Menu

Recenze a srovnání Whirlpool MCP 349 BL

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejvíce funkcí v kategorii Multifunkční mikrovlnky

Klady

  • Funkce parního vaření
  • Kvalitní zpracování
  • Dotykový panel
  • Snadná údržba

Zápory

  • Vyšší cena
  • Malý průměr talíře
  • Nižší mikrovlnný výkon
6 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Mezi multifunkčními mikrovlnkami je model firmy Whirlpool s označením MCP 349 BL jedním z nejlepších, pokud se zaměříme na poměr ceny a výkonu. Jedná se, stejně jako v celém našem výběru, o volně stojící mikrovlnnou troubu. Má objem 25 l, což není špatná hodnota i pro početnější rodinu. Bohužel se do ní ale vejde otočný talíř s průměrem pouze 28 cm a to není v kategorii větších multifunkčních mikrovlnek žádný zázrak, hlavně s přihlédnutím k faktu, že má model okolo půl metru na šířku i do hloubky. Výška přístroje je standardních 30,1 cm, vnitřní rozměry jsou pak 33,6 x 22,2 x 33,1 cm.

Váha přes sedmnáct kilogramů určitě není úplně vhodná pro časté přenášení, na což byste měli myslet. Mikrovlnka má poměrně dobrou účinnost, kterou vyčteme z maximálních hodnot deklarovaného výkonu a příkonu. Mikrovlnný výkon 800 W je ale mezi multifunkčními stroji spíše menší. Konstruktéři tohoto produktu vsadili na moderní černý design a dotykové ovládání bez otočných ovladačů.


Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Whirlpool

Způsob umístění

Volně stojící

Objem (l)

25

Průměr talíře (cm)

28

Otevírání dvířek

Na stranu (doleva)

Mikrovlnný výkon (W)

800

Maximální výkon (W)

1 700

Příkon (W)

1 900

Ovládání

Dotykové

Šířka (cm)

52

Výška (cm)

30,1

Hloubka (cm)

49,4

Hmotnost (kg)

17,5

Barva

Černá

Vybavení a funkce

Z pohledu funkcí není mikrovlnce Whirlpool MCP 349 BL co vytknout. Z námi sledovaných činností zvládne jako jedna z mála parní vaření. Vedle něj najdeme společně s klasickým ohřevem jídla a rozmrazovacím programem také standardní výbavu multifunkčních trub, a to gril, crisp, horkovzduch. Po ukončení nastaveného programu vás výrobek samozřejmě upozorní zvukovým signálem, nechybí ani dětská pojistka a displej s hodinami a informacemi o přípravě.

Parametr Tento produkt
Gril

Ano

Crisp

Ano

Rozmrazování

Ano

Horkovzduch

Ano

Parní vaření

Ano

Displej

Ano

Hodiny

Ano

Dětský zámek

Ano

Zvuková signalizace

Ano

Závěr

Předností mikrovlnky Whirlpool MCP 349 BL je to, že dokáže jídlo připravit prakticky na jakýkoliv způsob, který byste od podobného přístroje mohli požadovat. Mezi funkcemi vedle grilu, horkovzduchu a funkce crisp najdete i méně časté parní vaření. Na panelu nečekejte žádný otočný ovladač, tento model sází na dotykové ovládání. Za nevýhodu můžeme označit slabší mikrovlnný výkon a poměrně velké vnější rozměry vzhledem k malému objemu. Do šířky i hloubky totiž měří okolo půl metru a v podobných dimenzích se pohybují i přístroje s výrazně vyšším objemem. Do trouby se tak vejde otočný talíř s průměrem pouze 28 cm. Jestliže sháníte multifunkční mikrovlnku s grilem i horkovzdušným ohřevem a zároveň chcete výrazně ušetřit, můžeme vám doporučit pročíst recenzi modelu Daewoo KOC 9Q5T.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Whirlpool MCP 349 BL | Hodnocení: Velmi dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má coby redaktorka bohaté zkušenosti se srovnáváním produktů do domácnosti a v ověřování jejich parametrů je jako doma. Zaměřila se i na mikrovlnné trouby a díky tomu, že si v této oblasti udržuje neustálý přehled, dokáže porovnat hodnoty s průměrem i aktuálními trendy na trhu a poradí, které modely stojí za zvážení a investici. Kromě mikrovlnek má Iva na starost i témata z oblasti sportu a péče o zdraví.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den.
Prosím, ztratil se mi manual k mikrovlnce Whipool MCP 349/BL.
Nemhu přijít na to kde a jak si „stáhnout“ náhradní.
Poradíte mi?
Děkuji MZ

MILOŠ ZUBÍK

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Whirlpool MCP 349 BL

Whirlpool MCP 349 BL

6 000 Kč Orientační cena