžadovat vyšší investici.

3 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: LG MH6535GIS | Hodnocení: Velmi dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má coby redaktorka bohaté zkušenosti se srovnáváním produktů do domácnosti a v ověřování jejich parametrů je jako doma. Zaměřila se i na mikrovlnné trouby a díky tomu, že si v této oblasti udržuje neustálý přehled, dokáže porovnat hodnoty s průměrem i aktuálními trendy na trhu a poradí, které modely stojí za zvážení a investici. Kromě mikrovlnek má Iva na starost i témata z oblasti sportu a péče o zdraví.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze LG MH6535GIS

LG MH6535GIS

3 500 Kč Orientační cena