Recenze Generali Česká pojišťovna - Pojištění psů - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Generali Česká pojišťovna – Pojištění psů

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší alternativa v kategorii Pojištění psů

Klady

  • Individuální nastavení pojištění
  • Sleva 10 % za sjednání online
  • Webová platforma
  • Proplacení kastrace kvůli onemocnění

Zápory

  • Nízká maximální věková hranice
  • Nízké limity pojistného plnění
  • Čekací doba 30 dnů u všech plnění
100 Kč Orientační cena

Generali Česká pojišťovna je jedna z pár větších tuzemských pojišťoven, která se rozhodla svoji nabídku rozšířit i o pojištění psů. To sice nenabízí širokou škálu výhod, ale je komplexní a vystačí si s ním většina majitelů. V praxi tak dokáže pokrýt velkou část veterinárních nákladů a také uhradit škody způsobené třetím osobám.

Pojištění psů od Generali České pojišťovny lze podobně jako u konkurence sjednat od 3 měsíců věku psa, přičemž maximální věková hranice je stanovena na 8 let. Ve své nabídce má nejen pojištění veterinárních nákladů, pojištěný odpovědnosti, ale i pojištění smrti či uspání psa. Samotná výše plnění je v porovnání s konkurencí spíše průměrná, přičemž maximální plnění u veterinárních nákladů dosahuje 30 000 Kč – jiné pojišťovny nabízí i 60 000 nebo 120 000 Kč.

Jako téměř jediná nabízí možnost složení si vlastního balíčku pojištění dle svého uvážení – součástí je i výběr z několika částek pro pojistné plnění. Nějak zvlášť nevybočuje ani se spoluúčastí, u níž požaduje 10 % ale minimálně 500 Kč. Za zmínku stojí určitě i možnost pojištění koček, kterou nabízí jako třetí pojišťovna na území ČR. Samozřejmostí je možnost sjednání online, za což získáte i slevu 10 %.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Pojištění psů od Generali České pojišťovny se obecně těší zejména pozitivním ohlasům. Pro většinu klientů představuje komplexní pojištění domácích mazlíčků, s nímž pokryjí většinu rizik. Odborníci však často upozorňují na fakt, že limity plnění jsou výrazně nižší než u konkurence. Na druhou stranu ale vyzdvihují kvalitní uživatelskou podporu a možnost nastavit si pojištění na míru dle potřeb klienta.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Největší výhodou pojištění psů od Generali České pojišťovny je především její komplexnost a volnost při skládání balíčku pojištění – většina konkurence totiž nabízí předem sestavené tarify. Podobně jako jiná oblíbená pojištění nabízí kromě základu i pojištění pro případ smrti psa s PP. Téměř jako jediná nabízí i výjimku z výluky, kdy hradí náklady za kastraci, pokud je zákrok nutný z hlediska zdraví nebo v důsledku onemocnění. Klienty však potěší i minimální výše zálohy 500 Kč či cestovní pojištění. Hodnocení jí snižují nízké pojistné limity a také nízká hranice věku psa, jež lze pojistit.

Porovnání s alternativami

Pojištění psů od Generali České pojišťovny se řadí mezi jedny z nejlepších na trhu, přičemž má ale stále, co zlepšovat. Pokud vám nevadí vyšší cena pojistného, určitě vás zaujme pojištění od PetExpert, které nabízí více druhů pojištění a také výrazně vyšší limity pojistného plnění – pojištění je však nabízeno pouze v podobě pevně stanovených tarifů. Pro nenáročné klienty je pak vhodnější a zároveň levnější alternativou pojištění od Halali, jež nabízí základní pojištění s ročním či půlročním pojistným.

Závěrečné shrnutí

Generali Česká pojišťovna nabízí jednoduché a komplexní pojištění psů, s nímž si vystačí jak běžní, tak i náročnější klienti. Největší výhodou je možnost navrhnout si balíček pojištění i spolu s pojistnými limity, které nejsou nějak zvlášť vysoké. Pokud ale hledáte kvalitní pojištění za přijatelnou cenu, je pro vás Generali Česká pojišťovna tou správnou volbou.

Parametr Tento produkt
Počet tarifů

0

Sjednání online

Ano

Sjednání na pobočce

Ano

Pojištění psa bez PP

Ano

Čip

Ano

Maximální věk pro vstup

4 až 8 let

Minimální věk pro vstup

3 měsíce

Maximální věk

Ne

Vstupní vyšetření

Ne

Aplikace

Ano

Webová platforma

Ano

Spoluúčast

10 % min 500 Kč

Způsob proplácení nákladů

Nahlášení klientem

Pojištění ostatních zvířat

Kočky

Pojištění veterinárních nákladů

15 000 - 30 000

Pojištění odpovědnosti

500 000 - 2 000 000

Pojištění smrti

5 000 - 15 000

Pojištění nákladů na nalezení

Ne

Pojištění nákladů na opatrování

Ne

Pojištění ztráty nebo krádeže

Ne

Chronické onemocnění

Pouze první ošetření

Porod

Ne

Kastrace

Ne

Cestovní pojištění

Ano (omezené)

Čekací doba úraz (den)

30

Čekací doba nemoc (den)

30

Čekací doba smrt (den)

30

Území ČR

Ano

Zahraničí

Pouze pojištění odpovědnosti

100 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Generali Česká pojišťovna – Pojištění psů | Hodnocení: Velmi dobré
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je finanční redaktorka, která se několik let zabývá tématy v oblasti financí, investování a pojišťovnictví. V průběhu času se tedy setkala s celou řadou pojišťovacích produktů, včetně pojištění psů. Na něj se dokáže podívat jak z odborné, tak i praktické stránky, kdy má osobní zkušenost se sjednáním pojištění i pojistným plněním.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Generali Česká pojišťovna – Pojištění psů

Generali Česká pojišťovna – Pojištění psů

100 Kč Orientační cena