Menu

Recenze a srovnání PetExpert – Pojištění psů

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Pojištění psů

Klady

  • Sleva pro asistenční psi
  • Pojištění proti ztrátě a odcizení
  • Příspěvky na speciální dietu
  • Spolupracuje s 85 % ordinací
  • Nabízí cestovní pojištění

Zápory

  • Žádná aplikace ani webová platforma
  • Nutné navštívit smluvního veterinář
  • Nehradí smrt u starších psů
  • Nelze si poskládat vlastní pojištění
299 Kč Orientační cena

Pojištění psů od PetExpert funguje na pojišťovacím trhu teprve od roku 2018, ale už si vybudovalo věrnou základnu klientů napříč Českou republikou. Těm imponuje především širokou nabídkou pojištění, vysokým plněním a srozumitelnou komunikací. Do karet ji přitom hraje i fakt, že je přímo podporována jednou z největších pojišťoven a bank u nás ČSOB.

PetExpert je projekt skupiny nadšených milovníků psů a koček, kteří chtěli přinést na trh komplexní a férové pojištění domácích mazlíčků. V souvislosti s tím se rozhodli odlišit od konkurence a vše zjednodušili. Na rozdíl od většiny pojišťoven tedy spolupracuje až s 85 % veterinářů napříč ČR, s nimiž řeší i úhradu veterinárních nákladů – klienti tak veterináři platí pouze spoluúčast. Zároveň nabízí také vyšší limit u maximálního věku psa pro vstup do pojištění.

Odlišit se rozhodla i nabídkou dostupných pojištění, kdy nabízí nejen pojištění veterinárních nákladů a pojištění odpovědnosti, ale i pojištění pro případ smrti, ztráty a krádeže, nákladů na nalezení a nákladů na opatrování – takovou nabídku u nás jiná pojišťovna nenabízí. Pojišťovna nešetřila ani na pojistných plněních kdy jako jediná u veterinárních nákladů vyplácí plnění až 120 000 Kč. Podobně jako většina pojišťoven nabízí spoluúčast 10 % (minimálně 1 000 Kč).

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

PetExpert je již od svého založení hodnocena kladně a většina odborníků i klientů ji považovala za čerství vítr v dočasné nabídce pojištění mazlíčků. Velmi pozitivně je hodnocena zejména nabídka pojištění a výše pojistného plnění. Někteří klienti vyzdvihují i možnost požádat o příspěvky na koupi veterinárních diet či možnost cestovního pojištění. Na druhou stranu se občas objevují problémy v komunikaci mezi veterináři a pojišťovnou.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Pojištění od PetExpert je jedním z mála pojištění, u nějž několikanásobně převažují klady, a to především díky její nabídce pojištění a krytí. Oproti jiným pojišťovnám tedy nabízí více druhů pojištění a u vybraných tarifů vyplácí i vyšší plnění. Zároveň poskytuje i výhody v podobě slevy na asistenční psy, program pro profesionální chovatele a slevu na koupi veterinární diety.

Podobně jako její konkurence disponuje i různými výlukami, kdy například hradí pouze první ošetření u chronického onemocnění. Mínusem je i fakt, že pojištění nelze zpravovat skrze mobilní aplikaci ani webovou platformu – přes odkaz se tak můžete přihlásit pouze do platební brány. Některým klientům může vadit i nutnost výběru z jednoho konkrétního tarifu bez možnosti si pojištění individuálně upravit.

Porovnání s alternativami

PetExpert se v porovnání s ostatními pojišťovnami řadí mezi opravdovou špičku, a to především proto, že se zaměřuje na reálné potřeby majitelů. Od toho se však odvíjí i cena, která je v porovnání s alternativami výrazně vyšší. Pokud chcete trochu ušetřit můžete vsadit na pojištění psů od Generali Česká pojišťovna, kde cena pojištění začíná na 100 Kč/měsíc. Je ale třeba počítat s tím, že nabídka pojištění a plnění není tak atraktivní jako u PetExpert.

Závěrečné shrnutí

PetExpert je opravdu kvalitní pojištění psů, které je navíc transparentní a férové. Jako jedno z mála nabízí širokou škálu pojištění a vysoká pojistná plnění. Zajímavá je také nabídka ostatních výhod či jednodušší průběh vyřízení pojistné události. V porovnání s ostatními pojišťovnami tak nemá prozatím téměř žádnou konkurenci. Každopádně i zde jsou přítomné různé výluky, s nimiž se je třeba dopředu seznámit.

Parametr Tento produkt
Počet tarifů

4

Sjednání online

Ano

Sjednání na pobočce

Ne

Pojištění psa bez PP

Ano

Čip

Ano

Maximální věk pro vstup (let)

6 až 10

Minimální věk pro vstup (let)

50 dnů

Maximální věk (let)

Ne

Vstupní vyšetření

Ne

Aplikace

Ne

Webová platforma

Ne

Spoluúčast (Kč)

10 % min1 000 Kč za diagnózu

Způsob proplácení nákladů

Přímý kontakt s veterinářem

Pojištění ostatních zvířat

Kočky

Pojištění veterinárních nákladů (Kč)

35 000 až 120 000

Pojištění odpovědnosti (Kč)

2 000 000 000

Pojištění smrti (Kč)

15 000 až 20 000

Pojištění nákladů na nalezení (Kč)

2 500 až 5 000

Pojištění nákladů na opatrování (Kč)

5 000 až 15 000

Pojištění ztráty nebo krádeže (Kč)

15 000 až 20 000

Chronické onemocnění (Kč)

Pouze první ošetření

Porod

Ne

Kastrace

Ne

Cestovní pojištění

Ano (lze připojistit)

Čekací doba úraz (den)

3

Čekací doba nemoc (den)

30

Čekací doba smrt (den)

30

Území ČR

Ano

Zahraničí

Ne

299 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: PetExpert – Pojištění psů | Hodnocení: Výborné
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je finanční redaktorka, která se několik let zabývá tématy v oblasti financí, investování a pojišťovnictví. V průběhu času se tedy setkala s celou řadou pojišťovacích produktů, včetně pojištění psů. Na něj se dokáže podívat jak z odborné, tak i praktické stránky, kdy má osobní zkušenost se sjednáním pojištění i pojistným plněním.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze PetExpert – Pojištění psů

PetExpert – Pojištění psů

299 Kč Orientační cena