Recenze Halali - Pojištění psů - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Halali – Pojištění psů

Dobré Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Pojištění psů

Klady

  • Minimální spoluúčast 500 Kč
  • Stačí čestné prohlášení o zdravotním stavu
  • Pojištění tři a více psů 15 %
  • Pojistné plnění u úrazu až 60 000 Kč

Zápory

  • Méně přehledný web
  • Pojištění pouze do 10 let
  • Vztahuje se ke konkrétnímu veterináři
  • Pojištění odpovědnosti pouze pro psi PP
  • Roční nebo půlroční pojistné
42 Kč Orientační cena

Halali, všeobecná pojišťovna a.s. působí na našem trhu již více než 25 let, díky čemuž je pro velkou část klientů důvěryhodná. Kromě běžných pojišťovacích produktů nabízí i jednoduché a levné pojištění psů, v němž je zahrnuta nejen platba veterinárních nákladů, ale i pojištění odpovědnosti či smrt a utracení psa. Ve zkratce se tak jedná o jednoduché pojištění, s nímž si vystačí méně nároční majitelé.

U pojištění Halali mohou klienti pojistit psy teprve od 5. měsíce věku, přičemž maximální hranicí je 8 let. Na rozdíl od většiny dostupných pojištění poskytuje své služby pouze do doby, než věk psa překročí 10 let – ihned poté je pojištění vypovězeno. Podobně jako většina pojišťoven vyžaduje spoluúčast ve výši 10 % nebo minimálně 500 Kč.

Obdobně funguje i sjednání pojištění, kdy nevyžaduje vstupní prohlídku, ale pouze vyplnění čestného prohlášení – pojišťovna vyžaduje kontakt na vybraného veterináře. Ve své nabídce má pouze tři druhy pojištění, a to pojištění veterinárních nákladů až do 60 000 Kč, pojištění odpovědnosti až do 2 milionů Kč a pojištění smrti. Poslední dva zmíněné druhy jsou dostupné pouze pro psy s PP – u konkurence je přitom pojištění odpovědnosti možné sjednat i pro křížence. Kromě toho nabízí pouze roční nebo půlroční platbu pojistného.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Halali se v hodnocení mezi uživateli i poradci v oblasti pojišťovnictví řadí spíše mezi průměr. Většině klientů imponuje zejména nízká cena a sleva v případě sjednání pojištění pro více psů. Pojišťovna je však vyhledávána spíše majiteli psů s PP, jelikož tak za nižší cenu získají atraktivní balíček pojištění, které kryje platbu veterinárních nákladů, škody způsobené třetím osobám a také případné úmrtí psa. Pro chovatele je plusem i krytí nákladů spojených s porodem.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Pojištění psů od Halali je v první řadě jednoduché a snaží se být i transparentní. Na druhou stranu vám toho webové stránky moc neprozradí a většinu informací je nutné dohledávat v oficiálních dokumentech nebo přímo na lince s operátorem. Velkou výhodou je především cena, kdy získáte základní krytí již od 500 Kč ročně. Dostupná je navíc i sleva 15 % při sjednání pojištění pro tři či více psů.

Štědrá je i v případě plnění, kdy jako jedna z mála nabízí limit u veterinárních nákladů ve výši 60 000 Kč.  Pojištění je však možné vést pouze u psů mladších 10 let, poté automaticky zaniká a psa již není možné pojistit. Zároveň je nutné pojištění vztáhnout ke konkrétnímu veterináři, jenž bude vašemu domácímu mazlíčkovi poskytovat péči. Nevýhodou je také dostupnost pojištění odpovědnosti pouze pro psy s PP nebo možnost platit pojistné měsíčně či půlročně.

Porovnání s alternativami

Halali nabízí už na první pohled základní pojištění, které je navíc orientováno především na psy s PP. Pokud se tedy neřadíte mezi nenáročné klienty a zároveň chcete svému mazlíčkovi sjednat nejen pojištění veterinárních nákladů, ale i odpovědnosti, je možnou alternativou pojištění psů od Colonnade. Pojistné limity se však liší a u veterinárních nákladů je možné sjednat pouze maximální limit 30 000 Kč. Jestliže naopak hledáte kvalitu a nevadí vám vyšší cena, můžete sáhnout po pojištění od PetExpert, které nabízí stejné podmínky pro psy s PP i bez a disponuje i vysokými pojistnými limity.

Závěrečné shrnutí

Pojištění psů u Halali ocení zejména zapálení chovatelé, kteří mají doma více psů, zakládají si vlastní chov nebo se chtějí profesionálně věnovat chovu určitého plemene. V takovém případě vám pojišťovna poskytne základní pojištění, jež vás bude krýt před většinou rizik. Ve většině případů navíc uleví i vašemu rodinnému rozpočtu, jelikož je její pojištění jedním z nejlevnějších na trhu.

Parametr Tento produkt
Počet tarifů

0

Sjednání online

Ano

Sjednání na pobočce

Ne

Pojištění psa bez PP

Ano

Čip

Ano

Maximální věk pro vstup

8 let

Minimální věk pro vstup

5 měsíců

Maximální věk

10 let

Vstupní vyšetření

Ne

Aplikace

Ne

Webová platforma

Ne

Spoluúčast

10 % min 500 Kč

Způsob proplácení nákladů

Nahlášení klientem

Pojištění ostatních zvířat

Ne

Pojištění veterinárních nákladů

1 000 - 60 000

Pojištění odpovědnosti

100 000 - 500 000

Pojištění smrti

90 % z pojistné částky

Pojištění nákladů na nalezení

Ne

Pojištění nákladů na opatrování

Ne

Pojištění ztráty nebo krádeže

Ne

Chronické onemocnění

Ne

Porod

Ano

Kastrace

Ne

Cestovní pojištění

Ne

Čekací doba úraz (den)

5

Čekací doba nemoc (den)

30

Čekací doba smrt (den)

30

Území ČR

Ano

Zahraničí

Ne

42 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Halali – Pojištění psů | Hodnocení: Dobré
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je finanční redaktorka, která se několik let zabývá tématy v oblasti financí, investování a pojišťovnictví. V průběhu času se tedy setkala s celou řadou pojišťovacích produktů, včetně pojištění psů. Na něj se dokáže podívat jak z odborné, tak i praktické stránky, kdy má osobní zkušenost se sjednáním pojištění i pojistným plněním.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Halali – Pojištění psů

Halali – Pojištění psů

42 Kč Orientační cena