Menu

Xiaomi Smart Band 7 Pro – Recenze, testy a srovnání

92,1 % Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Nejlevnější náramky do 2 000 Kč

Klady

  • Vestavěná GPS
  • Velký displej
  • Vysoký jas displeje
  • 110+ cvičebních režimů
  • Výdrž baterie až 12 dní

Zápory

  • Bez podpory NFC
  • Méně přesné měř. spánku
1 700 Kč Orientační cena

Fitness náramek Xiaomi Smart Band 7 Pro má svým zpracováním blíž spíše k chytrým hodinkám, a to zejména svou fyzickou konstrukcí. Navzdory tomu, že jde o náramek z nižší cenové relace, nabídne oproti svým leckdy i výrazně dražším konkurentům jednu nezpochybnitelnou výhodu – tou je přítomnost vlastní GPS.

Základní charakteristiky

Fitness náramek Xiaomi Smart Band 7 Pro je vylepšený model jednoho z nejpopulárnějších náramků Xiaomi Smart Band 7. Pro varianta však oproti němu nabízí kompletně přepracovanou konstrukci, skrze kterou se fyzicky více podobá chytrým hodinkám. Nutno však podotknout, že i přes 1,64″ velký dotykový displej má poměrně nízkou hmotnost, takže se rozhodně neřadí mezi nijak těžká nositelná zařízení. Displej je zde navíc AMOLED, tudíž se uživatelé mohou těšit na věrnou černou barvu a další živé odstíny.

Výhodu zde představuje i světelný senzor umožňující automatickou úpravu jasu dle okolního prostředí a také velmi užitečný always-on displej, díky kterému na náramku vždy vidíte na potřebné údaje, aniž byste museli hýbat rukou. Tato funkce má pochopitelně i své nevýhody, které spočívají ve vyšších nárocích na spotřebu baterie. I přesto však tento náramek disponuje úctyhodnou výdrží 6 až 12 dnů dle jeho využití. Základnímu modelu tak směle konkuruje a v řadě ohledů, takže z našeho pohledu je jeho dvojnásobná cena adekvátní.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Xiaomi

Materiál řemínku

Silikon

Displej

1,64" dotykový AMOLED

Výdrž baterie (dny)

6-12

Krokoměr

Ano

Měření vzdálenosti

Ano

Záznam trasy

Ano

Měření tepové frekvence

Ano

Měření spálených kalorií

Ano

Kvalita spánku

Ano

Stopky

Ano

Měření tempa

Ano

Hmotnost (g)

20,5

Odolnost

5 ATM

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Chytrý fitness náramek Xiaomi Smart Band 7 Pro je již od svého uvedení na trh velmi oblíbeným modelem. Jen v době psaní této recenze (srpen 2023) totiž sklízí úctyhodný 92% průměr všech uživatelských hodnocení, což svědčí o velké míře spokojenosti. Nejvíce si uživatelé pochopitelně chválí integrovanou GPS, díky které si mohou užívat venkovní aktivity při získání veškerých potřebných dat, aniž by s sebou museli nosit těžký telefon. Nad to si uživatelé chválí také více než 110 cvičebních režimů a zajímavé designové varianty, které na rozdíl od klasických černých provedení působí atraktivně.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Jednou z největších předností tohoto modelu je pochopitelně přítomnost integrované GPS, díky které můžete sledovat veškeré aktivity při sportu, aniž byste s sebou museli nosit těžký telefon. Touto funkcí se Xiaomi Smart Band 7 Pro odlišuje i od mnoha dražších modelů, protože zkrátka GPS není něco, co by bylo u fitness náramků samozřejmostí. Nejen skrze vestavěnou GPS, ale také díky velkému 1,64″ displeji však nutno podotknout, že se tento náramek podobá spíše chytrým hodinkám, což ne každý ocení.

I přes svou velikost si ale udržuje poměrně nízkou hmotnost, takže je při sportovních aktivitách stále velmi užitečný. Jako nevýhodu zde označujeme absenci bezkontaktních NFC plateb, takže přeci jen budete muset v obchodě telefon nebo peněženku vytáhnout, navíc podle některých uživatelů nabízí méně přesný monitoring spánku.

Porovnání s alternativami

Jako alternativu k fitness náramku Xiaomi Smart Band 7 Pro vám můžeme doporučit jeho o polovinu levnějšího předchůdce Xiaomi Smart Band 7. Rovněž nabízí více než 100 sportovních režimů a moderní zdravotní funkce, jako je například měření saturace krve. Zrovna tak je tento model opatřený velmi oblíbeným always-on displejem, díky kterému ihned vidíte na údaje na displeji, aniž byste museli zvedat ruku. Bohužel ale tento nižší model nenabízí integrovanou GPS, což je ovšem vzhledem k ceně pochopitelné.

Závěrečné shrnutí

Fitness náramek Xiaomi Smart Band 7 Pro je ideální pro náročnější uživatele, kteří však za náramek nechtějí utratit více než 2 000 Kč. Tento model láká na kompletně novou konstrukci, kterou se již více podobá chytrým hodinkám, stejně tak si od nich propůjčuje řadu chytrých funkcí. Doménou tohoto modelu a vlastností, kterou zastiňuje i řadu dražších konkurentů, je integrovaná GPS, na kterou u fitness náramků narazíte jen zřídka. Spoustu uživatelů také zaujme always-on displej s vysokým jasem, na kterém jsou všechna data vždy přehledně čitelná. Nevýhodou však je, že tomuto modelu chybí možnost bezkontaktních plateb, což je ale v rámci cenové kategorie adekvátní.

1 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Xiaomi Smart Band 7 Pro | Hodnocení: 92,1 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva ve svém volné čase ráda sportuje a sama přitom ke sledování nejrůznějších aktivit využívá moderní technologie. Fitness/chytré náramky proto může porovnat i díky vlastním zkušenostem a poradí například, komu bude stačit základní model za pár stovek a komu se naopak vyplatí do tohoto vybavení investovat. Iva se coby redaktorka zabývá také domácími spotřebiči nebo produkty z oblasti krásy a zdraví.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Xiaomi Smart Band 7 Pro

Xiaomi Smart Band 7 Pro

1 700 Kč Orientační cena