Recenze Xiaomi Smart Band 8 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Xiaomi Smart Band 8

91,7 % Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Nejlevnější náramky do 2 000 Kč

Klady

  • Více užitečných funkcí
  • Výdrž až 16 dní
  • Připevnění na botu
  • Lze použít i jako přívěsek
  • K dostání kovový řemínek

Zápory

  • Vyšší hmotnost
  • Přívěsek k zakoupení zvlášť
  • V režimu AOD výdrž 6 dní
1 000 Kč Orientační cena

Xiaomi Smart Band 8 je fitness náramek spadající do pomezí nízké a střední cenové kategorie, který je nabitý funkcemi a zajímavými vychytávkami. Nadchne ty uživatele, kteří cílí na příznivou cenu a ocení sportovní funkce a stylové provedení.

Základní charakteristiky

Xiaomi Smart Band 8 spadá do nízké až střední cenové relace a rozhodně má co nabídnout. Jde již o osmou řadu oblíbeného fitness náramku od Xiaomi, což je do jisté míry důkazem velké spokojenosti a oblíbenosti uživatelů. Tento model nabízí řadu vylepšení, kdy tím nejvýraznějším je pravděpodobně výdrž baterie dosahující až 16 dnů. To je zároveň nejvyšší hodnota v rámci všech fitness náramků v našem srovnání a v porovnání s předchozí řadou zde získáte hned o dva dny navíc.

Výraznou proměnou prošel i design, kdy u této řady dominuje kovový rámeček s galvanickým pokováním NCVM kolem displeje, který původnímu modelu chybí. Rámeček nejenže zvyšuje celkovou odolnost, ale současně v kombinaci s širokou nabídkou řemínků z různých materiálů dá jasně vyniknout vzhledu tohoto náramku. Na druhou stranu je třeba říct, že kovový rámeček zvyšuje celkovou hmotnost, která zde dosahuje 58 gramů, což z tohoto fitness náramku dělá nejtěžší model v našem srovnání.

Vybavení a funkce

Velikostí displeje se 8. řada od předchozí nijak neliší. Potěší však vysoká obnovovací frekvence, díky které je ovládání posuvem prstů ještě plynulejší. Ve výbavě fitness náramku nechybí všechny podstatné sportovní funkce, kdy výrobce deklaruje na více než 150 různých režimů. Statečně tak tento model konkuruje i výrazně dražším chytrým náramkům. Zajímavostí a konkurenční výhodou je zde také možnost dokoupení běžecké svorky, pomocí které můžete hodinky bez řemínku připevnit na botu.

K dostání je také celá řada výměnných řemínků, které jsou snadno odnímatelné. Z hlediska stylu a trendů vás jistě zaujmou kovové řemínky, které spolu s kovovým rámečkem dělají z fitness náramku hezký módní doplněk. Za vychytávku zde považujeme možnost dokoupení rychloupínacího přívěsku, díky kterému můžete z hodinek vytvořit chytrý šperk a nosit jej kolem krku. Tuto možnost nyní Xiaomi nabízí jako jediná značka na trhu (listopad 2023).

Parametr Tento produkt
Výrobce

Xiaomi

Materiál řemínku

Silikon

Displej

1,62" dotykový AMOLED

Výdrž baterie (dny)

16

Krokoměr

Ano

Měření vzdálenosti

Ano

Měření vystoupaných pater

Ano

Záznam trasy

Ano

Měření tepové frekvence

Ano

Měření spálených kalorií

Ano

Kvalita spánku

Ano

Stopky

Ano

Měření tempa

Ano

Hmotnost (g)

58

Odolnost

5 ATM

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Přestože byl fitness náramek Xiaomi Smart Band 8 představen teprve na jaře roku 2023, jsou k němu již dohledatelné uživatelské ohlasy. Jen v době psaní této recenze činí celkový průměr všech uživatelských hodnocení na portále heureka.cz krásných 93 %, což svědčí i velké míře spokojenosti.

