Recenze a porovnání Daewoo KOC 9Q5T | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Daewoo KOC 9Q5T

82,1 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Výhodná cena
  • Poměrně velký objem s malou hloubkou
  • Možnost vestavby

Zápory

  • Nemá hodiny
  • Chybí funkce crisp
3 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Mikrovlnka Daewoo KOC 9Q5T, jež spadá do kategorie multifunkčních, si získá hlavně ty zákazníky, kteří sice chtějí vyspělý přístroj, ale zároveň hledí na pořizovací náklady. Tento model totiž sežene za cenu okolo 3 500 korun, což je v dané skupině velmi dobrá cena.

Plusem tohoto produktu je, že ve srovnání s ostatními v dané skupině šetří místo. Vejde se do něj poměrně velký otočný talíř o průměru 32,2 cm, přitom hloubka je pouze 38,3 cm. V této hodnotě jasně vyniká nad ostatními. ​Šířka 51,3 cm a výška lehce na 30 cm jsou už standardní, vnitřní rozměry pak jsou 35,4 x 23,1 x 34,1 cm. Objem trouby je 28 l.

Co se týče výkonu, je tato mikrovlnka spíše slabší. Maximální výkon je 1250 W, přičemž při mikrovlnném ohřevu jde maximálně o 900 W. Bohužel výrobce neuvádí hodnoty příkonu.


Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Daewoo

Způsob umístění

Volně stojící

Objem (l)

28

Průměr talíře (cm)

32,2

Otevírání dvířek

Na stranu (doleva)

Mikrovlnný výkon (W)

900

Maximální výkon (W)

1 250

Ovládání

Manuálně tlačítky, otočný ovladač

Šířka (cm)

51,3

Výška (cm)

31,1

Hloubka (cm)

38,3

Hmotnost (kg)

16,5

Barva

Nerez

Vybavení a funkce

Multifunkční mikrovlnka Daewoo KOC 9Q5T je spíše pro nenáročné uživatele. Z recenzí uživatelů víme, že přístroj nedisponuje funkcí nastavení hodin, displej přitom má. Dětský zámek nebo zvuková signalizace už ale nechybí. Pokud se zaměříme na funkce přípravy pokrmů, nenabízí například populární opečení tzv. dokřupava (crisp) nebo parní vaření. Lidé, kteří si tento produkt pořídí, se tak mohou spolehnout na klasický ohřev a rozmrazování společně s funkcemi grilování a horkovzduchu.

Parametr Tento produkt
Gril

Ano

Crisp

Ne

Rozmrazování

Ano

Horkovzduch

Ano

Parní vaření

Ne

Displej

Ano

Hodiny

Ne

Dětský zámek

Ano

Zvuková signalizace

Ano

Závěr

​Mikrovlnka Daewoo KOC 9Q5T je vhodná do menších kuchyní, a to zejména kvůli poměrně malé hloubce 38,3 cm, která je i o deset centimetrů kratší, než u jiných modelu v této kategorii. Objem je přitom celkem standardní 28l a dovnitř se vejde 32cm otočný talíř. Při výběru si dejte pozor na slabší maximální výkon. Pokud hledáte mikrovlnku, která vám například v kuchyni poslouží i jako hodiny, tento model není pro vás. Sice disponuje displejem, hodiny na něm ale nastavit nelze. Co se týče funkcí pro přípravu jídla, nabízí tento výrobek s klasickým ohřevem a rozmrazováním ještě horkovzduch a možnost grilování.

Pokud toužíte navíc po funkci parního vaření nebo populárním crispu, doporučujeme vám model Whirpool MCP 349 BL.

3 500 Kč Orientační cena
Autor: Iva Koňaříková | Datum: | Produkt: Daewoo KOC 9Q5T | Hodnocení: 82,1 %
Iva Koňaříková má coby redaktorka bohaté zkušenosti se srovnáváním produktů do domácnosti a v ověřování jejich parametrů je jako doma. Zaměřila se i na mikrovlnné trouby a díky tomu, že si v této oblasti udržuje neustálý přehled, dokáže porovnat hodnoty s průměrem i aktuálními trendy na trhu a poradí, které modely stojí za zvážení a investici. Kromě mikrovlnek má Iva na starost i témata z oblasti sportu a péče o zdraví.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Daewoo KOC 9Q5T

Daewoo KOC 9Q5T

3 500 Kč Orientační cena