Menu

Solight TE 81 – Recenze, testy a srovnání

83,0 % Celkové hodnocení

Nejlepší poměr cena/výkon v kategorii Meteostanice s barometrem

Klady

  • Poměr cena/výkon
  • Dosah 60 m
  • Velký displej
  • Ocenění „Produkt roku"

Zápory

  • Nemá srážkoměr a měřič větru
  • Neudává pocitovou teplotu
  • Místy nepřesná
1 200 Kč Orientační cena

Základní parametry

Meteostanice Solight TE 81 získala v letech 2021 a 2022 ocenění produkt roku na portálu Heureka.cz, pojďme se tedy podívat, jak si stojí ve srovnání s konkurencí. Stejně jako většina modelů (v dubnu 2023), i tento je bezdrátový. Z čidel nabízí klasický teploměr a měřič vlhkosti, řadí se také k modelům s barometrem. Oproti dražší konkurenci ale postrádá například srážkoměr a měřič větru.

Má barevný, podsvícený LCD displej, to je dnes velmi populární varianta, se kterou obvykle bývají uživatelé spokojení. Velká úhlopříčka 19 cm slibuje poměrně dobrou přehlednost. Dosah čidel meteostanice je 60 m, což je spíše nadstandardní hodnota. Najdou se ale i modely s dosahem okolo 100 m.

Parametr Tento produkt
Připojení čidla

Bezdrátové

Teploměr

Ano

Měřič vlhkosti

Ano

Srážkoměr

Ne

Měřič větru

Ne

Druh displeje

LCD

Podsvícení displeje

Ano

Úhlopříčka displeje (cm)

19

Dosah venkovního čidla (m)

60

Zobrazované hodnoty a funkce

Model Solight TE 81 zobrazuje spíše základní údaje, jako je vnitřní a vnější teplota a vlhkost. K tomu vám ukáže také fáze měsíce, datum a čas. Na rozdíl od některých konkurenčních modelů ale nesleduje pokročilejší údaje, jako je rosný bod, východ a západ slunce nebo pocitová teplota. Z funkcí u ní najdete standardní budík a  zvukovou signalizaci, navíc má o trochu méně běžný indikátor slabé baterie. Nedočkáte se aplikace na mobilní telefon, ta ale není až tak obvyklá.

Parametr Tento produkt
Pocitová teplota

Ne

Východ a západ slunce

Ne

Fáze měsíce

Ano

Rosný bod

Ne

Aplikace pro chytrý telefon

Ne

Zvuková signalizace

Ano

Datum a čas

Ano

Budík

Ano

Indikátor slabé baterie

Ano

Názory uživatelů a odborníků

O popularitě meteostanice Solight TE 81 mezi uživateli svědčí mimo jiné zmíněné ocenění Produkt roku. Obecně můžeme říct, že jsou uživatelé s touto meteostanicí spokojení. Hodnotí ji jako spolehlivou a líbí se jim poměr ceny a kvality a velký displej s dobře čitelnými údaji.

Výtky se objevují spíše sporadicky, podle některých uživatelů může být meteostanice nepřesná, zejména při zobrazování předpovědi počasí, ale i při měření teploty. Na druhou stranu udávané odchylky byly v rozmezí 1-3 °C což nepovažujeme za úplně dramatické. Další recenze uživatelů si můžete přečíst na portálu Heureka.cz.

Hlavní klady a zápory

U meteostanice Solight TE 81 můžeme pochválit zejména velký, dobře čitelný displej, a relativně přívětivou cenu. Pozitivem je také slušný dosah 60 m a indikátor slabé baterie. Na druhou stranu u ní nenajdete srážkoměr ani měřič větru, neudává pocitovou teplotu a podle zkušeností uživatelů může být mírně nepřesná při měření teploty a předpovědi počasí.

Porovnání s alternativami

Dobrou alternativou v podobné cenové kategorii může být meteostanice TFA 35.1129.01. Oba modely mají stejný dosah 60 m a shodně zobrazují i většinu údajů. Model TFA 35.1129.01 ale oproti meteostanici Solight ukazuje navíc také rosný bod, naopak na jeho displeji nenajdete informace o fázích měsíce. Postrádá také indikátor slabé baterie.

Závěr

Meteostanice Solight TE 81 zaujme uživatele zejména poměrem ceny a výkonu, její oblíbenost potvrzuje i vícenásobné ocenění Produkt roku. Co se zobrazovaných údajů týče, dočkáte se spíše základu, tedy hlavně teploty a vlhkosti, nepočítejte s údaji, jako je rosný bod nebo čas východu a západu slunce. Potěší ale zobrazení fází měsíce, které není příliš obvyklé.

Ačkoliv nejde o nijak profesionální model a měření může být místy nepřesné, běžným uživatelům můžeme tuto meteostanici doporučit jako přehlednou a dobře funkční variantu. Zajímavou alternativou potom může být například model TFA 35.1129.01, který zobrazuje i rosný bod.

1 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Solight TE 81 | Hodnocení: 83,0 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana patří v naší redakci mezi autory s velmi širokým záběrem a nadšením pro technická témata. Téma meteostanic pojala tak, aby bylo pochopitelné i pro uživatele, kteří s tímto zařízením zatím nepřišli do styku. Vycházela při tom jak z odborných textů, tak i z vlastních zkušeností, protože má jednu šikovnou meteostanici již několik let doma. Díky tomu dokáže vysvětlit, jaké parametry jsou při výběru meteostanice nejdůležitější.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Solight TE 81

Solight TE 81

1 200 Kč Orientační cena