Menu

Recenze a srovnání Samsung MC32K7055CT

Klady

  • Dobrý výkon
  • Velký objem
  • Vejde se velký talíř

Zápory

  • Vysoká cena
  • Velká hmotnost
  • Výklopné dveře nemusí sedět každému
6 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Multifunkční mikrovlnná trouba Samsung MC32K7055CT představuje produkt z řady volně stojících. Podstatný je velký objem mikrovlnky, která je i poměrně vysoká (přes 30 cm). Mikrovlnka od společnosti Samsung nabízí 32 l prostoru, což je zcela dostačující i pro početnější rodinu, která plánuje v přístroji připravovat pokrmy na různé způsoby. Objemu samozřejmě musí odpovídat i průměr talíře, ten je 34,5 cm, což potěší ty, kteří si chtějí v mikrovlnce připravit třeba pizzu.

Přípravu pokrmů jistě do určité míry ovlivní i to, jakým způsobem se přístroj ovládá. Zde jde o kombinaci dotykového panelu a otočného ovladače. Pokud se toho bojíte a byli jste doposud zvyklí například na tlačítka, buďte si jisti, že jde jen o zvyk a tento způsob ovládání brzy oceníte kvůli snadnější údržbě.

Výkon je u modelu mikrovlnky Samsung MC32K7055CT více než dostačující, dosahuje 900 W u mikrovlnného ohřevu, což je horní hranice v našem výběru. Příkon se potom pohybuje okolo 1 150 W, a to je v podstatě průměrná hodnota. Více než příkon, vám ale ukáže energetická účinnost, kterou jsme za vás vypočítali. Tato mikrovlnná trouba je na tom velmi dobře, jídlo ohřeje rychle a spolehlivě. Je však potřeba vzít v úvahu, že maximální příkon u náročnějších módů přípravy jídla může dosahovat daleko vyšších hodnot.

Jelikož je tato mikrovlnná trouba volně stojící, do určité míry je potřeba pohlídat i rozměry přístroje. Výše jste se mohli dočíst, že má nadprůměrný objem, což znamená, že tomu musí být úměrně velká. Zatímco však šířka 52,3 cm příliš nevybočuje, je nutné počítat s poměrně velkou hloubkou téměř 48 cm (vnitřní rozměry jsou pak 37,3 x 23,3 x 37 cm).


Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Způsob umístění

Volně stojící

Objem (l)

32

Průměr talíře (cm)

34,5

Otevírání dvířek

Výklopné

Mikrovlnný výkon (W)

900

Maximální výkon (W)

2 100

Příkon (W)

2 900

Ovládání

Dotykové, otočný ovladač

Šířka (cm)

52,3

Výška (cm)

30,9

Hloubka (cm)

48

Hmotnost (kg)

20

Barva

Nerez, černá

Vybavení a funkce

V kategorii funkcí můžete od mikrovlnné trouby Samsung MC32K7055CT očekávat vysoký nadstandard, ne nadarmo jsme ji zařadili mezi top produkty v kategorii multifunkčních přístrojů. Je možné bez problémů grilovat, připravovat pokrm dokřupava (funkce crisp), případně přístroj používat jako horkovzdušnou troubu. Má navíc i dětský zámek, spolehnout se můžete na displej, který zobrazuje informace o probíhající přípravě vašeho jídla, zvukový signál, který je už samozřejmostí u většiny přístrojů, nebo třeba hodiny, tedy aktuální čas zobrazený na displeji. Bohužel v tomto případě není možnost připravit jídlo v páře, což je ale v současnosti u mikrovlnek na trhu spíš výjimka.

Parametr Tento produkt
Gril

Ano

Crisp

Ano

Rozmrazování

Ano

Horkovzduch

Ano

Parní vaření

Ne

Displej

Ano

Hodiny

Ano

Dětský zámek

Ano

Zvuková signalizace

Ano

Závěr

Samsung MC32K7055CT je multifunkční mikrovlnná trouba, kterou využije velká rodina náročná na přípravu rozmanitých pokrmů s využitím různých funkcí jako gril, crisp a horkovzduch. Mikrovlnka je v tomto ohledu nadprůměrná a chybí jí pouze možnost vaření v páře. Pozor ovšem na to, že je nadprůměrná i co se týče objemu, a tedy i rozměrů. Hlavně hloubka přístroje je nadstandardní a téměř půl metru hluboký přístroj nebude lehké umístit do každé kuchyně.

Jestliže hledáte spíše jednodušší model, od kterého požadujete pouze ohřev jídla nebo rozmrazování, zkuste se podívat na recenzi Daewoo KOR 6LBRC.

6 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Samsung MC32K7055CT
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má coby redaktorka bohaté zkušenosti se srovnáváním produktů do domácnosti a v ověřování jejich parametrů je jako doma. Zaměřila se i na mikrovlnné trouby a díky tomu, že si v této oblasti udržuje neustálý přehled, dokáže porovnat hodnoty s průměrem i aktuálními trendy na trhu a poradí, které modely stojí za zvážení a investici. Kromě mikrovlnek má Iva na starost i témata z oblasti sportu a péče o zdraví.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung MC32K7055CT

Samsung MC32K7055CT

6 500 Kč Orientační cena