Uživatelé si zde chválí velmi dobrý poměr ceny a výkonu, kdy sice fitness náramek patří mezi ty levnější, ale i přesto nabízí řadu praktických sportovních funkcí a velmi dobrý monitoring hodnot. Pochvalují si také dlouhou výdrž na jedno nabití, jakož i možnost nosit náramek na přívěsku jako řetízek. Negativně pak někteří uživatelé hodnotí horší přehlednost mobilní aplikace nebo absenci přednastavených odpovědí na SMS notifikace.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Výhodou je vylepšení designu a monitoringu sportovních aktivit, jakož i řada vychytávek. Jednou z nich je kovový rámeček zlepšující vzhled i odolnost, navíc v kombinaci s volitelným kovovým řemínkem pak fitness náramek vypadá jako módní šperk. Zaujala nás také možnost připevnit si sportovní náramek pomocí speciálního klipsu na botu nebo z něj udělat nositelný chytrý řetízek. Oba prvky si sice musíte dokoupit zvlášť, na druhou stranu je to něco, co konkurence jen tak nenabízí.

K dispozici je také řada snadno vyměnitelných řemínků, zábavné ciferníky nebo synchronizace s telefonem, kterou můžete znát z rodiny produktů Apple – v obou zařízeních můžete synchronizovat rozvrh, režim nerušit, vyskakovací okna a další. Bohužel je ale tato funkce podporovaná jen vybranými zařízeními, což hodnotíme negativně. Za nevýhodu považujeme také fakt, že kovový rámeček kolem displeje zvyšuje celkovou hmotnost fitness náramku, který se skrze to řadí k nejtěžším v našem srovnání.

Porovnání s alternativami

Pokud se poohlížíte spíše po chytrém náramku, který by nabídl větší displej, pak vám jako alternativu k modelu Xiaomi Smart Band 8 můžeme doporučit Xiaomi Smart Band 7 Pro. Ten se vzhledově podobá spíše chytrým hodinkám, protože nabízí širší displej, který je dle uživatelských recenzí snáze ovladatelný. Na druhou stranu má ale tento model kratší výdrž baterie, v provozu vydrží 6 až 12 dní v závislosti na využití.

Závěrečné shrnutí

Xiaomi Smart Band 8 je právoplatně jedním z nejlepších nejlevnějších fitness náramků. V pořadí již 8. řada tohoto oblíbeného modelu přináší řadu vylepšení a vychytávek, které byste u konkurence hledali jen stěží. Vylepšením zde prošla celková konstrukce, která nyní zahrnuje kovový rámeček, který zlepšuje odolnost i design. Tento model nezaostává ani co se týče využití při sportu, kdy nabízí více než 150 sportovních režimů. Navíc se dočkal řady vylepšení v rámci monitoringu jednotlivých aktivit, o čemž se můžete přesvědčit v mobilní aplikaci.

Zajímavá je zde možnost nosit hodinky v přívěsku jako řetízek na krku nebo si je po odepnutí řemínku připevnit pomocí klipsu na botu. V obou případech je ale nutno dokoupit volitelné příslušenství, které není v balení, což může být pro někoho nevýhoda. Negativně zde hodnotíme také vyšší hmotnost skrze kovový rámeček a fakt, že v režimu AOD náramek vydrží jen 6 dní.

 

1 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Xiaomi Smart Band 8 | Hodnocení: 91,7 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva ve svém volné čase ráda sportuje a sama přitom ke sledování nejrůznějších aktivit využívá moderní technologie. Fitness/chytré náramky proto může porovnat i díky vlastním zkušenostem a poradí například, komu bude stačit základní model za pár stovek a komu se naopak vyplatí do tohoto vybavení investovat. Iva se coby redaktorka zabývá také domácími spotřebiči nebo produkty z oblasti krásy a zdraví.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Xiaomi Smart Band 8

Xiaomi Smart Band 8

1 000 Kč Orientační cena