Menu

Garmin vívosmart 5 – Recenze, testy a srovnání

89,5 % Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Chytré náramky nad 2 000 Kč

Klady

  • GPS po spárování s telefonem
  • Tenká konstrukce
  • Měření okysličení krve
  • Snadné ovládání
  • Sledování menstruačního cyklu

Zápory

  • Bez podpory NFC
  • Slabší výdrž baterie
  • Menší displej
3 200 Kč Orientační cena

Garmin vívosmart 5 je coby jeden z nejnovějších přírůstků do této rodiny (srpen 2023) klasickým zástupcem fitness náramků. Oproti svému předchůdci nabídne ještě o něco větší displej, který je lépe čitelný, avšak zůstává stále velmi kompaktní a tenký.

Základní charakteristiky

Fitness náramek Garmin vívosmart 5 se může pochlubit velmi dobrým poměrem ceny a výkonu. Jedním z nejviditelnějších rozdílů oproti jeho předchůdci je větší displej, kdy měří 10,5 mm na šířku, což je výrazně větší než displej modelu vívosmart 4, který měří pouze 6,6 mm. Ovládání dotykové obrazovky je díky tomu snazší i pro ty, kteří mají větší ruce, a údaje na něm jsou lépe čitelné. I přesto je však displej stále malý a lehký, což jsou základní vlastnosti pro pohodlné nošení náramku nejen při sportu. Uživatelé se zde zároveň dočkají možnosti vyměňovat řemínky, zatímco u Garmin vívosmart 4 to bohužel nelze.

Dále tento model vyniká svými extra funkcemi pro sledování dýchání a podrobnější sledování spánku. Díky tomu nachází využití také u dechových a jógových aktivit nebo HIIT a Pilates. Samozřejmostí je možnost spárování s chytrým telefonem, díky čemuž můžete na náramek přijímat e-maily, SMS zprávy a upozornění, a pokud máte smartphone se systémem Android, pak lze dokonce i odpovídat na SMS. Z hlediska bezpečnosti pak můžete ocenit také detekci pádů u některých aktivit a asistenční službu, která odesílá zprávy a aktuální informace o poloze nouzovým kontaktům, což se u fitness náramků příliš často nevidí.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Garmin

Materiál řemínku

Silikon

Displej

0,73" dotykový OLED

Výdrž baterie (dny)

7

Krokoměr

Ano

Měření vzdálenosti

Ano

Měření vystoupaných pater

Ne

Záznam trasy

Ano

Měření tepové frekvence

Ano

Měření spálených kalorií

Ano

Kvalita spánku

Ano

Nastavení denních cílů

Ano

Upozornění na neaktivitu

Ano

Stopky

Ano

Měření tempa

Ano

Hmotnost (g)

24,5

Odolnost

5 ATM

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze patří Garmin vívosmart 5 nejen k nejnovějším, ale také velmi oblíbeným modelům. O tom svědčí řada kladných uživatelských recenzí, kdy průměr všech recenzí na portále heureka.cz dosahuje neuvěřitelných 100 % (srpen 2023). Vysoká míra spokojenosti je částečně zárukou, že budete s tímto modelem spokojeni. Na řadě zahraničních portálů jsou navíc k dispozici i odborné recenze, ze kterých tento model rovněž vychází velmi dobře.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Mezi největší přednosti Garmin vívosmart 5 patří beze sporu jeho větší displej, kterým se od svého předchůdce odlišuje o bezmála 4 mm. Díky tomu poskytuje uživatelům lepší čitelnost  snazší ovládání, což ocení především uživatelé, kteří nemají zrovna drobné ruce. Navíc vyniká také extra funkcemi pro sledování dýchání a podrobnější sledování spánku a oproti řadě modelů nabídne také detekci pádů či bezpečnostní asistenční službu. Jednou z nevýhod tohoto modelu je pak absence senzoru barometrického výškoměru, což znamená, že neumí počítat počet nastoupaných pater jako některé jiné modely v našem srovnání.

Porovnání s alternativami

Jestliže chcete fitness náramek Garmin vívosmart 5 porovnat s alternativami, zvažte, zda by pro vás nebylo lepší si připlatit za model Fitbit Charge 5. Cena tohoto náramku je už sice srovnatelná s řadou chytrých hodinek, avšak tento model si zachovává stále kompaktní rozměry, jež u sportu oceníte. Oproti fitness náramkům v našem srovnání však vyniká tím, že disponuje vlastní GPS pro sledování trasy v reálném čase, navíc podporuje i bezkontaktní platby, což mnoho modelů stále nenabízí. Přitom je jeho cena jen o zhruba 1 000 Kč vyšší.

Závěrečné shrnutí

Garmin vívosmart 5 je fitness náramek vhodný pro ty uživatele, kteří za příznivou cenu očekávají pestrou nabídku funkcí. Pokud jde o rozhodování mezi tímto modelem a jeho předchůdcem, pak u Garmin vívosmart 5 jistě oceníte větší displej s lepší čitelností a snazším ovládáním a také rozšířené možnosti sledování zdraví a kondice. Z pohledu každodenních i méně obvyklých aktivit má tento model zkrátka širší využití, tudíž se z dlouhodobého hlediska jeho koupě vyplatí. Hodí se zároveň pro ty uživatele, kteří u náramku ocení možnost změny designu pouhou výměnou řemínku, což u jeho předchůdce nelze.

3 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Garmin vívosmart 5 | Hodnocení: 89,5 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva ve svém volné čase ráda sportuje a sama přitom ke sledování nejrůznějších aktivit využívá moderní technologie. Fitness/chytré náramky proto může porovnat i díky vlastním zkušenostem a poradí například, komu bude stačit základní model za pár stovek a komu se naopak vyplatí do tohoto vybavení investovat. Iva se coby redaktorka zabývá také domácími spotřebiči nebo produkty z oblasti krásy a zdraví.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Garmin vívosmart 5

Garmin vívosmart 5

3 200 Kč Orientační cena