Recenze a porovnání Daewoo KOC 9Q5T | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Daewoo KOC 9Q5T

Doporučujeme Při nákupu v kategorii multifunkčních mikrovlnek

Datum doporučení: Leden 2019

82,1 % Celkové hodnocení
  • Výhodná cena
  • Poměrně velký objem s malou hloubkou
  • Možnost vestavby
  • Nemá hodiny
  • Chybí funkce crisp
3 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Mikrovlnka Daewoo KOC 9Q5T, jež spadá do kategorie multifunkčních, si získá hlavně ty zákazníky, kteří sice chtějí vyspělý přístroj, ale zároveň hledí na pořizovací náklady. Tento model totiž sežene za cenu okolo 3 500 korun, což je v dané skupině velmi dobrá cena.

Plusem tohoto produktu je, že ve srovnání s ostatními v dané skupině šetří místo. Vejde se do něj poměrně velký otočný talíř o průměru 32,2 cm, přitom hloubka je pouze 38,3 cm. V této hodnotě jasně vyniká nad ostatními. ​Šířka 51,3 cm a výška lehce na 30 cm jsou už standardní, vnitřní rozměry pak jsou 35,4 x 23,1 x 34,1 cm. Objem trouby je 28 l.

Co se týče výkonu, je tato mikrovlnka spíše slabší. Maximální výkon je 1250 W, přičemž při mikrovlnném ohřevu jde maximálně o 900 W. Bohužel výrobce neuvádí hodnoty příkonu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Daewoo

Způsob umístění

Volně stojící

Objem (l)

28

Průměr talíře (cm)

32,2

Otevírání dvířek

Na stranu (doleva)

Mikrovlnný výkon (W)

900

Maximální výkon (W)

1 250

Ovládání

Manuálně tlačítky, otočný ovladač

Šířka (cm)

51,3

Výška (cm)

31,1

Hloubka (cm)

38,3

Hmotnost (kg)

16,5

Barva

Nerez

Vybavení a funkce

Multifunkční mikrovlnka Daewoo KOC 9Q5T je spíše pro nenáročné uživatele. Z recenzí uživatelů víme, že přístroj nedisponuje funkcí nastavení hodin, displej přitom má. Dětský zámek nebo zvuková signalizace už ale nechybí. Pokud se zaměříme na funkce přípravy pokrmů, nenabízí například populární opečení tzv. dokřupava (crisp) nebo parní vaření. Lidé, kteří si tento produkt pořídí, se tak mohou spolehnout na klasický ohřev a rozmrazování společně s funkcemi grilování a horkovzduchu.

Parametr Tento produkt
Gril

Ano

Crisp

Ne

Rozmrazování

Ano

Horkovzduch

Ano

Parní vaření

Ne

Displej

Ano

Hodiny

Ne

Dětský zámek

Ano

Zvuková signalizace

Ano

Závěr

​Mikrovlnka Daewoo KOC 9Q5T je vhodná do menších kuchyní, a to zejména kvůli poměrně malé hloubce 38,3 cm, která je i o deset centimetrů kratší, než u jiných modelu v této kategorii. Objem je přitom celkem standardní 28l a dovnitř se vejde 32cm otočný talíř. Při výběru si dejte pozor na slabší maximální výkon. Pokud hledáte mikrovlnku, která vám například v kuchyni poslouží i jako hodiny, tento model není pro vás. Sice disponuje displejem, hodiny na něm ale nastavit nelze. Co se týče funkcí pro přípravu jídla, nabízí tento výrobek s klasickým ohřevem a rozmrazováním ještě horkovzduch a možnost grilování.

Pokud toužíte navíc po funkci parního vaření nebo populárním crispu, doporučujeme vám model Whirpool MCP 349 BL.

3 500 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý, Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Daewoo KOC 9Q5T | Hodnocení: 82,1 %
Iveta Polášková je redaktorka, která nemá ráda přehnaná reklamní tvrzení, ale baví ji hledání reálných kladů a záporů. Následně se snaží osvětlit, který produkt bude komu nejlépe vyhovovat. Ráda tak poradí, jaký výkon je u mikrovlnky potřeba nebo co si představit pod funkcemi 6. smysl či Jet menu. Kromě mikrovlnek se stará také o témata překapávačů kávy nebo pečicích pánví.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Daewoo KOC 9Q5T

Daewoo KOC 9Q5T

3 500 Kč Orientační cena