Recenze Huawei Watch Fit SE - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Huawei Watch Fit SE

81,7 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Chytré náramky nad 2 000 Kč

Klady

  • Zabudovaná GPS
  • 100+ sportovních režimů
  • Always On displej
  • České ovládání
  • Nízká hmotnost

Zápory

  • Vyšší cena
  • Průměrná výdrž baterie
2 200 Kč Orientační cena

Huawei Watch Fit SE představují vylepšený model, takzvanou speciální edici, která cílí na uživatele toužící po přesnějším monitoringu či rychlejším nabíjení. I přes vylepšení vylepšení si tento náramek udržuje stále velmi příznivou cenu.

Základní charakteristiky

Huawei Watch Fit SE se svým provedením pohybuje na pomezí fitness náramků a chytrých hodinek. Má poměrně velký displej, který je však elegantně zúžený, což je právě při sportu výhodou. Navíc se díky tomu může zalíbit i ženám, které obvykle vyhledávají kompaktnější modely. Z pohledu chytrých funkcí mu ale některé pokročilé schází.

V tomto případě se jedná o speciální edici, kterou značí ono SE na konci názvu produktu. Tento model přináší oproti základní variantě vylepšení v oblasti monitoringu spánku, které je až o 10 % přesnější. Plusové body si získává také za 30 % rychlejší nabíjení, kdy se na plnou kapacitu baterie dobije za 45 minut.

Oproti typickým fitness náramkům však nezaostává ani co do výdrže baterie, která dosahuje 6 až 9 dní v závislosti na používání. Za výhodu považujeme také to, že dle uživatelských recenzí je v tomto případě spárování s telefony iOS i Android naprosto bezproblémové.

Vybavení a funkce

V rámci výbavy tomuto náramku nechybí oblíbené sportovní funkce, jako je například krokoměr, stopky, časovač či měření tepové frekvence, což využijete především při běhu a aerobních aktivit. Velkou výhodou oproti konkurenci je zde zabudovaná GPS pro přesné určení trasy, rychlosti a vzdálenosti. Trasa se vám tudíž zaznamená i v případě, že u sebe nebudete mít mobilní telefon.

Za výhodu považujeme také propracovanou aplikaci, která dokáže poskytnout veškeré statistiky o vašem tréninku. Statistiky jsou navíc dle uživatelských ohlasů poměrně detailní, takže lze dobře sledovat vaše pokroky v čase. Velmi dobře je na tom náramek i v rámci monitoringu spánku, vyhodnocování míry stresu nebo měření okysličení krve, které mnohdy chybí i dražším modelům.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Huawei

Materiál řemínku

Silikon

Displej

1,64" dotykový AMOLED

Výdrž baterie (dny)

9

Krokoměr

Ano

Měření vzdálenosti

Ano

Měření vystoupaných pater

Ne

Záznam trasy

Ano

Měření tepové frekvence

Ano

Měření spálených kalorií

Ano

Kvalita spánku

Ano

Nastavení denních cílů

Ano

Stopky

Ano

Měření tempa

Ano

Hmotnost (g)

21

Odolnost

5 ATM

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze (listopad 2023) sklízí fitness náramek Huawei Watch Fit SE vesměs samá pozitivní hodnocení. Uživatelé si zde pochvalují vynikající poměr ceny ku výkonu, kdy lze náramek pořídit za částku 2 000 Kč, přitom nabízí skvělé funkce jak pro běžné, tak i sportovní využití. Kladně je hodnocena také přítomnost zabudované GPS, díky které je měření rychlosti a vzdálenosti při chůzi či běhu velmi přesné, což u fitness náramků není vždy samozřejmostí.

Dámy si pak pochvalují vychytávku v podobě stylových ciferníků, které si můžete každý den přizpůsobit podle svého outfitu – stačí outfit pomocí telefonu vyfotit a okamžitě se vám vygeneruje přizpůsobený styl ciferníku hodinek. Negativní ohlasy jsme v době psaní recenze nedohledali.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Hlavní předností tohoto fitness náramku je bezesporu vylepšení monitoringu spánku a až o 30 % rychlejší nabíjení v porovnání s modelem Huawei Watch Fit. Náramek se do plna nabije za 45 minut, čímž může konkurovat i výrazně dražším chytrým hodinkám a sporttesterům. Nabízí velký dotykový displej, u kterého lze nastavit Always On ciferníky nebo i vlastní fotografie.

Sportovce zde jistě potěší nad 100 sportovních režimů, vestavěná GPS, která fitness náramkům mnohdy chybí a také vědecký běžecký program, který dokáže vyhodnotit tréninkovou zátěž, čas na zotavení a údaje o VO2Max a následně vám podá návrhy pro efektivní trénink a viditelný pokrok. Jako nevýhodu vnímáme průměrnou výdrž baterie v porovnání s ostatními modely ve srovnání, která dosahuje 6 až 9 dnů dle vytížení. Pochopitelně náramek nenabízí ani Wi-Fi či NFC platby, což ale v této cenové kategorii ani nelze očekávat.

Porovnání s alternativami

Jako alternativu k modelu Huawei Watch Fit vám můžeme doporučit například fitness náramek Xiaomi Smart Band 7 Pro, který se pyšní až 12denní výdrží baterie. Naleznete u něj také vestavěnou GPS, velký přehledný displej a pestrý výběr sportovních aktivit. Na druhou stranu má ale méně přesné měření spánku, tudíž záleží spíše na tom, co od fitness náramku skutečně očekáváte. Zajímavým řešením může být také Xiaomi Smart Band 8 nabízející řadu stylových vychytávek, navíc je až o polovinu levnější než recenzovaný produkt.

Závěrečné shrnutí

Huawei Watch Fit SE se coby speciální edice oblíbeného modelu pyšní řadou vylepšení, kvůli kterým se do fitness náramku rozhodně vyplatí investovat. Jednou z předních výhod je až o 30 % rychlejší nabíjení, výdrž baterie zde přitom dosahuje dle vytížení 6 až 9 dnů. Díky velkému displeji jej lze označit za model přibližující se chytrým hodinkám, ačkoliv mu řada chytrých pokročilých funkcí chybí.

Uživatele však může zaujmout pokročilým monitoringem spánku či vědeckým běžeckým programem, kdy se v obou případech dočkáte velmi detailních statistik. Navíc nabídne i virtuálního trenéra, který vám ukáže například cviky proti bolestem zad. Negativně hodnotíme průměrnou výdrž baterie v porovnání s ostatními modely ve srovnání, za což nejspíš může větší displej. Nevýhodou může být pro někoho také vyšší cena, kterou se tento náramek přibližuje spíše chytrým hodinkám.

2 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Huawei Watch Fit SE | Hodnocení: 81,7 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva ve svém volné čase ráda sportuje a sama přitom ke sledování nejrůznějších aktivit využívá moderní technologie. Fitness/chytré náramky proto může porovnat i díky vlastním zkušenostem a poradí například, komu bude stačit základní model za pár stovek a komu se naopak vyplatí do tohoto vybavení investovat. Iva se coby redaktorka zabývá také domácími spotřebiči nebo produkty z oblasti krásy a zdraví.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Huawei Watch Fit SE

Huawei Watch Fit SE

2 200 Kč Orientační cena