Recenze Gorenje GEIT5C60BPG - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Gorenje GEIT5C60BPG

81,0 % Celkové hodnocení

Originální design v kategorii Indukční sporáky

Klady

  • Propojení plotýnek
  • AquaClean
  • Tlumené zavírání dvířek
  • AirFry

Zápory

  • Nemá funkci Stop and Go
14 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Sporák Gorenje GEIT5C60BPG, který jsme do našeho srovnání zařadili v září 2023, zaujme v první řadě netypickým provedením v černé barvě. Cenově se v době hodnocení řadil zhruba do střední třídy a jeho parametry jsou naprosto standardní. Stejně jako většina konkurenčních modelů, i tento patří do nejlepší energetické třídy A a s kapacitou 70 l vyhoví požadavkům i čtyřčlenné rodiny.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Gorenje

Objem (l)

70

Energetická třída

A

Spotřeba na cyklus běžného pečení (kWh)

0,98

Spotřeba BP na litr (kWh)

0,014

Spotřeba na cyklus horkovzdušného pečení (kWh)

0,80

Spotřeba HP na litr (kWh)

0,011

Funkce varné desky

Z funkcí varné desky musíme vyzdvihnout zejména možnost propojení plotýnek, která nebývá zcela běžná. Nechybí ani poměrně obvyklý Booster a samozřejmě nepostradatelné bezpečností pojistky, tedy automatické vypnutí a ukazatel zbytkového tepla. Oproti některým konkurenčním modelům deska postrádá funkci Stop and Go, ta ale nebyla v době hodnocení nijak běžná.

Parametr Tento produkt
Displej

Ano

Časovač

Ano

Dětská pojistka

Ano

Ukazatel zbytkového tepla

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Booster

Ano

Stop and Go

Ne

Funkce trouby a rozměry

Trouba zaujme slušným výběrem pečicích programů, o váš komfort se postarají teleskopické rošty a údržbu usnadní funkce AquaClean. Nebude velkým překvapením, že sporák disponuje všemi klasickými topnými tělesy, včetně kruhového, které má na starosti horkovzdušné pečení. Navíc zaujme také funkcí AirFry, která zastoupí horkovzdušnou fritézu.

Rozměry sporáku jsou zcela standardní, na konkrétní hodnoty se můžete podívat níže v tabulce.

Parametr Tento produkt
Počet pečicích + doplňkových režimů trouby

11

Časovač

Ano

Ventilátor

Ano

Kruhové topné těleso

Ano

Gril

Ano

Systém čištění

AquaClean

Osvětlení trouby

Ano

Teleskopické rošty

Ano

Výška (cm)

85

Šířka (cm)

50

Hloubka (cm)

59,4

Hmotnost (kg)

42,3

Klady a zápory

Pozitivem sporáku Gorenje je především bohatá nabídka funkcí, včetně horkovzdušného fritování, tlumeného dovírání dvířek nebo teleskopických roštů. Řadu uživatelů jistě zaujme i atypické designové provedení. Zásadních nevýhod tento sporák moc nemá, postrádá pouze funkci Stop and Go.

Porovnání s alternativami

Pokud se vám líbí vlastnosti sporáku Gorenje, ale černé provedení vás příliš neoslovilo, možná vás více zaujme model Gorenje GEITS6E71PBG v tradičnějším nerezovém designu. Parametrově jsou oba modely takřka totožné – řadí se do energetické třídy A, mají objem trouby cca 70 l a disponují i stejnými zajímavými funkcemi, jako je možnost propojení varných zón a horkovzdušné fritování. Také cena je v obou případech podobná.

Naše hodnocení a závěr

Model Gorenje GEIT5C60BPG můžeme doporučit uživatelům, kteří hledají designový kousek do domácnosti a zároveň netouží po nejdražším spotřebiči na trhu. Za relativně běžnou cenu získáte úsporný model s širokou nabídkou programů, teleskopickými rošty a možností sloučení varných zón. Samozřejmě se najdou ještě lépe vybavené modely, například takové, které nabízejí i funkci Stop and Go, obecně ale k tomuto sporáku nemáme větší výhrady.

Pokud by vás zajímala podobná varianta v klasičtějším designu, podívejte se na recenzi modelu Gorenje GEITS6E71PBG.

14 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Gorenje GEIT5C60BPG | Hodnocení: 81,0 %
Eliška se zabývá výběrem a srovnáváním produktů už roky, při výběru sporáků navíc může uplatnit i svou zálibu ve vaření. Nevychází ale jen z vlastních zkušeností, při průzkumu se nebojí sáhnout po českých ani cizojazyčných odborných zdrojích. Srozumitelně vám tak vysvětlí, jaké jsou výhody a nevýhody indukčního vaření, jak si poradit s energetickým štítkem a bez jakých funkcí se neobejdete. Její záběr potom zahrnuje i další kuchyňské spotřebiče, například plynové a indukční varné desky nebo plynové sporáky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Gorenje GEIT5C60BPG

Gorenje GEIT5C60BPG

14 000 Kč Orientační cena