Recenze GoGEN ME 3900 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test GoGEN ME 3900

92,5 % Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii S barometrem

Klady

  • Wi-Fi připojení
  • Záruka 4 roky
  • Přehledný displej

Zápory

  • Složitější připojování k Wi-Fi
  • Vyšší cena
3 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Meteostanice GoGEN ME 3900 patří k bezdrátovým modelům, stejně jako většina konkurence v době srovnávání (říjen 2023). Potěší zejména velkým dosahem čidel, až 100 m, což je ve srovnání s dalšími modely na trhu velký nadstandard. Najdete u ní teploměr a měřič vlhkosti, ale i méně obvyklý srážkoměr a měřič větru. Součástí je také podsvícený LCD displej, což je u tohoto typu přístroje oblíbená varianta. Vypíchnout musíme také záruční lhůtu, která je u tohoto produktu prodloužená na 4 roky.

Parametr Tento produkt
Připojení čidla

Bezdrátové

Teploměr

Ano

Měřič vlhkosti

Ano

Srážkoměr

Ano

Měřič větru

Ano

Druh displeje

LCD

Podsvícení displeje

Ano

Dosah venkovního čidla (m)

100

Zobrazované hodnoty a funkce

Ze zobrazovaných hodnot zaujme například pocitová teplota nebo fáze měsíce, oproti některým konkurenčním modelům stanice neukazuje například východ a západ slunce nebo rosný bod. Nechybí datum a čas, zvuková signalizace nebo budík, to jsou poměrně běžné funkce. Nedočkáte se naopak pokročilejšího propojení s mobilní aplikací, Wi-fi připojení ale má a umožňuje odesílání informací na různé servery.

 

Parametr Tento produkt
Pocitová teplota

Ano

Východ a západ slunce

Ne

Fáze měsíce

Ano

Rosný bod

Ne

Aplikace pro chytrý telefon

Ne

Zvuková signalizace

Ano

Datum a čas

Ano

Budík

Ano

Názory uživatelů a odborníků

Většina uživatelů je s meteostanicí GoGEN spokojená. Chválí čitelný displej, možnost přenosu dat do počítače a cenu přístroje označují za přiměřenou kvalitě. Jedinou komplikací bylo pro některé uživatele připojení na Wi-fi, jehož nastavování bylo pro ně komplikované. Další recenze si můžete přečíst na portálu Heureka.cz.

Hlavní klady a zápory

Silnou stránkou meteostanice GoGEN je rozhodně škála zobrazovaných informací, ruku v ruce s velkým dosahem čidla. Výhodou je také dobrá čitelnost displeje. Nesporným plusem je potom i prodloužená záruka. Nevýhodou je podle některých uživatelů složitější připojování na Wi-fi, cena také nepatří k nejnižším.

Porovnání s alternativami

Pokud vás zajímá spíše levnější alternativa, za zvážení stojí například meteostanice Solight TE 81. Daní za dostupnější cenu je v jejím případě o něco menší (i když stále slušný) dosah čidel, stejně jako menší výběr měřených hodnot. Fanoušky moderních technologií naopak může zaujmout meteostanice Netatmo Urban NWS01-EC s futuristickým designem, která sice nemá displej, všechny informace ale odesílá přímo na váš mobilní telefon.

Závěr

Stanici GoGEN ME 3900 doporučujeme všem, kteří chtějí mít detailní přehled o venkovních podmínkách, ocení Wi-Fi připojení i některé další funkce a nevadí jim si připlatit. Velkým lákadlem je u tohoto modelu zejména skvělý dosah čidel. Drobnou nevýhodou je podle některých uživatelů zmíněné složitější připojování k Wi-fi. Cenově dostupnější alternativou k tomuto modelu může být například meteostanice Solight TE 81.

3 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: GoGEN ME 3900 | Hodnocení: 92,5 %
Eliška má dlouholeté zkušenosti se srovnáváním spotřebičů do domácnosti i menších přístrojů. Problematice meteostanic velmi dobře rozumí a své znalosti stále doplňuje za pomoci odborných českých i zahraničních zdrojů. Srozumitelně vám tak vysvětlí, jak meteostanice fungují a co od nich můžete požadovat, to vše bez složitého technického žargonu. Na starosti má také řadu dalších zajímavých témat, většinou jde o velké domácí spotřebiče, ale věnuje se také například výběru dalekohledů nebo stanů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze GoGEN ME 3900

GoGEN ME 3900

3 500 Kč Orientační cena