Menu

Recenze a srovnání Whirlpool MCP 349 BL

Doporučujeme Při nákupu v kategorii multifunkčních mikrovlnek

Datum doporučení: Leden 2019

  • Funkce parního vaření
  • Kvalitní zpracování
  • Snadná údržba dotykového panelu
  • Vyšší cena
  • Malý průměr talíře v rámci kategorie
  • Nižší mikrovlnný výkon
6 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Mezi multifunkčními mikrovlnkami je model firmy Whirlpool s označením MCP 349 BL jedním z nejlepších, pokud se zaměříme na poměr ceny a výkonu. Jedná se, stejně jako v celém našem výběru, o volně stojící mikrovlnnou troubu. Má objem 25 l, což není špatná hodnota i pro početnější rodinu. Bohužel se do ní ale vejde otočný talíř s průměrem pouze 28 cm a to není v kategorii větších multifunkčních mikrovlnek žádný zázrak, hlavně s přihlédnutím k faktu, že má model okolo půl metru na šířku i do hloubky. Výška přístroje je standardních 30,1 cm, vnitřní rozměry jsou pak 33,6 x 22,2 x 33,1 cm.

Váha přes sedmnáct kilogramů určitě není úplně vhodná pro časté přenášení, na což byste měli myslet. Mikrovlnka má poměrně dobrou účinnost, kterou vyčteme z maximálních hodnot deklarovaného výkonu a příkonu. Mikrovlnný výkon 800 W je ale mezi multifunkčními stroji spíše menší. Konstruktéři tohoto produktu vsadili na moderní černý design a dotykové ovládání bez otočných ovladačů.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Whirlpool
Způsob umístění Volně stojící
Objem (l) 25
Průměr talíře (cm) 28
Otevírání dvířek Na stranu (doleva)
Mikrovlnný výkon (W) 800
Maximální výkon (W) 1 700
Příkon (W) 1 900
Ovládání Dotykové
Šířka (cm) 52
Výška (cm) 30,1
Hloubka (cm) 49,4
Hmotnost (kg) 17,5
Barva Černá

Vybavení a funkce

Z pohledu funkcí není mikrovlnce Whirlpool MCP 349 BL co vytknout. Z námi sledovaných činností zvládne jako jedna z mála parní vaření. Vedle něj najdeme společně s klasickým ohřevem jídla a rozmrazovacím programem také standardní výbavu multifunkčních trub, a to gril, crisp, horkovzduch. Po ukončení nastaveného programu vás výrobek samozřejmě upozorní zvukovým signálem, nechybí ani dětská pojistka a displej s hodinami a informacemi o přípravě.

Parametr Tento produkt
Gril Ano
Crisp Ano
Rozmrazování Ano
Horkovzduch Ano
Parní vaření Ano
Displej Ano
Hodiny Ano
Dětský zámek Ano
Zvuková signalizace Ano

Závěr

Předností mikrovlnky Whirlpool MCP 349 BL je to, že dokáže jídlo připravit prakticky na jakýkoliv způsob, který byste od podobného přístroje mohli požadovat. Mezi funkcemi vedle grilu, horkovzduchu a funkce crisp najdete i méně časté parní vaření. Na panelu nečekejte žádný otočný ovladač, tento model sází na dotykové ovládání. Za nevýhodu můžeme označit slabší mikrovlnný výkon a poměrně velké vnější rozměry vzhledem k malému objemu. Do šířky i hloubky totiž měří okolo půl metru a v podobných dimenzích se pohybují i přístroje s výrazně vyšším objemem. Do trouby se tak vejde otočný talíř s průměrem pouze 28 cm. Jestliže sháníte multifunkční mikrovlnku s grilem i horkovzdušným ohřevem a zároveň chcete výrazně ušetřit, můžeme vám doporučit pročíst recenzi modelu Daewoo KOC 9Q5T.

6 500 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Whirlpool MCP 349 BL

Whirlpool MCP 349 BL

6 500 Kč Orientační cena